Radioaktivní voda z Fukušimy stále zamořuje okolí, hrozí zamoření jedné třetiny planety

Radioaktivní voda z Fukušimy stále zamořuje okolí, hrozí zamoření jedné třetiny planety

Mrtvé a umírající mořské savce nadále vyplavuje příliv v neobvyklých a alarmujících počtech podél pobřeží Kalifornie. Vědci jsou vyvedeni z míry, a naznačují, že příčinou může být nedostatek potravy vyvolané abnormálně teplou vodou- ale nejsou si jisti, co způsobilo, že se oceán u pobřeží Kalifornie ohřál tak rychle.

Mezitím, radioaktivní sloupec, stále unikající do Tichého oceánu po jaderné katastrofě ve Fukušimě, stále pokračuje k západnímu pobřeží Severní Ameriky. Může pokračující radioaktivní trávení Pacifiku a umírání mořských savců souviset?

Dne 6. července, zprávy v San Francisku ohlásily objev velkého mrtvého delfína, který byl vyplaven na břehu nedaleké Ocean Beach. Jedna smrt nemusí být obzvlášť neobvyklá, ale ve stejný den bylo na stejné pláži nalezeno i mrtvé mládě lachtana a dospělý rypouš sloní.

fukushima-radiation-spread

Na nedalekém pobřeží se již několik měsíců četně objevují vyplavené mrtvé velryby.

Ve stejné době, doslova tisíce mrtvých nebo umírajících lachtanů pokrylo pobřeží od San Franciska po San Diego. V prvních třech měsících letošního roku bylo nalezeno na plážích 1800 lachtanů.

„Dalo by se to přirovnat k válečné zóně,“ uvedl Keith Matassa z Pacific Marine Mammal Center.

Vědci hlavního proudu nicméně nepoukazují na možnou radiaci. Místo toho si myslí, že mořští savci umírají kvůli nedostatku potravin v důsledku abnormálně vysokých teplot oceánu. Pravda je, že teploty mezi San Franciskem a Monterey jsou o 5 stupňů vyšší, než je obvyklé v tomto ročním období.

Třetina světa otrávena?

Vědci nevědí, proč je voda tak teplá, a neprovedli studii možných následků z obrovského množství radioaktivního materiálu z katastrofy ve Fukušimě, který se má dle předpovědi dostat ke kalifornskému pobřeží někdy v roce 2017. Bez jakékoli studie může být toto spojení pouze spekulativní.

Jistý ale je masivní únik radioaktivních látek do Tichého oceánu a je velice pravděpodobné, že to bude mít katastrofální ekologické následky.

„Čtyři sta tun vysoce radioaktivní vody se denně vlévá do Pacifiku a směřuje k pobřeží Spojených států,“ varovala renomovaná lékařka a advokátka Helena Caldicottová v září 2014. „Jelikož se radiace hromadí v rybách, dostane se i k nám. Americká vláda neprovádí žádné testy vody a testy ryb a netestuje okolní vzduch. I lidé v Japonsku denně jedí zamořené jídlo.“

19 členských států Pacifiku společně s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii zahájili v roce 2011 studii o možných následcích z radioaktivního úniku z Fukušimy v regionu.

„V návaznosti na zemětřesení a tsunami v Japonsku dne 11. března 2011 a jejich následných dopadů na jadernou elektrárnu ve Fukušimě, jsou na místě úniky radioaktivní kontaminované vody do mořského životního prostředí sousedního severovýchodního pobřeží ostrova Honšú,“ stojí v dokumentu. „Předpokládá se, že toto radioaktivní zamoření by mohlo být transportováno a že bude cirkulovat v Tichém oceánu. V důsledku toho vyjádřily členské státy obavy možného dopadu těchto úniků na jejich pobřežní zóny.“

„Potencionálně postižené oblasti zahrnují většinu Tichého oceánu, který pokrývá jednu třetinu plochy zeměkoule,“ varuje dokument.

 

NN/ svobodnenoviny.eu

zdroje: http://enenews.com,http://webcache.googleusercontent.comsfist.comhttp://www.naturalnews.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*