Ředitel NSA si bere zásluhy za zastavení teroristických útoků

Ředitel NSA si bere zásluhy za zastavení teroristických útoků

prismm

Ředitel Národní bezpečnostní agentury (NSA) generál Keith Alexander, který, jako velitel Amerického armádní kybernetického velitelství. promlouval k návštěvníkům Centra dominance informací ve Fort Belvoir s křeslem kapitána Kirka a dveřmi, které dělají zvuky větru, se teď pokouší vzít si zásluhy za zabránění teroristických útoků ve Spojených státech. Alexander je pod intenzivním tlakem Kongresu, který může utlumit politiku signálových informací.

Alexander, který nedokázal zabránit bombovému útoku na Bostonský maraton, se snažil získat zásluhy za odhalení, že zprávy o nadcházejícím útoku na New York Tamerlana a Dzhokhara Tsarnaeva byly považovány za falešné kvůli sledování komunikací NSA. Alexander Summitu pro kyberbezpečnost ve Washingtonu řekl, že monitorování NSA bylo doma úspěšné proti “letním hrozbám,” dál to nerozvíjel.

Pomáhání teroristům v Rusku NSA se zdá být součástí strategie agentury ignorovat jisté teroristické operace, které USA podporují proti Rusku. 30.října 2007 WMR uvedl následující:

“Sofistikované monitorovací platformy NSA mířené na nešifrované regionální komunikace v Jižní Osetii a na Kavkaze před incidentem v Beslanu v roce 2004 (zářijové obležení školy salafistickými teroristy v Besladnu, při kterém zemřelo skoro 400 lidí) nebývale “zatemněly.” To naznačuje, že vysoce postavené strany v USA věděly o útoku předem a nechtěly, aby NSA zachytila identity plánovačů a lídrů.

Podle zdrojů z NSA pár hodin před únosem 1200 dětí a dospělých v Beslanu NSA vypnula zachycování  INMARSAT (Mezinárodní přímořský satelit) a telefonních hovorů v regionu. Analytici v NSA a v Operačním centru SIGINT Medina (MRSOC) V San Antoniu sledovali telefonní přenosy INMARSAT v Beslanu, všechno ale náhle přestalo.

Po ovládnutí školy Čečenci, islámští teroristé, zabavili všechny telefony dospělých. Trvali také na tom, aby všichni rukojmí mluvili rusky a ne osetsky, jinak budou zabiti. Po třídenním obležení do školy vtrhly ruské bezpečností složky. Bylo zabito 396 lidí, většinou dětí. 70% obětí byli Muslimové. Poradce prezidenta Vladimíra Putina Aslambek Aslakhanov řekl, že útočníci nebyli Čečenci, protože mluvili jen rusky. Osvobození rukojmí tvrdili, že teroristé mluvili rusky s těžkým zahraničním přízvukem.”

Podobnosti mezi Beslanem a maskrem v obchodním domě Westgate v Nairobi jsou podivné. Střelci v obchodním domě byli údajně vedeni britskou bílou ženou, která cestovala na falešný jihoafrický pas a měla přístup k nelimitovanému množství hotovosti, zatímco další teroristé údajně mluvili všichni anglicky, a ne somálsky nebo arabsky.

zdroj : wertyzreport.com

 

Zdroj z NSA WMR sdělil, že Alexander a jeho předchůdce generál Michael Hayden byli důvodem několika teroristických útoků v zahraničí, protože NSA jistí džihádistické a salafistické skupiny neoznačila za “teroristické,” ale za “rebely” a “partyzány.”

Ačkoliv jsou obrovská databáze PRISM a zachycování metadat BOUNDLESSINFORMANT vytvořeny k identifikaci telefonních hovorů lidmi jako byli bratři Tsarnaevovi, protože jejich hovory byly indentifikovány s obsahem džihádistických sympatií ve Spojených státech a v zahraničí, NSA útoku na maraton nezabránila. A to protože identifikovaní čečenští a severokavkazští džihádisté nejsou považováni za hrozbu, i když NSA považuje Rusko za cíl s hlavní prioritou. Severokavkazské islamistické skupiny nejsou NSA považovány za hrozbu a Alexander neudělal nic, aby tuto politiku změnil, zprávy SIGINT pořád anti-ruské džihádistické skupiny označují jako “partyzánské.”

Například, po 11.září analytické zprávy pocházející ze zachytů ruských policejních komunikací nebraly vážně několik teroristických útoků v Rusku čečenskými partyzány, protože čečenští teroristé byly nazýváni “rebely.” V roce 2003 NSA změnila na Haydenovy příkazy popis na “partyzány.” Žádná ze zpráv NSA nenazvala čečenské skupiny “teroristy.” CIA, ve jménu Institutu Open Society George Sorose, poskytovala pomoc čečenským teroristům operujícím v Čečensku a v Turecku, Finsku, Švédsku, Norsku, Dánsku, Británii, Kataru, Dubaji a ve Spojených státech.

Politika NSA se také rozšířila do dalších severokavkazských republik. Džihádističtí teroristé operující v Ingušsku, Severní Osetii, Dagestánu, Kabario-Balkárii a Čerkešsku byli označeni za “rebely” a “partyzány.”

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*