Rozhovor s německou novinářkou: „Jako mnoho jiných žen v Německu se už tady necítím bezpečně.“

Rozhovor s německou novinářkou: „Jako mnoho jiných žen v Německu se už tady necítím bezpečně.“

Provedli jsme rozhovor s německou novinářkou a modelkou Anabel Schunke. Studovala politické vědy a historii a je jednou z nejznámějších německých kritiček migrační politiky země. Tento rozhovor je první část ze dvou.  Anabel je aktivní na Twitteru a Facebooku.

Jak změnilo přijetí tolika migrantů vaší zemi?   

Německo již není ve srovnání s rokem 2015 stejnou zemí. Nyní existuje pouze jedno téma: migrační krize. Samozřejmě to také souvisí s diskuzí o islámu a jeho „přemírou“, kterou jsme v naší zemi zažívali po mnoho let kvůli muslimským migrantům a těm, kteří přijdou v budoucnu.

To vede k smrtelnému důsledku: Už nehovoříme o tématech vhodných pro civilizovanou západní společnost. Sleduji například zprávy a vidím zprávy o Číně a o nejnovějších technických a digitálních inovacích, které chtějí konkurovat Silicon Valley a tak dále.

Mezitím v Německu diskutujeme o nošení šátků a zákazu vepřového masa v jídelnách a islámském studiu ve školách. Zjevně nám chybí spojení s vrcholem světa a dovolujeme, že budeme vtaženi migrací z převážně zaostalých islámských zemí do propasti. To by neměla dovolit země, jejíž zdroje jsou vzdělání, německá péče, uznání v zahraničí a technické inovace společností jako je třeba Siemens.V případě Německa je migrace absolutní „krok dozadu“. Rozděluje zemi, posunuje sociální diskuzi budoucnosti do středověké minulosti. Už neplatí otázka: Jak chceme v budoucnu žít jako Němci a bránit svou pozici ve světě, ale jak můžeme co nejvíce vyhovět muslimům ve jménu tolerance? Nemluvě o každodenních útocích, o nárůstu násilných a sexuálních trestných činů.

Podle německých médií bylo v ulicích Hamburku na Nový rok méně žen. Je to důsledek (sexuálních) zločinů páchaných migranty?           

Samozřejmě, to je okamžitý důsledek masivního nárůstu sexuálních trestných činů proti německým ženám. Víte, po každém teroristickém útoku se opakuje stejná mantra, že nedopustíme, aby nám byl ukraden náš způsob života a že bychom se neměli bát.

Obzvláště pro nás ženy, mnoho zpráv o násilných a sexuálních činech mají určitý vliv.

Pravdou je, že většina obyvatel si nechce přiznat, že se bojí a že ze strachu nedělají určité věci. Strach z toho, být označen za rasistu, je stále větší, než se připouští, a že se vyhýbáte těmto lidem a určitým událostem.

Je to stejné s terorem a masivními sexuálními útoky ze strany migrantů od roku 2015. Čtete zprávy, a zejména pro nás, pro ženy, mnoho zpráv o násilných a sexuálních útocích mají určitý vliv. Stále více žen má nepříjemné zkušenosti s migranty. Musíte si představit, že podle statistik je z více než 1,5 miliónů migrantů 80% mužů. Během procházky ve městě nezáleží na tom, kde a kdy se s nimi setkáte.

Neexistují žádné „bezpečné prostory“. Může se vám to stát kdykoliv a kdekoliv

Dopady imigrace nyní formují mnoho městských scenérií. Téměř každá žena nyní zažívá, jak odlišné jsou jejich pohledy a pocity, které z toho vyplývají. Je to jako být kusem dobytka.

Kromě toho existují skutečné útoky. Samozřejmě vždy v každé zemi existovalo znásilňování, ale způsob a množství útoků se zcela změnily. Pro oběť není nijak významné, zda je znásilněna doma známým, nebo na veřejnosti za denního světla cizím migrantem, ale pro společnost a celkové myšlení žen v této zemi to má své účinky.

To znamená, že stát již počítá s tím, že k sexuálním útokům na ženy bude docházet.

Neexistují žádné „bezpečné prostory“. Může se vám to stát kdykoli, kdekoli, i když oslavujete Silvestr ve velké skupině. Riziko toho být obětí sexuálního trestného činu je příliš velké a mnoho žen se prostě stahuje z veřejného prostoru, aby se vyhnuly těmto rizikovým situacím.

