Řekové mají po krk vandalismu migrantů

Řekové mají po krk vandalismu migrantů

Obyvatelé Malakky v Řecku požadují uzavření nedalekého azylového střediska tváří v tvář pravidelným trestným činům přistěhovalců.

Členové malé vesničky s pěti sty obyvateli, čtyřicet kilometrů od Atén, napsali dopis řeckému ministerstvu pro migraci a azyl a vyzvali vládu, aby přemístila tisíce přistěhovalců, kteří se ve vesnici opakovaně dopouštěli násilností.

Podle řeckých novin Ethnos obyvatelé zařízení nedávno házeli kameny na dům staršího muže, čímž způsobili značné škody na majetku, a pokusili se zapálit několik kostelů.Kromě nedávných případů si obyvatelé stěžují na pokračující vandalismus, jako jsou škody na veřejných prostranstvích, krádeže, násilí na ženách a seniorech a porušování hygienických a zdravotních předpisů.

„Malacké komunitě došla trpělivost při přijímání přistěhovalců,“ napsal starosta obce Costantinos Litzas v dopise.

Upozornil také na skutečnost, že je směšné, aby tak malá komunita zadržovala téměř tři tisíce nelegálních přistěhovalců.

„Naše osada s pěti sty obyvateli nesla na svých bedrech váhu obce s průměrným počtem 2 600 uprchlíků za posledních pět let,“ napsal starosta a požadoval uzavření zařízení a vysídlení přistěhovalců.

V květnu oznámila vláda řeckého premiéra Kyriakose Mitsotakise plány na přemístění přistěhovalců žijících v zemi na ostrovech Lesbos a Chios, jakmile budou vybudována nová zařízení.

Ve srovnání se svým levicovým předchůdcem zaujímá konzervativní vláda, která nastoupila do úřadu v létě 2019, silnější a tvrdší postoj vůči přílivu migrantů proudících do země.

Výsledkem je, že podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) přišlo v roce 2021 do Řecka 4 172 přistěhovalců, většinou z Afghánistánu, oproti 15 696 v roce 2020 a 74 613 v roce 2019.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Řekové mají po krk vandalismu migrantů

  • Evropský svaz je plný protikladů. Evropan musí mít „bumažku“, když chce cestovat. Podobné to bylo v Sovětském svazu. Na druhé straně migranti mohou beztrestně překračovat hranice, páchat trestnou činnost. Nikdo je nedonutí k dodržování jakýchkoliv pravidel. To povede k totálnímu rozkladu současného Svazu evropských socialistických republik.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*