Putin vyhrál další bitvu proti korupci – přinutil byrokraty zaplatit odepřené mzdy pracovníkům

Putin vyhrál další bitvu proti korupci – přinutil byrokraty zaplatit odepřené mzdy pracovníkům

Bitva ruského prezidenta Vladimíra Putina proti oligarchii a korupci dosáhla nového vítězství. Putin uvedl, že generální prokuratura Ruské federace dosáhla v roce 2018 vyrovnání nedoplatků mezd pro pracovníky veřejného sektoru ve výši více než 26 miliard rublů, tedy zhruba 9 014 800 000 Kč. Putin to řekl na zasedání dozorčí rady.„S přímou účastí státního zastupitelství byly vyrovnány dluhy na platech občanů. Nadále jsme sledovali dodržování zákonů ve veřejném sektoru. Plat je samozřejmě významným výsledkem. Byl splacen dluh ve výši více než 26 miliard rublů,“ uvedl Putin.

Dne 13. března bylo oznámeno, že Rosstat zváží myšlenku na změnu metodiky výpočtu reálného příjmu Rusů. Důvodem byl statistický pokles příjmů obyvatel země několik let v řadě. Podle ekonomů se tato data liší od reálných mezd a maloobchodního obratu, který od května 2017 roste.

Západní sankce proti Rusku jsou zaměřeny na zpomalení nevyhnutelného a nadcházejícího procesu euroasijské integrace, k níž dochází prostřednictvím vysokorychlostních železničních tratí, jako je čínský systém OBOR, a nezbytné hospodářské politiky, která z toho plyne.

I když tyto sankce zaznamenaly určitý úspěch při zpomalování obchodních transakcí mezi Ruskem a EU, jak v hrubém, tak v relativním vyjádření, objem a míra transakcí se stále zvyšuje. Mezitím, povaha sankcí měla vliv na ruskou ekonomiku, v čemž se atlantičtí plánovači přepočítali.

Než aby položili Rusko na kolena, nízká cena rublu místo toho inspirovala rozmach v místní produkci a posílila ruskou soběstačnost. To také vedlo k nárůstu reálných mezd a to zejména v sektoru maloobchodu a služeb.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*