Ron Paul: USA udržovaly syrskou krizi po dobu 6 let

Ron Paul: USA udržovaly syrskou krizi po dobu 6 let

Americké zapojení do mezinárodních problémů je neřeší, ale spíše je udržuje, podle Dr. Rona Paula, amerického politického komentátora a bývalého kongresmana.            

Například, poznamenal Paul, byl to zásah Washingtonu, který nedovolil, aby se syrská krize vyřešila po celou dobu 6 let.

Paul, zakladatel institutu Ron Paul Institute for Peace and Prosperity, učinil tyto poznámky v článku publikovaném několik dní po dohodě o příměří v Sýrii vypracované Ruskem, Tureckem a Íránem.

„Co je tak důležitého na tomto konkrétním příměří? Zeptal se dr. Paul. „Bylo to naplánováno, odsouhlaseno, a zavedeno bez účasti vlády Spojených států.“

„Ve skutečnosti to bylo frustrující, když Washington odmítl oddělit své „umírněné bojovníky“ od teroristických skupin a pokračoval v naléhání na syrskou vládu na změnu režimu, což vedlo k tomu, že tyto tři země usilovaly o řešení problému v Sýrii na vlastní pěst,“ vysvětlil Paul.

„V této dohodě, kterou americká vláda nebyla ochotna udělat, byla zahrnuta syrská vláda a mnoho opozičních skupin,“ dodal Paul.

Dr. Paul naznačil, že pokud by to bylo na USA, syrská dohoda by asi selhala, protože „je to často angažovanost USA v „řešení“ těchto krizí, což je ve skutečnosti udržuje.“

„Vezměte si 60 let trvající válečný stav mezi Severní a Jižní Koreou. Udělala americká intervence něco pro vyřešení tohoto problému? A co naše desítky let vměšování se do izraelsko-palestinského sporu? Jsme blíž k míru mezi Izraelci a Palestinci navzdory miliardám, které jsme utratili na uplácení a zasahování?“ Ptá se politolog.

Rada bezpečnosti OSN v sobotu přijala rezoluci schvalující dohodu o příměří v Sýrii, která má rovněž za cíl připravit cestu pro nové mírové rozhovory příští měsíc.

Text rezoluce OSN „vítá a podporuje úsilí Ruska a Turecka k ukončení násilí v Sýrii a rychlého zahájení politického procesu.“

Dr. Paul tvrdí, že „americké obstrukce v Sýrii válku udržovaly,“ po dobu šesti dlouhých let.

„Nezasahování do záležitostí druhých nepoškozuje důvěryhodnost USA v zámoří. Je to právě vměšování, bombardování, sledování za pomocí dronů, a změny režimů, co poškozuje naši důvěryhodnost v zahraničí,“ uvedl Paul.

„Jakmile Syřané a Rusové osvobodili východní Aleppo od čtyřletého obležení Al-Kájdou, Obamova administrativa požadovala příměří. Když se Syřané začali stěhovat zpět do svých domovů ve východním Aleppu, ministerstvo zahraničí nám nadále tvrdilo, že Rusové a syrská vláda pro zábavu zabíjí civilisty,“ pokračoval Paul.

Americký ministr zahraničí John Kerry minulý měsíc obvinil vládu syrského prezidenta Bašára Asada ze spáchání „masakru“ v Aleppu ve stylu Srebrenice, poté, co byla východní část města osvobozena syrskou armádou od ozbrojenců, většinou cizinců.

„Asadův režim ve skutečnosti neprovádí nic menšího než masakr,“ prohlásil Kerry.

To Kerry tvrdí, zatímco Spojené státy se svými evropskými a středovýchodními spojenci bojují zástupnou válku proti syrské vládě a lidu od roku 2011. Válka měla na svědomí smrt asi půl miliónu Syřanů a další milióny vysídlených osob.

V roce 2012, teroristé napojeni na Al-Kájdu s podporou syrských nepřátel uspěli v zachycení východní části Aleppa, největšího syrského města s populací 2.5 miliónů lidí. Světové dědictví UNESCO, Aleppo, bylo označovánao za obchodní kapitál Sýrie.

Část města pod kontrolou radikálů se změnila na trosky a teroristé páchali zločiny proti civilnímu obyvatelstvu a drželi desítky tisíc z nich jako rukojmí od roku 2012.

 

(Presstv/ svobodnenoviny.eu Ron Paul Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*