První americký pacient nakažený Ebolou byl pravděpodobně vystaven široké veřejnosti po několik dní

První americký pacient nakažený Ebolou byl pravděpodobně vystaven široké veřejnosti po několik dní

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) v úterý oznámilo, že muž, který je první potvrzený případ nakažení Ebolou v Americe, původně přišel do nemocnice minulý čtvrtek kvůli neznámé nemoci. Poté byl muž poslán domů s lékařským předpisem na antibiotika a strávil tři dny mezi širokou veřejnosti, než v neděli opět přišel do nemocnice v Dallasu, kde lékaři potvrdili, že se skutečně nakazil virem Ebola.

Ředitel CDC Thomas Frieden uvedl, že se agentura snaží vypátrat každého, kdo byl v kontaktu s tímto mužem od čtvrtku do neděle. „V mé mysli není pochyb o tom, že se nám to podaří tady zastavit,“ uvedl sebevědomě Frieden na tiskové konferenci v sídle CDC c Atlantě.

Foto: en.wikipedia.org
Foto: en.wikipedia.org

Frieden pokračoval: „Ebola se nešíří, dokud někdo virem neonemocní a on nebyl nemocen čtyři dny poté, co vystoupil z letadla. Takže my nevěříme, že někoho v tomto letu v té době ohrozil.

Pacient, Thomas Eric Duncan, byl přemístěn do přísné izolační místnosti na jednotce intenzivní péče v nemocnici Texas Health Presbyterian. Muž přicestoval do Spojených států, aby navštívil příbuzné a věřil, že bude s nimi po nějakou dobu bydlet.

Ředitel Frieden také odmítl odpovědět na dotazy týkající se mužovy státní příslušnosti, nebo kde v nedávné době cestoval.

Američtí představitelé nezveřejnili detaily jeho cesty, i když několik zpráv potvrzuje, že Duncan cestoval z Monrivie do Bruselu a pak na mezinárodní letiště Dulles v Dallasu.

Spojené státy již poslaly do postižených oblastí na 1400 vojáků, aby pomohli v boji proti šíření nákazy. Někteří ale varovali, že členové služby USA jsou vystaveni vážnému nebezpečí tím, že byli do těchto oblastí vysláni.

zdroj : http://www.breitbart.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*