Remdesivir má malý či žádný účinek na nemoc z Covidu-19. Avšak fa. Gilead za něj hodlá získat 3,5 miliard dolarů

Remdesivir má malý či žádný účinek na nemoc z Covidu-19. Avšak fa. Gilead za něj hodlá získat 3,5 miliard dolarů

Arlene Weintraub: Remdesivir má malý či žádný účinek na nemoc z Covidu-19. Avšak fa. Gilead za něj hodlá získat 3,5 miliard dolarů.

Na základě studie z května t.r. naznačující, že protivirový lék remdesivir firmy Gilead zkracuje léčbu hospitalizovaných pacientů onemocnělých Covidem-19 o 31 procent, získal tento lék úřední osvědčení amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).Avšak nová a mnohem širší studie došla k závěru velmi odlišnému.

Světová zdravotnická organizace (WHO), vydala předběžné výsledky výzkumu, zahrnujícímu 11 266 covidových pacientů ze 30 zemí, kteří byli remdesivirem léčeni.

Ukázalo se, že lék „měl malý či žádný vliv jak na délku pobytu covidových pacientů v nemocnici, tak i na míru smrtnosti těchto pacientů, a stejně tak i na rozhodnutí poskytnout či neposkytnout jim ventilaci“.

Brzy poté, co VHO vydala tyto výsledky, reagovala na ně ve čvrtek firma Gilead takto: „Máme obavy, že údaje z tohoto otevřeného zkušebního testu nebyly podrobeny přísnému přezkumu, nezbytnému k vedení konstruktivní vědecké diskuze, zvláště pak pokud jde o limity konstruce, která byla pro tento test použita“.

 

Překlad: Lubomír Man
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Remdesivir má malý či žádný účinek na nemoc z Covidu-19. Avšak fa. Gilead za něj hodlá získat 3,5 miliard dolarů

  • Prostě super politika kdy za pár let se začne bohatnout na vakcine, výnosné bisnis na několik let dopředu, platit za to budou jen obyčejní lidé!

  • To se dalo čekat. Začal boj o registraci placeba proti Covidu. Kolik musí takový výrobce namazat, aby WHO doporučila konkrétní vakcínu? To nebudou drobné. Bude tomu odpovídat i cena toho preparátu.
    Je to kšeft tisíciletí a ten si nenechají mocní ujít.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*