Reuters, AP, AFP, CNN, BBC a naše ČT jsou nejúčinnější pilíře proruské propagandy

Reuters, AP, AFP, CNN, BBC a naše ČT jsou nejúčinnější pilíře proruské propagandy

Říká se, že lhát se musí umět. Lhát se musí tak, aby byl lhář věrohodný a jeho lži se neobrátily proti němu. Což je případ právě Ukrajiny, kdy si jmenovaná média stěžují na účinnost údajné proruské propagandy. Západní maistream a naše ČT totiž lžou tak primitivně, že ve skutečnosti dělají proruskou propagandu a potom se okázale diví, že jejich protiruské a protiputinovské propagandě většina občanů nevěří.

Uvedená média nepřipustí jiný názor, než černobílou protiruskou a protiputinovskou propagandu. V naší ČT a uvedených západních médiích všichni pějí jako jeden muž, že za válku na Ukrajině a všechno zlo světa může pouze Putin a Rusko.

Wolf Blitzer (CNN, 13. března) použil krytí zpravodajského programu k tomu, aby odvysílal propagandu jak vystřiženou z Třetí říše, či spíše z 1984 George Orwella. Toto divadélko prezentovalo Rusko jako obrovskou agresivní vojenskou hrozbu. Obrazovka byla plná raketové palby, tomu vévodila kolekce amerických generálů Divnolásků volajících po provokativních opatřeních proti ruské hrozbě. Blitzerův program je součástí organizované propagandistické kampaně, jejímž účelem je připravit Američany na konflikt s Ruskem.http://svobodnenoviny.eu/cnn-busi-do-valecnych-bubnu/

Nyní  je už západ s náladami vlastního obyvatelstva natolik v koncích, že hlava diplomacie EU Federica Mogherini bude muset připravit plán, jak čelit „dezinformaci ze strany Ruska“ při vysvětlování ukrajinského konfliktu. Oznámil to předseda Evropské rady Donald Tusk. Informovala o tom agentura RIA Novosti.
„Také jsme zdůraznili, že se musíme postavit pokračující ruské kampani dezinformace veřejnosti o konfliktu na Ukrajině,“ řekl Tusk a dodal, že plán musí být předložen na summitu vedoucích představitelů EU, který se bude konat v červnu tohoto roku. http://www.novarepublika.cz/2015/03/eu-zacala-bojovat-s-ruskou-propagandou.html

propaganda-and-media-manipulation3

Jsem zvědavý, co vedení EU vyplodí. Ale doporučuji, aby se poučili z doby totality před rokem 1989, kdy se cokoliv, co nám komunistická propaganda hlásala, obracelo proti ní. Čím více budou západní média chrlit protiruskou a protiputinovskou propagandu, tím více jí budou sloužit. Neustále u nás přibývá lidí, kteří v roce 1989 cinkali klíči, byli proameričtí, volili pravici a nyní jsou na straně Ruska a Putina. Což je i můj případ.

Ostatně zajímavý je žebříček rusofobie (ve skutečnosti nebezpečné blbosti lidí): Nejtvrdší protiruská informační kampaň je vedena překvapivě v Evropě, nikoli za oceánem. Podle zprávy se na prvním místě v počtu negativních materiálů umístilo Německo. Druhé místo obsadily Spojené státy. Na třetím místě se umístilo Rakousko. A jak si vede Česká republika? Dostala se do první desítky mediálních rusofobů. Na svém sedmém místě sousedí s Polskem a Švýcarskem. Podle údajů institutu česká média patří do skupiny tzv. zlých trpaslíků — zemí, které nevytváří velký počet materiálů, ale přesto většina z nich má negativní obsah. Více: http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20150304/30303.html

Nyní Kyjevský režim hrubě porušil Minské dohody, jejichž součástí bylo udělení zvláštního statusu východní Luhansku a Donbasu. USA místo, aby Kyjev patřičně usměrnily, tak toto hrubé porušení minských dohod Kyjevem vítají a podněcují ho k vojenskému řešení krize. Je jasné, že porušení Minských dohod Kyjevu nařídil přímo americký režim, protože něco takového by si Kyjev sám nedovolil. http://www.novarepublika.cz/2015/03/usa-vitaji-hrube-poruseni-minskych-dohod.html

Ale jak chce toto porušení dohod Kyjevem západní mainstream zdůvodnit svým občanům? Samozřejmě to svede na Rusko, jenže jak jsem již napsal, lhát se musí umět a toto je jen další z řady průhledných a primitivních lží.

