Řecko: Migranti se natáčejí, jak olizují dětská jídla v supermarketu

Řecko: Migranti se natáčejí, jak olizují dětská jídla v supermarketu

Migranti na řeckém ostrově Samos rozzlobili místního starostu poté, co se natáčeli, jak v supermarketu olizují dětské jídlo, zatímco země zažívá vzestup počtu případů na COVID-19.

Policie ve městě Vethi zatkla nejméně jednoho migranta po zveřejnění videa na sociálních sítích, které zachycuje muže, jak v supermarketu sebere dětský jogurt a olizuje jeho vršek, zatímco se usmívá na kameramana.Giorgos Stanzos, starosta Východního Samosu, reagoval na video pobouřeně a podle deníku Proto Thema řekl: „Takové asociální chování uprostřed pandemie musí být potrestáno, ať už pochází odkudkoliv. Děkujeme řecké policii za ochranu veřejné bezpečnosti a zdraví.“

Incident přichází v době, kdy Řecko v posledních týdnech zaznamenalo novou vlnu případů koronaviru, přičemž 2. října země zaznamenala 460 případů, což je nejvyšší denní počet od vypuknutí epidemie v letošním roce.

Objevilo se také několik případů nově příchozích nelegálních migrantů, kteří byli pozitivně testováni na koronavirus, včetně několika, kteří v květnu přistáli na ostrově Lesbos.

Prvním migrantem, který na tuto nemoc zemřel, byl jednašedesátiletý afghánský státní příslušník, který žil v přistěhovaleckém táboře severně od Atén a byl ošetřován v aténské nemocnici, než koncem minulého měsíce zemřel.

Karanténní opatření proti koronaviru byly prý také motivací pro několik afghánských migrantů, kteří v září zapálili tábor pro migranty v Morii a po nichž zůstalo bez domova odhadem 13 000 migrantů.

Požár se objevil poté, co bylo nejméně 35 obyvatel tábora pozitivně testováno na koronavirus.

Krátce po požáru označili řečtí politici, včetně řeckého ministra pro migraci Notise Mitarachiho, incident za žhářský útok. Policie později v souvislosti s požáry zatkla šest afghánských migrantů, z toho dva nezletilé a všechny mladší 21 let.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Řecko: Migranti se natáčejí, jak olizují dětská jídla v supermarketu

  • Může snad někdo pochybovat o tom že uprchlíci přicházejí obsadit Evropu !! Evropa se vůbec nebrání naopak chová se jako malé dítě !!! Uprchlíci chtějí vše a hned a když to nedostanou použijí všechny zbraně !!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*