Řecká policie zatkla mladíky s Molotovými koktejly, potenciálně rekrutované krajně levicovými extremisty

Řecká policie zatkla mladíky s Molotovými koktejly, potenciálně rekrutované krajně levicovými extremisty

Řecká policie zatkla pět nezletilých, kteří měli Molotovovy koktejly, o nichž se předpokládalo, že plánují útoky na policejní důstojníky.

K pěti zatčením došlo v sousedství Thiseio v centru Atén a vyšetřovatelé tvrdí, že pět mladíků mělo namířeno do oblasti Exarcheia s několika Molotovovými koktejly, aby se zapojili do útoku na místní policisty.Podle zprávy z řeckých novin Proto Thema se pouze dva nezletilí znali a že se setkali poprvé v sobotu večer poté, co se dohodli na internetu.

Vyšetřovatelé nyní pracují na podezření, že tito tři nezletilí byli najati online skupinou organizace Antifa „anti-authoritarians“. Existuje podezření, že tyto krajně levicové skupiny úmyslně přijímaly děti bez záznamu v rejstříku trestů nebo které nebyly policii známy, aby mladí lidé mohli vykonávat svou činnost bez většího podezření.

K zatčení došlo po několika incidentech zahrnujících anarchisty Antify v Řecku v posledních týdnech. Munulý týden tito extremisté zapálili americkou vlajku během protestu před konzulátem Spojených států v Soluni. Levicoví extremisté tvrdili, že jednají v solidaritě s protestujícími Black Lives Matter (BLM), které označili za „americké povstalce“.

V dalším incidentu minulého týdne, který byl údajně také v solidaritě s protestujícími BLM, vrhli krajně levicoví anarchisté Molotovovy koktejly na policii poblíž amerického velvyslanectví v Aténách v neúspěšném úsilí o zapálení budovy.

K nejzávažnějšímu případu násilí extrémní levice došlo v Soluni, když byli dva extrémisté zatčeni poté, co se pokusili odpálit bombu v domě konzervativního bývalého ministra zahraničí Dimitrisa Stamatise.

Dvojice, 27letý muž a 28letá žena, byli zatčeni a byly prohledány čtyři domy spojené s podezřelými. Vyšetřovatelé zabavili několik věcí, včetně čtyř domácích výbušnin, plastových lahví naplněných hořlavými materiály a elektronická zařízení.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*