Prioritou politiky USA je zavléct Rusko do války. A toto Putin prokoukl a Američanům na to neskočil. A tak Američané vymýšlejí další provokace, jen aby v Evropě rozpoutali co největší válečný konflikt s Ruskem.

Stačí si přečíst diskusi pod mým článkem: Nepřítelem ČR není Rusko, ale agresivní politika USA:http://svobodnenoviny.eu/nepritelem-cr-neni-rusko-ale-agresivni-politika-usa/Pod těmito články naši občané dávají odpověď na účinnost protiruské a protiputinovské propagandy v našich médiích.

Objevují se vtipy na téma Ukrajina typu: „Umírá starý banderovec. Kolem se sešli všichni jeho příbuzní a poslouchají jeho poslední vůli: – Chlapci, chraňte Putina! – ???
– Nenávist k Putinovi je to jediné, co drží Ukrajinu pohromadě!

Majdan: „Ukrajinci musí žít lépe!¨ Po Majdanu: „Ukrajinci musí žít!“ Rok po Majdanu: „Ukrajinci musí…!“

Podobně jako v tom vtipu mi připadá, že celý západní svět (tedy USA a EU) drží pohromadě chorobná nenávist vůči Putinovi a Rusku. Ani za totality před rokem 1989 nepamatuji takovou nenávistnou mediální másáž tehdejších komunistů proti západu.

Možná by to nebylo tak zlé, kdyby v minulosti západ již tolikrát neporušil a nepošlapal mezinárodní právo. Po vojenském napadení Srbska, Iráku, Libye a rozpoutání války na Ukrajině, věří západu stále méně občanů. A co je horší- občané se obrací proti západu a organizaci NATO pokládá za zločineckou.

A Rusové?

Ti vědí, že jsou obětí válkychtivých amerických politiků a semkli se kolem svého prezidenta Putina jako jeden muž, který překonává rekordy ve svojí oblíbenosti svým národ. Západ ve svojí hlouposti docílil toho, že Rusové stojí při sobě jako snad nikdy od doby II. Světové války. Rusové se vracejí zpět do Ruska z USA, aby podpořili prezidenta Putina a dali najevo svoje opovržení vůči USA. Cituji z článku „Ruská renesance je obdivuhodná: http://news.e-republika.cz/article3044-Ruska-renesance-je-pozoruhodna :

