Psychiatr Péter Hunčík: Kotleba touží po moci a volá po násilí

Psychiatr Péter Hunčík: Kotleba touží po moci a volá po násilí

Na záznamu rozhovoru slovenského psychiatra Hunčíka jsem o Kotlebovi zaslechl opakovaných několik myšlenek, o kterých nevím, že by šly nějak prokázat. Nejvíc mě zaujalo tvrzení, že Kotleba volá po násilí. Opravdu?

Nejsem zrovna nějaký příznivec Mariána Kotleby, ani s jistotou nevím, zda u něj hrozí nacistické praktiky Adolfa Hitlera, ke kterému ho pan psychiatr přirovnával, resp. neonacistického extrémismu (pouličního násilí), ale u rozhovorů jako byl tento člověk žasne, jak je na něj útočeno bez uvedení jakýchkoliv faktů.

(psychiatr a spisovatel Péter Hunčík)
(psychiatr a spisovatel Péter Hunčík)

Shrnu tvrzení pana Hunčíka:

1.Kotleba touží po moci (jediný smysl jeho aktivit je získat moc, protože je zajatcem komplexu méněcennosti)
2.Kotleba volá po násilí.
3.Jediným zaměřením Kotleby jsou přistěhovalci resp. jiné rasy (cikáni,…)
4.Politické strany plně neakceptující politiku EU to dělají údajně z důvodu oportunismu (pan Hunčík tvrdí, že některé jiné politické strany vsadily na téma uprchlíků, aby populisticky sebraly hlasy Kotlebovi, a to se jim prý teď vymstilo, protože celou myšlenku posílily)
5.Téma uprchlíků může politicky zneužít extrémista k návratu obdoby Hitlerova režimu

To jsou hlavní myšlenky, které mi uvízly z poslechu onoho přes 10 minut dlouhého rozhovoru. Nebyly jen zmíněny, nýbrž šlo o hlavní teze, kolem kterých se v podstatě celý rozhovor neustále točil.

A jak je to ve skutečnosti aneb o Kotlebovi bez Kotleby

Zprvu mě napadlo, že je komické, že se tolik mluví o Kotlebovi, ale proboha je malý zájem si Kotlebu do nějakého studia skutečně pozvat.

Já jsem pár jeho řeči zaslechl (např. z předvolebních debat), a neviděl jsem tam nic z výše uvedených tvrzení.

Jediné s čím mohu souhlasit, že situace kolem uprchlíků může skutečně vést k extremizaci názorů ve společnosti, a k moci se skutečně dostat lidé volající po násilí na jiných skupinách obyvatel.

Nutno ale zmínit, co k tomu vede. A to je tento propagandistický přístup, kdy jsou kompletně ignorovány nebo zlehčovány jakékoliv problémy s neřízenou imigrací.

Ostatně jak sám pan Hunčík řekl: jakékoliv výhrady k bezpodmínečnému přijetí rozhodnutí EU v rámci imigrace byla jen snahou některých stran na tématu získat politické body, resp. taktizovat, aby ubraly body Kotlebově straně.

S neřízenou imigrací (neřízenou – tedy ne běžné zažádání o azyl, ale neřízený volný příchod jakýchkoliv osob, a nucená humanitární a sociální pomoc bez ohledu na zemi původu a důvod imigrace) tedy prý nejsou vůbec žádné problémy.

Nejsou ani žádné problémy s NATO nebo EU jako s institucemi jako takovými. Tím se dostávám k bodu 3, kde přitom Kotleba v předvolebních a jiných debatách často poklidně hovořil i o mnoha jiných tématech, než je imigrace. Například o korupci ve státních zakázkách, NATO, EU. Tématech, které pálí většinu populace.

A čím jsou témata NATO, EU, korupce ve státních zakázkách atd. ignorována masmédií či zametána „vyváženým zpravodajstvím“, tím nevěrohodněji tento, dalo by se říct „bolševický“, přístup k oficiální realitě vyznívá.

Tou naprostou jednostranností. A kompletní ztrátou logiky. Marián Kotleba je například označován za nedemokratického, resp. jeho zvolení. Byl zvolen v demokratických volbách. Takové tvrzení prostě nemá logiku. Vítězství Kotleby jiní označili za výhru Putina ve slovenských volbách. Putin na Slovensku nekandidoval.

Jde o kompletní ztrátu rozumu nebo nevím, jak si to vysvětlit. Rusko je označováno za komunistické či za komunistickou hrozbu, ačkoliv v Rusku už dávno komunisti u moci nejsou.

Co naopak připomíná komunismus je tento „bolševický“ typ myšlení. Přes 10 minut debaty o Kotlebovi, a přitom se nedovídáme žádná fakta. Jen ony bolševické slogany o zlém Wall Streetu atd.

Závěrem bych dodal, že toho o Kotlebovi moc nevím ani o slovenské politické scéně, ale neměl by být smysl podobných mediálních výstupů svá silná tvrzení dokládat?

A ad 1) volání po násilí? Nic jsem zatím takového nezaslechl i Google mlčí. Takže tak.

Inkriminovaný rozhovor Petra Hunčíka:

http://tv.hnonline.sk/4616b756-acb4-4a19-9006-cb7c257efffa
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

3 Komentáře “Psychiatr Péter Hunčík: Kotleba touží po moci a volá po násilí

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*