Respekt.cz: Andrew Breitbart je hlavním strategickým poradcem Donalda Trumpa

Respekt.cz: Andrew Breitbart je hlavním strategickým poradcem Donalda Trumpa

Začetl jsem se do článku Respektu o fake news serveru Breitbart.com. Jeho zakladatel Andrew Breitbart je údajně poradce Donalda Trumpa. Ačkoliv je už 5 let mrtvý?

Do světa se rozšířila z amerického serveru Breitbart.com, jehož zakladatel je hlavním strategickým poradcem Donalda Trumpa.

https://www.respekt.cz/denni-menu/trumpovsky-server-breitbart-spusti-nemeckou-a-francouzskou-jazykovou-mutaci

Ten trapný moment, když chcete někomu dát znovu šanci na důvěru v jeho novinářskou činnost v článku jakoby vyvracejícím zprávu Breitbart.com, že v důsledku divokého střílení silvestrovských rachejtlí (údajně imigranty) chytl v Německu kostel, se dočtu, že Andrew Breitbart, zesnulý v roce 2012 na srdeční selhání, je nyní hlavním strategickým poradcem Donalda Trumpa.

Musel jsem si větu přečíst 10x. Ujistit se, že zakladatelem Breitbart.com myslí skutečně zakladatele, a že zakladatelem skutečně byl Andrew Breitbart. Ne, očividně tvrdí, že je poradcem Trumpa, ačkoliv je mrtvý.

Andrew Breitbart (1969-2012)
Andrew Breitbart (1969-2012)

Lze namítnout – no chyba se stane. Chybami se člověk učí. Ale s jakou sebejistotou nám tvrdí, že je Breitbart ten a ten v Trumpově týmu, a ve skutečnosti už ani nežije. Vrhá to pak divný stín, jak pracují s informacemi (kdyby žil, byl by skutečně hlavním strategickým poradcem?). A bylo by pokrytecké tuto chybu obhajovat, když se navíc týká kritiky poukazující na chyby v článku Breitbart.com o hořícím kostele v Německu, resp. pyrotechnice střílené do lidí a do policajtů (ruhrnachrichten.de).

Prý to není nejstarší kostel. (Aha!)

Prý chytla jen fasáda. (no vidíte)

Prý se liší počet takto jednajících lidí (ne 1000).

Prý kostel nezapálili muslimové/imigranti nýbrž ho zapálila „zábavná pyrotechnika“.

Prý to nebylo schválně (takže se to nepočítá).

Ano, pyrotechnika občas sama chytne, a něco zapálí, nebo někomu vlétne pod nohy. To nemá co dělat s tím, kdo ji odpálil. A když chytne fasáda, kostelu se to netýká. A bůh ví, kolik těch pyromanů bylo! Navíc tam byly i rodiny s dětmi nejen imigranti. To nám Breitbart.com zatajil. Ty dělobuchy rády.

A mrtví lidé mohou být hlavními poradci nastupujících prezidentů.

Nehodlám se tu stavět za zarputilého obhájce Breitbart.com (moc ten server ani neznám) a jeho článek je myslím kritizovatelný za zveličování (nebyl jsem tam.. a ani bych nechtěl), ale přístup Respektu mi přijde pokrytecký a zaujatý. Rozhodně ne jako objektivní kritika.

A do toho takový fail s mrtvým poradcem. Přesně tyto faily jsou (paušálně) dávány za příklad nedůvěryhodnosti alternativních médií.

UPDATE

Po vydání tohoto článku došlo k úpravě na webu respect.cz a inkriminovaná věta byla změněna.

UPDATE 2 (14.1.2017)

Vzhledem k neuvěřitelné síle iracionality a křivých obvinění autora tohoto článku, uvedu odkaz na internetový archív (z 10.1.), který prokazuje, že toto chybné tvrzení článek Respektu skutečně obsahoval:

http://web.archive.org/web/20170110125129/https://www.respekt.cz/denni-menu/trumpovsky-server-breitbart-spusti-nemeckou-a-francouzskou-jazykovou-mutaci

Ironií je, že my skutečně žijeme v době post-pravdivé. Tedy zřejmě ani toto nezabrání některým fabulovat, že jsem si to vymyslel.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*