Rakousko odmítlo kvóty na migranty a podpořilo Maďarsko, Česko a přísnou azylovou politiku Polska

Rakousko odmítlo kvóty na migranty a podpořilo Maďarsko, Česko a přísnou azylovou politiku Polska

Rakousko potvrdilo, že zachovává svou politiku v oblasti migrace a nepřijímá žádné další žadatele o azyl, přestože asi 150 nevládních organizací vyvíjelo nátlak na zemi, aby přijala migranty ze Středního východu uvíznuté v Řecku během pandemie COVID-19.„Stále je to ne,“ řekla Claudia Türtscherová, mluvčí ministra zahraničí Alexandra Schallenberga z rakouské Lidové strany kancléře Sebastiana Kurze (ÖVP), podle deníku Kronen Zeitung.

Odkázala se také na dřívější varování kancléře Kurze směrem k EU, která přemístila všechny migranty z Řecka a pokusila se je přerozdělit napříč členskými státy.

„Milióny lidí by se mohly vydat na cestu do Evropy, pokud by padla turecko-řecká hranice, nebo pokud budou mít dojem, že budou moci projít,“ řekl Kurz a označil kroky tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana za útok na Evropskou unii.

Koncem minulého týdne, ministryně pro Evropu Karoline Edtstadlerová uvedla, že Rakousko odmítá opakovat situaci let 2015 a 2016, kdy německá kancléřka Angela Merkelová a následně EU jako celek donutily všechny členské státy, aby přerozdělovaly migranty na základě kvót. Země je proti jakýmkoli novým pokusům o podobnou společnou azylovou politiku.

„Je jasné, že povinné rozdělení žadatelů o azyl v EU selhalo,“ uvedla Edtstadlerová.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*