Řekové vyhostili migranty a nechali je bez paliva na otevřeném moři

Řekové vyhostili migranty a nechali je bez paliva na otevřeném moři

Podle nejnovějších informací bylo zjištěno, že Řecko v posledních měsících tajně vyhodilo ze svých břehů více než 1000 migrantů.

Podle zprávy deníku New York Times a na základě důkazů od svědků, výzkumníků a turecké pobřežní stráže bylo od března tohoto roku řeckými úředníky ponecháno na moři nejméně 1 072 uprchlíků a migrantů.Migranti, většinou ze Sýrie byly vypuštěni na moře bez paliva v motorových člunech, které jim měly vzít řecké pobřežní stráže.

Jedna žena ze Sýrie popsala tento zážitek tak, že by raději zemřela pod výbuchem bomby.

„Bylo to velmi nelidské,“ řekla pro deník NYT. „Opustila jsem Sýrii kvůli strachu z bombardování – ale když se to stalo, přála jsem si, abych zemřela pod výbuchem bomby.“

Vyhoštění, které je podle mezinárodního práva nezákonné, je nejpřímějším a nejtrvalejším pokusem evropské země o zablokování námořní migrace pomocí vlastních sil od vrcholu migrační krize v roce 2015, kdy Řecko bylo hlavní průchodkou pro migranty a uprchlíky, kteří se snaží vstoupit do Evropy.

Řecká vláda popřela jakoukoli nezákonnost.

„Řecké orgány se nezabývají tajnými činnostmi,“ řekl mluvčí vlády Stelios Petsas. „Řecko má prokazatelné výsledky, pokud jde o dodržování mezinárodního práva, úmluv a protokolů. To zahrnuje zacházení s uprchlíky a migranty. “
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Řekové vyhostili migranty a nechali je bez paliva na otevřeném moři

  • Výborně a věřím, že je to jenom začátek. Nikdo je sem nezve tak ať zůstanou doma. Žádný soucit a lítost.

  • Nó pozdě ! Už jich mají požehnaně ! A nikdo je nechce nemůžeme spasit a uživit celý svět !!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*