Řecko dementovalo zprávy o tom, že přijalo všechny návrhy věřitelů

Řecko dementovalo zprávy o tom, že přijalo všechny návrhy věřitelů

Zprávy zahraničních médií o tom, že Řecko souhlasilo se všemi návrhy věřitelů, neodpovídají skutečnosti, řekl novinářům zdroj ve vládě.

Včera vláda oficiálně zaslala institucím věřitelů nové návrhy doprovázené dopisem premiéra Alexise Tsiprase. V publikacích zahraničních médií se objevily zprávy o tom, že Tsipras přijal všechny návrhy věřitelů.

„Řecká vláda předložila nové návrhy s řadou dodatků k textu institucí věřitelů s tím, aby byla nalezena vzájemně výhodná dohoda“, řekl zdroj.

Řecký premiér Alexis Tsipras Foto: Channel 4 News
Řecký premiér Alexis Tsipras Foto: Channel 4 News

Podle jeho slov zůstala mimo jiné v novém návrhu vlády zachována snížená výše HDP pro ostrovy. Hovoří se v něm o tom, že nový systém pracovních vztahů bude předložen parlamentu na podzim roku 2015. Nebudou se uplatňovat požadavky Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) týkající se prodeje mléka, obilí, provozu lékáren a také obchodů o víkendu. Řecko nehodlá privatizovat všechny státní podniky.

„Kromě toho se nebude řada opatření navržených věřiteli realizovat okamžitě, ale postupně. Tak, aby řecká vláda mohla najít odpovídající opatření, která by je mohla nahradit“, řekl zdroj.

Dříve o tom, že Řecko souhlasí s návrhy věřitelů, informoval list Finacial Times. Řecké úřady souhlasily s přijetím podmínek mezinárodních věřitelů, napsal Finacial Times s odvoláním na dopis řeckého premiéra Alexise Tsiprase, který zaslal šéfům Evropské komise, MMF a Evropské centrální banky v úterý.

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*