Řidiči metra v Paříži odmítají kvůli bezpečnosti cestujících zastavovat na některých stanicích

Řidiči metra v Paříži odmítají kvůli bezpečnosti cestujících zastavovat na některých stanicích

Řidiči pařížského metra odmítají zastavit u některých stanic kvůli vysoké míře kriminality a užívání drog s tím, že tyto zastávky nejsou pro cestující bezpečné.

Řidiči, kteří pracují pro Régie Autonome des Transports Parisiens (RATP), pařížskou veřejnou dopravní společnost, tvrdí, že na několika stanicích na severu Paříže se hojně užívá obrovské množství drog a panuje zde kriminalita, což představuje nebezpečí pro cestující, informoval francouzský televizní kanál BFMTV.

Podle svazu RATP UNSA jsou na nádražích jako Marcadet Poissonnier a Porte de la Chapelle každodenně pozorovány drogově závislí a prodejci drog na trase 4 a 12, přičemž pozdější stanice jsou také dobře známé tím, že zde táboří migranti.Unie tvrdí, že je v problémových oblastech také ohrožena bezpečnost RATP, neboť počet násilných incidentů vůči zaměstnancům v posledních měsících dramaticky vzrostl.

RATP také komentovala podmínky s tím, že spolupracuje s místní policií, aby se pokusila vyčistit některé z problémových stanic, ale UNSA a advokační skupina pro uživatele tranzitu (Federace uživatelů dopravy a veřejných služeb) tvrdí, že tato opatření nestačí.

Minulý týden obě organizace zaslaly dopisy ministrovi vnitra Geraldu Collombovi, starostce Paříže Anně Hidalgové a předsedkyni regionální rady Ile-de-France Valérii Pécresse, v němž žádaly, aby byla „rychle přijata naléhavá opatření“.

Tento krok přichází teprve měsíc poté, co francouzská kurýrní služba Chronopost oznámila, že nebude do určitých pařížských čtvrtí doručovat balíky kvůli nebezpečí pro jejich zaměstnance.

Zatímco obytné předměstí severní Paříže jsou již dávno považovány za no-go zóny, násilí a zločiny předměstí se v posledních letech začaly šířit do severní části centrální Paříže.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Wikipedia)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*