Putin doufá, že Rusko a USA mohou plně normalizovat své vztahy

Putin doufá, že Rusko a USA mohou plně normalizovat své vztahy

Ruský prezident Vladimír Putin v pondělí vyjádřil naději, že by Rusko a Spojené státy mohly plně normalizovat jejich dvoustranné vztahy.                   

„Doufám, že k tomu jednou dojde (diskuze o sankční problematice), a dojde k plné normalizaci vztahů, včetně se Spojenými státy, které jsou pro nás samozřejmě velmi důležitým partnerem,“ řekl Putin reportérům.

Ruský prezident nazval Spojené státy klíčovým partnerem Ruska v otázkách bezpečnosti.

„Myslím, že je příliš brzy na to, hovořit o konkrétních parametrech našich dohod, ale doufám, že pokud dojde k dohodám- mám důvody očekávat, že v příštích dnech- můžeme říci, že naše společná práce s USA v boji proti teroristickým organizacím, včetně v Sýrii, bude mít významný impuls,“ uvedl Putin.

Vladimír Putin také uvedl, že i americký prezident Barack Obama hovořil o otázce sankcí během jejich setkání na fóru G20, a dodal, že nevidí důvod, proč o tomto bodu podrobněji nediskutovat.

Putin a Obama se v pondělí setkali na dvoustranných jednáních na okraj summitu G20 v Hangzhou.

„Dotkli jsme se tématu sankcí, ale jen okrajově, nediskutovali jsme o tom podrobně, ale nevidím smysl diskutovat o případných problémech tohoto druhu. Nebyla to naše iniciativa vytvořit taková omezení. Vypadá to, že je to věcí budoucnosti, diskutovat o těchto otázkách, jestli o nich vůbec někdy budeme diskutovat,“ uvedl Putin.

Ruský prezident uvedl, že jeho jednání se svým americkým protějškem bylo podrobné a důkladné.

Domnívám se, že jsme dosáhli vzájemného porozumění, pochopení problematiky, která stojí před námi, ale ještě musí být zpracovány technické detaily,“ dodal ruský vůdce.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Ruský prezident Vladimír Putin (zleva) a americký prezident Barack Obama Foto: Sputnik/ Alexei Druzhinin)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Putin doufá, že Rusko a USA mohou plně normalizovat své vztahy

  • Normalizovat vztahy mezi Ruskem a USA? To by tak hralo! To mezinarodni zid nepovoli. N I K D Y!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*