V Rusku se začalo dít něco pozoruhodného a překvapivého. Místo toho, aby se Rusko cítilo ponížené a v depresi, dalo do pohybu něco, co bychom mohli nazvat jistým druhem renesance, znovuzrozením národa. Děje se tak navzdory či právě proto, že Západ vedený takzvanými neokonzervativci z Washingtonu se pokouší o vše možné, včetně ukrajinské války na jeho prahu, dosažení kolapsu ruské ekonomiky, ponižování Putina a vykreslování Rusů pouze v černých barvách. Rusko v tomto procesu znovu nachází kladné stránky své kultury, svého lidu a své země, které byly dlouho zapomenuty nebo potlačeny.
Moje první návštěva Ruska se udála před více než dvaceti lety, v květnu 1994. Byl jsem pozván jedním moskevským ekonomickým think-tankem, abych pronesl nějaké kritické poznámky o MMF. Měl jsem pak dojem, že kdysi skvělí lidé byli poníženi a ztrácejí poslední zbytky své životní energie. Po širokých moskevských bulvárech uháněli mafiáni ve zbrusu nových limuzinách značky Mercedes 600 s tmavými okny a bez poznávacích značek. Všude panovalo bezpráví, od Američany podporovaného prezidenta Jelcina až do krámku v zapadlé ulici. „Harvardští hoši”, jako jsou Jeffrey Sachs, Anders Aaslund a George Soros, se snažili po celém městě vyčenichat nové způsoby, jak zenužít a vydrancovat Rusko pod nálepkou „šokové terapie” a „tržně orientovaných reforem”, což jsou jen jiné výrazy pro „vydejte nám všechno vaše rodinné stříbro”.
Počet lidských obětí traumatu z totálního kolapsu života v Rusku po listopadu 1989 byl ohromující. Dalo se to každý den vycítit z očí Rusů v ulicích Moskvy – taxikářů, matek na nákupech, obyčejných Rusů.
Dnes, asi o dvě desetiletí později, je Rusko opět v konfliktu s nepřítelem ze Západu, s NATO, které se jej pokouší nejen ponížit, ale opravdu zničit jako funkční stát, protože pouze Rusko je schopné zkřížit plány těch západních elit, které jsou za válkami na Ukrajině, v Sýrii, Libyi, Iráku, Afghánistánu, ale i v Africe a Jižní Americe.“

Těch lží o Rusku a Putinovi ze strany západu již bylo tolik, že lepší proruskou a proputinovskou propagandu už západ dělat nemůže.

Cožpak si majitelé médií Reuters, CNN, BBC, AP, AFP a naší ČT myslí, že všichni lidé jsou postiženi naprostou „idiocií“?

 

Blog autora http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Reuters, AP, AFP, CNN, BBC a naše ČT jsou nejúčinnější pilíře proruské propagandy

 • Jak je mozne, ze nas spojenec USA podporuje teroristy vsech odstinu a neonacisty (Ukrajina) vsude ve svete? Jak je mozne, ze valci proti Syri prostrednictvim teroristu a ma tam vojsko a letiste bez dovoleni Syrie?
  Jak je mozne, ze se to toleruje? Kde je OSN (je financovana hlavne USA a proto ani nepipne proti USA), kde je soud v Haagu? Jaktoze valecni zlocinci Blair a Bush nejsou pred tribunalem v Haagu? Kde je zalobkyne Carla del Ponte? Proc se nevymahaji kompenzace za zniceni Vietnamu, Iraku, Libye, Syrie, atd. ????

 • Jaka ruska propaganda? Kde? Vsude jenom lziva a smradlava propaganda mainstreamu, generovana USA a posilana vazalum jako je EU i tedy do CR. Vetsina lidi se shodne, ze CT a media jsou prolhana zumpa! USA si koupili i renomovane zapadni novinare. A CNN? To je mainstream !

 • · Edit

  Pro paní Polákovou:
  Vaše blogy na iDnes čtu a vím, jaká sestava Vás tam chodí napadat a urážet, aniž se zmůže na jediný argument. Je to podobná sestava, která svoje frustrace vybíjí i pod mými články a pod články blogerů, kteří poukazují na zločiny západní „demokracie“.
  Opírají se o to, co vidí a slyší v naší ČT a v západním mainstreamu, aniž by sebeméně zapojili svůj vlastní rozum.
  Hodnoty mají obrácené naruby. Když západ spáchá jakýkoliv zločin, je to dle nich šíření demokracie či boj proti teroristům, když se napadení lidé pouze brání, tak jsou dle nich zločinci a teroristé.
  A jak říká staré přísloví: Kde je blbo, tam je nebezpečno…
  Jaromír Petřík

 • A preto:

  1. buďme vlastne radi aj za to zlé, čo sa vo svete deje, výrazne nám to pomáha sa prebudiť.
  2. nezabúdajme pritom na:

  Žiadam Silu o zničenie všetkého Temného tu na Zemi.
  Žiadam Silu o zničenie všetkých nástrojov Satana tu na Zemi.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*