Řecko tvrdí, že Turecko posílá tisíce migrantů zpět do příhraničních oblastí

Řecko tvrdí, že Turecko posílá tisíce migrantů zpět do příhraničních oblastí

Řecká vláda tvrdí, že turecký režim posílá tisíce migrantů zpět na hranici s Evropou, cituje satelitní snímky a zpravodajské zprávy.Týdny poté, co turecký ministr vnitra řekl, že jeho vláda nebude odrazovat migranty před návratem na řecko-tureckou hranici po skončení pandemie koronaviru, tisíce migrantů se stěhují na řeckou hranici z vnitřku Turecka, uvedl mluvčí řecké vlády.

„Všimli jsme si nějakých podezřelých přesunů … V důsledku toho jsme na velikonoční svátky nařídili zvýšenou výstrahu na příštích několik dní,“ řekl novinářům deníku The Times řecký vládní úředník.

Podle stejného úředníka, Erdogan nadále využívá 3,6 miliónu migrantů, kteří v současné době pobývají v Turecku, jako politickou zbraň k „vydírání“ Řecka a Evropy.

Mluvčí řecké vlády Stelios Petsas nedávno prohlásil, že bezpečnostní síly země byly uvedeny do pohotovosti  poté, co zaznamenaly „známky činnosti“ za hranicemi a dodal, že vláda „bude i nadále dělat, co je potřeba k obraně své suverenity  a bude střežit hranice Řecka a Evropy “.

Před pár dny se objevila informace, že vůdce tureckého režimu Recep Tayyip Erdoğan může kromě pozemní invaze plánovat i invazi po moři, zatímco se tisíce migrantů shromažďují ve městech podél tureckého pobřeží Egejského moře.

Jen za poslední dva týdny Helénská pobřežní hlídka zablokovala 21 lodí naplněných ilegálními přistěhovalci před vstupem do řeckých teritoriálních vod ve východní části Egejského moře.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*