Rakousko: Muslimští taxikáři odmítají přepravovat nevidomé s vodícími psy

Rakousko: Muslimští taxikáři odmítají přepravovat nevidomé s vodícími psy

Muslimští taxikáři v Rakousku odmítají přepravovat nevidomé s vodícími psy, protože v islámské kultuře jsou psi považováni za nečisté.Deník Tiroler Tageszeitung referuje o tom, jak bývalá členka představenstva Asociace pro nevidomé, která se sama slepá, si objednala taxi, aby jí odvezlo na letiště v Innsbrucku.

Když však taxi dorazilo na místo, řidič odmítl vzít jejího psa.

Operátoři taxi Anton Eberl a Harald Flecker se za incident omluvili, ale zdůraznili, že pouze zprostředkovávají hovory a taxíky nevlastní.

„Snažíme se řidičům znovu a znovu objasnit, že to tak nemůže být a tyto cesty musí být provedeny přesně tak, jako každá jiná práce. Bohužel v tuto chvíli nejsme v pozici, abychom tento problém uspokojivě vyřešili,“ řekl Flecker a dodal, že řidiči musí být o pravidlech „znovu a znovu“ informováni.

Podle deníku Tiroler Tageszeitung „80 procent řidičů má nyní migrační pozadí a muslimové tradičně považují psy za „nečisté“.

Gabriele Jandrasitsová se také pokusila objednat si taxíka, aby převezl jí a jejího psa Jacka Russella na letiště. Navzdory tomu, že byl pes umístěn v přepravní kleci, bylo jí řečeno, že „většina řidičů odmítá psy převážet z důvodu jejich víry“.

Místní zákony stanoví, že řidiči musí převážet vodící psy pro nevidomé, i když mnozí z nich prostě tento příkaz ignorují.

Hlavně že rozmanitost nadále zůstává tím nejdůležitějším!
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*