Radikální islám musí být zastaven, jinak převezme kontrolu nad Francií, varuje francouzská parlamentní zpráva

Radikální islám musí být zastaven, jinak převezme kontrolu nad Francií, varuje francouzská parlamentní zpráva

Celá Francie, s výjimkou západní části země, je zasažena radikálním islámem, varuje komise francouzských politiků ve zprávě o šíření radikálního islámu a dopadech islámu na fungování společnosti.

„Radikální islamismus je mnohostranný a ovlivňuje všechny aspekty sociálního života až do okamžiku, kdy se prosazuje na úkor osobní svobody,“ uvedla senátorka za republikány Jacqueline Eustache-Briniová.„Musíme reagovat teď nebo nikdy,“ řekla senátorka. Pokud francouzský stát neudělá nic, odhaduji, že se za několik let okresy a celá území oddělí od Francouzské republiky a podle zprávy nad nimi převezme kontrolu radikální islamismus.

„V poslední době jsou nejvýznamnějšími příznaky [postupujícího islamismu] seznamy kandidátů na komunální volby, které, mimochodem, je velmi obtížné odhalit. Infiltrace je skutečná. Víme o stále více a více případech, kdy je místo kandidáta slíbeno výměnou za hlasy mešity. Jedná se o velmi nebezpečný mechanismus, protože je to od zpočátku spojenectví s radikálním islamismem, které poté převezme kontrolu, “popisuje Jacqueline Eustache-Briniová.

Komise založená v listopadu 2019 formulovala 44 doporučení v oblasti hospodářství, školství, sociálních věcí a kultury, aby zabránila „islamistům ovládat část francouzské populace“.

Podle parlamentní zprávy nemohou být odpovědí pouze policejní opatření.

Třicetičlenná komise Senátu provedla rozhovor s vědci, novináři, univerzitními profesory, politiky a mnoha dalšími lidmi z mnoha oborů. Proběhlo celkem 60 hodin slyšení a 67 respondentů poukázalo na to, že část populace se radikalizuje jménem islámu a tento jev stále roste.

Zpráva připomíná, že muslimské bratrstvo od 90. let 20. století rozšířilo svůj vliv v zemi asi o 50 000 členů. Komise doporučuje zakázat kázání muslimského bratrstva nebo hromadné pouliční modlitby.

Podle senátorů by se každé sdružení, které chce využívat místní dotace a podporu, muselo zavázat k „podpisu stanov, které respektují hodnoty republiky“. Náboženská sdružení by také měla mít transparentní účetnictví.

Politici dále doporučují školit speciální agenty, aby mohli sledovat radikální islamistická hnutí. Kromě toho zpráva upozorňuje na problém ve školách, kde by se mělo zabránit šíření diskriminační a nenávistné řeči plné násilí na dětech. Navrhovaná opatření by se měla vztahovat nejen na děti ve školách, ale také na ty, které jsou vzdělávány doma.

Francie v současné době prochází demografickou transformací, přičemž jeden z pěti francouzských novorozenců má arabsko-muslimská jména. Navzdory opozici jak ze strany konzervativních, tak nacionalistických stran, francouzská vláda postupuje vpřed s plány učit arabštinu na školách.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Radikální islám musí být zastaven, jinak převezme kontrolu nad Francií, varuje francouzská parlamentní zpráva

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*