Ruská vakcína Sputnik V ukazuje 97,8% účinnost u očkovací kampaně SAE

Ruská vakcína Sputnik V ukazuje 97,8% účinnost u očkovací kampaně SAE

Ruská vakcína Sputnik V proti COVID-19 prokázala během očkovací kampaně ve Spojených arabských emirátech 97,8% účinnost proti případům koronaviru a 100% účinnost proti závažným případům, uvedl Ruský fond pro přímé investice (RDIF).

„RDIF oznamuje údaje ministerstva zdravotnictví SAE o ruské vakcíně Sputnik V proti koronaviru, které potvrzují její bezpečnost a vysokou účinnost během očkovací kampaně. Účinnost u více než 81 000 subjektů, které dostaly obě složky Sputniku V, byla 97,8%. Analýza vychází z údajů shromážděných do 8. června 2021. Ruská vakcína byla také plně (100%) účinná proti závažným případům COVID“, uvedl RDIF v tiskové zprávě.Žádné závažné nežádoucí účinky spojené s očkováním; žádné případy hospitalizace po očkování; žádná úmrtí v souvislosti s očkováním; žádné případy trombózy mozkové žíly po očkování; a nebyly hlášeny žádné případy myokarditidy, uvedl fond.

„Sputnik V splňuje nejvyšší standardy zdravotní péče a při očkování v SAE prokazuje bezpečnost a účinnost. Sputnik V je jednou z nejlepších vakcín COVID na světě, což potvrzují data z Argentiny, Srbska, San Marina, Bahrajnu, Maďarska, Mexika a dalších zemí. Podání ruské vakcíny pomáhá vytvořit trvalou imunitu mezi obyvatelstvem a umožňuje zrušit omezení a vrátit se do normálního života“, uvedl generální ředitel RDIF Kirill Dmitrijev, citovaný v tiskové zprávě.

Vakcína byla v SAE registrována v lednu v rámci postupu registrace pro mimořádné použití.

Od registrace léku v srpnu loňského roku byl přípravek Sputnik V registrován v 67 zemích. Podle posledních údajů o výskytu postvakcinačních infekcí mezi 3,8 miliony očkovaných Rusů vykazuje vakcína 97,6% účinnost proti symptomatickým případům COVID-19.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*