Podívejte, na Silvestra byly ve velkých městech jako Berlín zřízeny takzvané „bezpečností zóny pro ženy“. Byly tam stany, kde se ženy mohly stáhnout, jestliže byly oběti sexuálního útoku nebo se cítily ohroženy a chtěly v klidu dýchat. To znamená, že stát již počítá s tím, že k sexuálním útokům na ženy bude docházet. Stejně jako v této zemi teď existují „zóny“, kde jsou ženy v bezpečí a „zóny“, kde nejsou v bezpečí.

To je prohlášení krachu ve věcech bezpečnosti státu. Která žena by během silvestrovských oslav opustila svůj dům, když stát téměř kalkuluje s tím, že by mohla být sexuálně napadena?

Cítíte se stále jako žena v bezpečí ve vaší zemi a jak vás postihlo to, co se stalo v Kolíně nad Rýnem?       

Stejně jako mnoho jiných žen v Německu, se už necítím v bezpečí. Počet žen, které mě navštěvují, nebo mi posílají zprávy na Facebooku o svých obavách, nebo konkrétních zkušenostech s migranty, neustále roste.

Problém spočívá v tom, že místo toho veřejně komunikovat svou kritiku nebo protestovat na ulici proti této politice, většina lidí preferuje soukromé „řešení“. Už nebudete oslavovat, nebo pouze v mužské společnosti, už se nebudete oblékat, budete se vyhýbat určitým místům atd.

Je kruté vidět, jak ženy mlčí a že si jich většina společnosti nevšímá, zatímco většina pozornosti médií také mizí. Je to v oslabené podobě, co se stalo v mnoha islámských zemích po revitalizaci konzervativního islámu.

Žena se stává neviditelnou. Kolín nad Rýnem byl okamžikem, kdy jsem si skutečně uvědomila, co tento konkrétní způsob přistěhovalectví znamená, zvláště pro nás ženy, ale také pro společnost jako celek. Chci říct, kromě sexuálních útoků na ženy, došlo k situaci, kdy stát v Kolíně nad Rýnem úplně ztratil kontrolu na celé hodiny.

Tito muži se nic nenaučili a nemají zájem se z toho ponaučit

Jediným důvodem, proč k takovým věcem nedošlo tento silvestrovský večer, je skutečnost, že tomu zabránila masivní policejní přítomnost. Se stejnou situací jako v letech 2015/16 by došlo každým rokem ke stejným nepokojům a sexuálním útokům.

Tito muži se nic nenaučili a nemají zájem se z toho ponaučit. Je to jejich kultura. Odhalené západní ženy, které se baví a pijí alkohol, jsou podle jejich chápání děvky, které to jinak nechtějí.

To ukazuje jen jednu věc: Bez velké policejní přítomnosti mohou tito muži vytvořit anarchii, kdy se jim zachce. Již ukázali, že mohou, když se v Kolíně nad Rýnem shromáždili tisíce lidí. Mohli to udělat pro sexuální útoky, krádeže nebo k útokům na „nevěřící“.

Imigrace v této zemi je „bezpečností katastrofou“, proti které nemůžeme odporovat. Po Kolíně nad Rýnem přišel okamžik, kdy jsem si koupila pepřový sprej a kapesní alarm. Uvědomila jsem si, že nás už nemůže ochránit stát, ale samozřejmě vím, že v případě pochybností to nepomůže.

 

(Voiceofeurope/ svobodnenoviny.eu Foto: Facebook Anabel Schunke)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Rozhovor s německou novinářkou: „Jako mnoho jiných žen v Německu se už tady necítím bezpečně.“

  • · Edit

    K tomu masivní proimigrační, promultikulti propaganda v TV – není den bez podobných programů, skandální proislámské pořady na dětském kanálu KIKA, vymývání mozků už od útlého dětství, cenzura., útoky levicových extremistů, mlčky trpěné režimem, ale pronásledování „pravičáků“ a „populistů“, což jsou všichni, kdo si troufnou říci vlastní názor, takže většina už mlčí. Znám to, žiju v tom. Totalita mě dohání, asi není úniku. Snad ještě v Čechách…? Uvidím, brzy tento bývalý sen o západní svobodě opustím.
    Nechci umřít pod minaretem.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*