Putin: Rusko je připraveno nabídnout protiteroristické zbraně nejvyspělejší na světě

Putin: Rusko je připraveno nabídnout protiteroristické zbraně nejvyspělejší na světě

Rusko má nejmodernější zbraně a hardware pro boj proti terorismu a je připraveno je nabídnout zahraničním zákazníkům, uvedl prezident Vladimír Putin.    

„Jsme připraveni nabídnout naším zákazníkům nejpokročilejší prostředky k boji proti terorismu, včetně bojových letounů, vzduchové obranné systémy, raketové systémy a obrněná vozidla,“ uvedl Putin, když předsedal na zasedání komise pro ruskou vojensko-technickou spolupráci s cizími státy.

„Naše země významně přispívá k boji proti mezinárodnímu terorismu,“ uvedl ruský vůdce a zdůraznil, že stále více zemí čelí nárůstu násilí a rostoucí teroristické hrozbě. Putin dodal, že „Sýrie, Libye, Irák a Afghánistán jsou dobře známými příklady.“

Putin varoval, že teroristé po celém světě vytvořili velké ozbrojené skupiny, které mají dobře vycvičené vojenské experty a nejmodernější zbraně, včetně Západem vyrobených jednotek.

Podle Putina, Rusko „sebevědomě zaujímá druhé místo na světě“ na trhu se zbraněmi, „před Francií, Německem a Velkou Británií.“

Ruské portfolio zbrojních exportních objednávek v současnosti přesahuje 50 miliard amerických dolarů, se 100 cizími národy mezi partnery Moskvy, zdůraznil Putin.

Jen v roce 2015, ruské zbraně a vojenské vybavení bylo dodáno do 58 cizích zemí, dodal ruský vůdce.

„My zároveň jednáme v tradičně náročných podmínkách hospodářské soutěže a někdy i čelíme špatnému chování některých partnerů,“ uvedl Putin.

Ruský prezident vyzval národní výrobce zbraní a distributory, aby přijali nezbytná opatření s cílem udržet vysokou poptávku po ruské výzbroji od zahraničních zákazníků.

A 96K6 "Pantsir-S1" protiraketový systém vzdušné obrany během demonstrativního cvičení, které se konalo na cvičišti Alabino jako součást mezinárodního vojensko-technického fóra Evgeny Biyatov / Sputnik
A 96K6 „Pantsir-S1“ protiraketový systém vzdušné obrany během demonstrativního cvičení, které se konalo na cvičišti Alabino jako součást mezinárodního vojensko-technického fóra Evgeny Biyatov / Sputnik

 

(RT/ svobodnenoviny,eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Putin: Rusko je připraveno nabídnout protiteroristické zbraně nejvyspělejší na světě

  • Nejvetsi terorist je rise zla Spojene staty. Ty vyzbrojuji teroristy vsude ve svete, kteri pak bojuji proti vladam, ktere USA chteji odstranit. V techto zastupnych valkach jsou USA zastupovany a podporovany OSN, Radou bezpecnosti, Amnesty international, NGOs, tiskovymi agenturami AP, AFP. Reiuters. Vsechny tyto organizace (vycet neni zdaleka uplny) financovane a ovladane USA podporuji zlocinnou propagandu a valky USA. Podporuji nenavist a vyrabeji lzi o protivnicich USA, mlci o jejich pomoci lidem a statum, ktere USA nici prostrednictvim teroristu, dronu, letectva, ktere ovlada z Nemecka a USA.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*