Putin navrhuje novou koalici pro boj s Islámským státem

Putin navrhuje novou koalici pro boj s Islámským státem

Ruský prezident Vladimír Putin opět potvrdil ruskou podporu syrské vládě po setkání se švédským ministrem zahraničí Walidem Muallem, uvedla tisková agentura TASS.

Po jednání v rozhovoru s novináři Putin uznal, že teroristická skupina Islámský stát zůstává největší hrozbou v regionu, a uvedl: „Sýrie se musí spojit se sousedními zeměmi za účelem boje proti této organizaci.“ Ruský prezident také dodal, že Rusko je připraveno usnadnit dialog mezi zeměmi v regionu.

„Jsme přesvědčeni, že abychom účinně bojovali proti terorismu a extrémnímu radikalismu, je nezbytné, aby všechny země v regionu spojily své úsilí,“ uvedl Putin.

Foto : RIA Novosti/ Michail Klimentjev
Foto : RIA Novosti/ Michail Klimentjev

Prezident uvedl, že Moskva má kontakty se zeměmi v regionu, včetně Turecka a Saudské Arábie, a že „každý chce přispět k boji proti tomuto zlu,“ odkazujíc na Islámský stát.

Putin nabádal všechny národy v regionu, bez ohledu na jejich vztahy se Sýrií, aby spojili své síly a bojovali společně proti těmto islámským teroristům. „V této souvislosti vyzýváme všechny naše přátele, včetně Sýrie, aby učinili vše co je v jejich silách, aby navázali na konstruktivní dialog se všemi příslušnými zeměmi v boji proti terorismu,“ uvedl Putin.

Prezident Putin připustil, že vytvoření koalice k boji proti Islámskému státu nebude jednoduchý úkol, vzhledem k rozdílům, které existují mezi zeměmi v první linii války. Ale také uvedl, že „pokud to syrské vedení považuje za vhodné a proveditelné, budeme dělat vše, abychom tento plán podpořili. To znamená, že s použitím našich dobrých vztahů se všemi zeměmi v regionu, se můžeme pokusit vytvořit takovou koalici.“
Šance těchto plánů hrají spíše proti realizaci, ale Putinovy komentáře ukazují, že Rusko uznává skutečnost, že Amerikou vedené nálety proti Islámskému státu značně selhaly. Tak jako tak, jakákoli opravdová snaha porazit Islámský stát jednoznačně musí zahrnout syrskou vládu a její armádu, která spolu s Kurdy je jedna z mála účinných sil proti tomuto zlu.

Putin dodal, že ruská politika „na podporu Sýrie, syrského vedení a syrského lidu, zůstává nezměněna.“

 

TASS/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*