Rozšlápnutý trilobit a jiné archeologické kuriozity

Rozšlápnutý trilobit a jiné archeologické kuriozity

V roce 1968 učinil sběratel trilobitů v americkém státě Utah neuvěřitelný nález. V prvohorních vrstvách kambria našel fosílii trilobita s otiskem boty pravé lidské nohy. O trilobitu je přitom známo, že žil před 500 miliony lety. V dobách kdy život kypěl pouze v mořích a na pusté pevnině se objevovaly teprve první primitivní zástupci rostlinné říše.

Nález zkamenělého trilobita v Utahu není jediným nálezem rozšlápnutého trilobita v dějinách archeologie a paleontologie. Není však jediný. Podobný zkamenělý otisk, ovšem bosé lidské nohy byl nalezen v roce 1969 ve Francii. Další stopa po obuvi, tentokrát s šitou podrážkou byla objevena v roce 1922 geologem T. Reidem v Nevadě

stegosaurus

V různých místech planety již desetiletí lidé nacházejí něco, co zásadně popírá vše co se domníváme, že víme o dějinách naší planety a života. Již v dobách, kdy teprve v pravěkých mořích vznikal první jednobuněčný život se ve vrstvách usazenin z té doby nacházejí dokonale propracované zdobené kovové koule. Uprostřed rozlomeného uhlí se nacházejí nejrůznější předměty vyráběné lidmi od železných hřebíků, přes kladiva, hrnce až po plastové láhve. Byly nalezeny průstřely lebky dinosaura a další důkazy o soužití těchto tvorů s člověkem. V třetihorních, druhohorních a dokonce i prvohorních usazeninách jsou nacházeny kostry člověka. Ti co mají zájem si o nálezech přečíst podrobněji, mohou kliknout na odkaz Nálezy které by neměly existovat.

Vědecká obec je při posuzování těchto názorů rozdělena na dvě části. Ta první se tváří, že botažádné takové nálezy neexistují, anebo hovoří o tom, že vše je to podvod. Každý školák přece ví, že člověk je na zemi pouhý milión let, zatímco trilobiti a dinosauři již dávno vyhynuli. Druhá skupina vědců věřící v biblické stvoření nad objevy jásá. Vidí v nich důkaz nesprávnosti evoluční teorie a správnosti tvrzení, že všechny druhy jako člověk, dinosaurus i trilobit byli stvořeni najednou, přičemž řada zvířecích druhů vyhynula při potopě světa.

Já se neřadím ani k jednomu táboru. Nevěřím, že by se u všech nálezů jednalo o podvod. Na druhé straně si nemyslím, že se jedná o jednoznačný důkaz správnosti kreacionistické teorie. Stále jsem přesvědčen v existenci evoluce řízené „božím“ plánem, tedy vyšší inteligencí a v to, že existují i jiná vysvětlení archeologických kuriozit než nabízejí kreacionisté.

MOŽNÁ VYSVĚTLENÍ ARCHEOLOGICKÝCH KURIOZIT

 

Návštěvy z vesmíruKoule_prahory

Vesmír vznikl podle posledních výzkumu asi před 14 miliardami let. Země je stará 5 miliard let a život 3,8 miliardy let. Z toho vyplývá, že bylo dost času na to, aby v jiných částech vesmíru vznikl a do inteligentní formy se vyvinul život. Je tedy docela možné, že naše planeta je navštěvována vyspělými mimozemskými civilizacemi již od počátku její existence. A že část nálezů může mít původ právě v těchto návštěvách.

 

Spontánní přesuny v časeodkryte_kladivo

I dnešní moderní fyzika předpokládá přinejmenším teoretickou možnost cest v čase. Na úrovni mikrosvěta a elementárních částic jsou tyto procesy dokonce běžné a často pozorované v obřích urychlovačích.

Existuje řada příběhů o záhadném zmizení lidí, posádek lodi či celých letadel a to nejen v Bermudském trojúhelníku. Existuje příběh lidí, kteří v 19.stol. se ztratili v americké poušti a najednou došli k pumpě z konce 20 stol., tam se občerstvili vodou a po stejně záhadném návratu zpět podali o celé události literární zprávu. Existuje dopis Karla Hynka Máchy, který při návštěvě nechvalně známého hradu Houska se ocitl náhle naprosto zmaten v roce 2006. Zřejmě občas z ne zcela známého důvodu dochází lokálně k narušení časoprostorového kontinua a skrze takto vytvořené červí díry k přesunům živých i neživých objektů do jiných míst či jiných časů minulých či budoucích. Část archeologických kuriozit je možné tímto mechanismem snadno vysvětlit.

 

Cesty strojem časuzakazana archeologie

Další možnost představuje řízené cestování časem. Zatím se neoficiálně hovoří  o neřízené cestě časem v rámci tzv. Filadelfského experimentu. V roce 1942 Američané  vyvíjeli technologii zneviditelnění lodi před nepřátelskými Japonci pomocí magnetických polí. Extrémně silné elektromagnetické pole však narušilo časoprostorové kontinuum. Loď na nějaký čas zmizla a byla chvíli viděna stovky kilometrů od přístavu. Po návratu část námořníku zcela zmizela, srostla s hmotou lodi nebo zešílela. Dva námořníci skočili do moře. Neocitli se, ale ve vodě jak očekávali, ale v roce 1983.

Je možné, že v tajných laboratořích existují  funkční prototypy stroje času, i když pro většinu lidí je to stále sci-fi. A je možné, že jednou se stanou cesty do minulosti běžnou lidskou záležitosti. Nelze tedy vyloučit, že řada těchto nálezů může mít původ od cestovatelů časem z  naší blízké či vzdálenější budoucnosti.

 

Další vysvětleníica_kameny

Tato další vysvětlení je schopna vysvětlit část nálezů, ale ne všechny.

Lidská civilizace je podle oficiální historie stará 5000 let. Existují, ale názory, že je mnohem starší. Hovoří se o civilizacích jako je Hyperboa, Lemurie či Atlantida sahajících do dob statisíců či dokonce miliónu let. Zároveň nelze vyloučit, že samotný člověk se objevil na zemi podstatně dříve než se čekalo.

Na druhé straně příklad Latimérie podivné, ryby která měla již dávno vyhynout a přesto byla nalezena živá v moři ukazuje, že ne všechny další živočišné druhy dnes považované za vyhynulé, vyhynuli skutečně a zcela. V Lochneském jezeru ve Skotsku i na jiných místech země údajně žije příšera podobná druhohornímu vodnímu ještěru. Řada domorodců hovoří o setkáních s tvory velice podobnými vyhynulým ještěrům v hlubokých džunglích i dnes. Na kamenných koulích z Icy v Peru je zobrazení dinosaurů spolu s lidmi.  Na  tisíc let starém chrámu Angkor Vat v Kambodži je vytesáno zobrazení dinosaura.

 

Blog autora http://bajnar.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Rozšlápnutý trilobit a jiné archeologické kuriozity

  • Senzace pochazeji jedine z Ameriky. Kdo jim veri, musi byt ponekud prostoduchy.

  • · Edit

    Dopis Karla Hynka Machy je falsum, staci hledat na internetu. Autorem dopisu je Frantiska Vrbenska.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*