Prymula: Milion sem, mega tam, co já vím, od jaké farma firmy to mám… Vlastně solár!

Prymula: Milion sem, mega tam, co já vím, od jaké farma firmy to mám… Vlastně solár!

Ministr zdravotnictví a strachu Roman Prymula k hektolitrům másla na hlavě přidal další. V nedávno podaném daňovém přiznání uvedl milion korun, o kterém sám nevěděl, za co ho obdržel. Vzpomněl si až po medializaci oné další kauzy.

Ministr zdravotnictví a strachu, plukovník, vakcinační lobbista a prokázaný tunelář hradecké nemocnice Roman Prymula vykázal za minulý rok mezi běžnými příjmy také milion korun ze zdroje, který týden nebyl schopen redakci Seznam, jež o jeho další kauze informovala, vysvětlit. Navzdory tomu, že majetkové oznámení podával koncem června.„Je možné, že šlo o nějaký cenný papír…“

„Je možné, že šlo o nějaký cenný papír, musel bych se podívat,“ reagoval minulou středu na otázku Seznamu. Od té doby ale odpověď od ministra, ani jeho tiskového oddělení navzdory urgencím nepřišla.

Vzpomněl si operativně až po medializaci další jeho kauzy – hned o den později se tedy asi „musel podívat“: „V daňovém přiznání je jasně uvedeno v poznámce, že se jedná o odprodej podílového listu společnosti Solek, který jsem rok před tím koupil s 5% výnosem a pak jsem ho opět odprodal,“ napsal Prymula redakci.

Na Prymulovu obranu musím uznat, že nějaký milion se mezi těmi desítkami jiných za „přednášky“, „lobbing“, „vakcíny“, „OSVČ“ a dalšími aktivitami, kterými je nadále v absolutním střetu zájmů, ztratí. Kdo z nás to má? Milion sem, milion tam, co já vím, od které farma firmy to mám…

Jednou tunelář, vždycky tunelář… Jen přesun z nemocnice na ministerstvo

Mimochodem mezi lety 2010 a 2014 coby ředitel hradecké nemocnice, Prymula podle Zdravotnického deníku uváděl v oznámení o příjmech různé aktivity s označením „věda“, „výzkum“, „přednášky“ nebo „OSVČ“, za které inkasoval 32 667 630 Kč. V těchto oznámeních ale nepřiznal svoji pozici ve firmě Biovomed, kterou vlastnila jeho dcera, čímž se podle všeho snažil nepochybný střet zájmů utajit, za což byl posléze za „flagrantní střet zájmů“ z ministrem zdravotnictví Němečkem z funkce odvolán.

Mimochodem II., krátce poté, co odešel/byl odejit z funkce náměstka ministra zdravotnictví i proto, že nedostal nejnižší bezpečnostní prověrku, a dostal zřejmou trafiku vládního zmocněnce, si založil živnost na výrobu zdravotnických pomůcek. Minimálně zajímavé u hlavního lobbisty za roušky, dezinfekce, testy, vakcíny a podobně, nemyslíte?
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Prymula: Milion sem, mega tam, co já vím, od jaké farma firmy to mám… Vlastně solár!

  • No jasně blabolit, umí každej ale přejít od slovu k činům to chce jinej kalibr! Ruka ruku myje byloby naivní si myslet že tomu tak není!

  • Je to stále menší zlo, než kdyby Prymula podnikal v oblasti pohřebnictví. Pak bychom se museli bát ještě víc.
    Vše, co politici kolem Covidu dělají je motivováno výhradně kšeftem. Nikdo nenakoupí desítky milionů roušek a respirátorů jen tak. Vždy je za tím obchodní zájem.
    Babiš protlačil schodek rozpočtu, aby mohl realizovat nevídané kšefty. Prymulu potřebuje, protože se v těchto obchodech vyzná a umí vygenerovat umělou poptávku strašením lidí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*