Řecký starosta tvrdí, že jeho město nepřijme žádného dalšího migranta

Řecký starosta tvrdí, že jeho město nepřijme žádného dalšího migranta

Starosta řeckého města Grevena oznámil, že nedovolí přemístit další migranty nebo žadatele o azyl do jeho města z ostrovů v Egejském moři.

Během neplánované tiskové konference, starosta Giorgos Dastaman vyjádřil nesouhlas s vládním plánem přesunout migranty hlavně z ostrovů Lesbos a Samos do hotelů v horských oblastech severního Řecka.„Nepřijmeme jediného dalšího uprchlíka,“ uvedl Dastamanis s tím, že jiné regiony v Řecku, které nepřijaly tolik migrantů, jako jeho region – západní Makedonie – by měly být cílem pro budoucí přesuny migrantů.

„Navzdory výslovným ujištěním vlády, že do obce Grevena nepřijdou další uprchlíci, protože příslušné ministerstvo uznalo, že náš region již nese v regionu západní Makedonie nejtěžší váhu, jsme nakonec překvapeni tiskovými zprávami a neoficiálními zdroji, že se očekávají další migranti, “pokračoval starosta, jehož citovaly řecké noviny Kathimerini.

Yiannis Yiatsios, náměstek regionálního guvernéra obce Grevena, zopakoval Dastamanovy výhrady a uvedl, že tento region se zmítá pod tíhou „nepřiměřené a nesnesitelné zátěže“, kterou na něj uvalila národní vláda.

Řecké ministerstvo pro migraci na konci dubna schválilo plán na přesun 2380 migrantů z přijímacích středisek na svých ostrovech v Egejském moři do hotelů a bytů na své pevnině.

Nyní se Francie, Německo, Irsko, Finsko, Chorvatsko, Bulharsko, Belgie, Lucembursko, Portugalsko a Litva shodly na plánu EU přemístit nejméně 1 600 nezletilých migrantů z řeckých táborů.

Podle agentury OSN pro uprchlíky od roku 2014 přišlo do Řecka více než milion nelegálních migrantů po moři nebo po pevnině. Jen v tomto roce přijelo do Řecka více než 10 000 migrantů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Řecký starosta tvrdí, že jeho město nepřijme žádného dalšího migranta

  • Prý Řecký starosta nepřijme žádné migranti !? Cha to by nesměli brát eura z EU na uprchlíci !!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*