Rakousko uzavře několik federálních azylových center s odkazem na nedostatek poptávky

Rakousko uzavře několik federálních azylových center s odkazem na nedostatek poptávky

Politika k odrazování a potlačování nelegální imigrace, kterou vytvořila rakouská konzervativně-populistická koaliční vláda, je tak úspěšná, že vláda údajně uzavře sedm azylových center v celé zemi.        Rakouská vláda ocenila významnou úsporu nákladů, kterou představila daňovým poplatníkům v nejprodávanějším deníku Kronen Zeitung, ve kterém uvádí, že země má v Evropské unii druhou nejrychleji klesající míru žádostí o azyl.

Více než 7000 osob bylo buď dobrovolně, nebo násilně repatriováno v prvních měsících roku, což urychlilo změnu v poptávce. Po odstranění následků došlo v roce 2017 k výraznému poklesu žádostí o azyl poté, co rakouská vláda uplatnila politiku kontroly hranic a prosazování azylového zákona.

Mluvčí ministerstva uvedl: „V oblasti federální pomoci probíhá revize smluv a institucí z rozpočtového, operačního a geografického hlediska. Jako první průběžný výsledek bude do konce roku uzavřeno sedm z 20 aktivních zařízení pro federální péči. Tím ušetříme daňovým poplatníkům téměř 12 miliónů eur ročně“.

Jedno z uzavřených center bude v Korutanech, jedno v Salzburgu, dva ve Štýrsku a tři v Horním Rakousku.

Zatímco Rakousko uzavírá domy pro migranty, tak také zvažuje, že je otevře jinde. Ministr vnitra Herbert Kickl  tlačí na evropské národy, aby otevřely zpracovatelská centra v Africe, aby mohli potenciální přistěhovalci dostat rozhodnutí o jejich způsobilosti před přechodem Středozemního moře. Tato iniciativa by také znamenala méně drahých nucených deportací pro evropské vlády.

Deník Breitbart London v březnu informoval o tom, že rakouská vláda pracuje po řadě trestných činů na zásahu proti zločineckým žadatelům o azyl, přičemž ministr vnitra Kickl poznamenal: „Potřebujeme odvážný přístup. Pokud jsou žadatelé o azyl ve vazbě, tento proces musí být ukončen tak rychle, jak to bude možné“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*