Putin: Každý, kdo se chce zakousnout do Ruska, si vyrazí zuby

Putin: Každý, kdo se chce zakousnout do Ruska, si vyrazí zuby

Každý, kdo si chce „ukousnout“ něco z Ruska, si vyrazí zuby, prohlásil prezident Vladimir Putin podle agentury RIA Novosti.

„Všichni si od nás chtějí něco ukousnout, ale měli by vědět, že jim vyrazíme zuby, aby už nemohli kousnout,“ řekl Putin na internetovém setkání ruského výboru Pobeda.Putin se zmínil o poznámkách, které řada politiků pronesla o údajném nespravedlivém ruském vlastnictví sibiřského přírodního bohatství. Putin ujistil, že jakékoli pokusy o zásah na území Ruské federace nezůstanou bez odpovědi.

Prezident zdůraznil, že udělá vše pro zachování a posílení země, a dodal, že Ruská federace disponuje nejmodernějšími jadernými odstrašujícími silami.

Během svého projevu ruský prezident hovořil také o častých pokusech pomlouvat a překrucovat dějiny Velké vlastenecké války.

„Existuje jediný důvod – omezení vlivu Ruska. Čím je silnější, čím je nezávislejší, čím důsledněji hájí své národní zájmy, tím větší je vnější touha oslabit Rusko a zdiskreditovat jeho hodnoty,“ vysvětlil.

Rusko je pro Unii významným strategickým partnerem, stejně jako EU pro Rusko. Osmadvacítka je životně závislá na ruských dodávkách klíčových energetických surovin, její východní soused se naopak neobejde bez finančních prostředků, které plynou z jejich prodeje.

Česko-ruské vztahy procházely v posledních letech velmi komplikovaným obdobím, a to například v souvislosti s konflikty v oblasti historické paměti či tzv. aférou ricin. Nicméně ani tyto složitosti se nemohly rovnat s tím, co přišlo v sobotu 17. dubna 2021.

Jakkoli se tzv. aféra Vrbětice a údajné zapojení ruské tajné služby GRU do výbuchů muničních skladů na jihu Moravy stále řeší a všechny její implikace a konečné výsledky ještě nejsou známy, již v tuto chvíli je možné prohlásit, že jednou provždy promění vztahy mezi Českou republikou a Ruskem.

Bilaterální úroveň je dnes tak mizerná, že může nastat až úplné zhroucení oficiálních kontaktů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*