Romové rozpoltili Francii

Romové rozpoltili Francii

158

Francouzský ministr vnitra Manuel Valls se ocitl pod palbou kritiky. Je odsuzován za výrok o tom, že kočující Romové, kteří do Francie přijeli z Rumunska a Bulharska by měli být navráceni zpět do svých zemí, protože jejich způsob života se zcela liší od způsobu života Francouzů. „Bylo by iluzí si myslet, že tento problém je možné řešit cestou „civilizované integrace“Romů do francouzské společnosti, protože s takovou perspektivou souhlasí jen velmi málo romských rodin“, upřesnil Valls.

Francouzský ministr pro bytovou výstavbu Cecile Duflotová současně obvinila svého kolegu z naivity a vyzvala ho, aby se při řešení tohoto problému řídil „principy Republiky, tedy hodnotou bratrství“. Evropské hnutí proti rasismu současně okomentovalo Vallsova slova následovně „On se domnívá, že způsob a místo života by mělo být určováno etnickým původem a současné také odmítá svobodu pohybu evropských občanů“.

Pravicová opozice, která, mimochodem, také požaduje tvrdší politiku ve vztahu k Romům, se domnívá, že výroky pana Vallse jsou podmíněny brzkými obecními volbami, které by se měli konat v březnu 2014. Rozumí se, že je velmi těžké říci, do jaké míry jsou výroky pana Vallse nadiktovány jeho vlastními volebními ambicemi, avšak nezávisle na tom, zůstává romská problematika velmi aktuální.

Francouzská pravice Vallsovi nemůže odpustit to, že se jim pokouší „lézt do zelí“, a proto nepřichází s ničím lepším, než ze obvinění z nečinnosti. A politicky korektní řeči, které jsou slyšet z úst Vallsových vládních kolegů ukazují, že se ničemu nenaučili. A to všechno v době, kdy Francie sklízí tvrdé následky bezmyšlenkovité „integrace“ muslimských imigrantů. Není sporu o tom, že svoboda pohybu je hodnota, kterou by měla evropská civilizace ctít. Nebylo by ale spravedlivější, nebo, jestli chcete, praktičtější, kdyby potenciální imigranti znali pravidla života v druhé zemi?

zdroj : eurabia.parlamentnilisty.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*