Protitetanové vakcíny byly v Keni používané ke sterilizaci žen : Obrovský skandál na půdě WHO a UNICEF

Protitetanové vakcíny byly v Keni používané ke sterilizaci žen : Obrovský skandál na půdě WHO a UNICEF

Lékaři a biskupové v Keni obvinili vládu a OSN z úmyslné sterilizace místních žen, bez jejich vědomí, prostřednictvím vakcinace proti tetanu.

Přibližně milion žen už podstoupilo v Keni očkování proti tetanu, přičemž se zjistilo, že vakcína obsahovala antigen, který způsobuje opakované potraty a neplodnost. „Situace je mimořádně vážná,“ uvedl Stephen Karanja, gynekolog a prezident Asociace katolických lékařů v Keni. „Dívky podstupují sterilizaci bez jejich vědomí a vakcíny neprošly žádnou vládní kontrolou. Momentálně ženy čeká třetí dávka vakcinace a je potřeba, abychom tento proces co nejdříve zastavili, pokud je chceme zachránit.“

ockovani

Ke stížnostem lékařů se přidali i biskupové, kteří zároveň zdůraznili, že nejsou proti pravidelnému očkování v Keni, a to i v církevních zdravotnických zařízeních a institucích v oblasti veřejného zdraví, mezi které patří 54 nemocnic, 83 poliklinik, 311 výdejen léků a 17 lékařských vzdělávacích institucí, ale ostře odsoudili nesrovnalosti tohoto konkrétního pochybného očkovacího programu.

Během druhé fáze očkovací kampaně proti tetanu, která se uskutečnila v březnu 2014 a byla sponzorovaná Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a UNICEF, lékaři a katolická církev v Keni vznesli vůči kampani pochybnosti. Vakcinace podle nich v tomto období vykazovala podobné znaky jako programy na kontrolu porodnosti uskutečněné ve Filipínách, v Mexiku a Nikarague.

Sponzorovaná kampaň, která se uskutečnila v březnu, zahrnovala jen ženy a dívky ve věku 14-49 let. Netýkala se mužů a malých dívek, u kterých také existuje riziko nakažení se tetanovou infekcí.

Lékaři se již v době březnového očkování domnívali, že očkovací látky obsahují beta podjednotku lidského choriogonadotropínu – b-HCH, který v kombinaci s etanovým toxoidem vytváří protilátky proti tetanu a hormonu HCG. Hormon beta HCG způsobuje potrat a neplodnost.

Počátkem října došlo v 60 okresech na severu země k dalšímu očkování. Podle keňských zdravotních úřadů trpí tato oblast vysokým procentem mateřské a novorozenecké úmrtnosti v důsledku tetanu.


Představitelé církví získali v březnu, ale i v říjnu několik očkovacích látek, a poslali je do čtyř nezávislých státních a soukromých laboratoří nejen v Keni, ale i v zahraničí. Na základě jejich rozboru bylo zjištěno, že všechny testy prokázaly, že vakcína, která byla použitá nejen v březnu, ale i v říjnu, obsahovala hormon beta HCG.

Výsledky byly 13. října 2014 zaslané katolickou církví tajemníkovi kabinetu a řediteli zdravotnického úřadu.

Biskupové ve své aktuální výzvě také poukázali na zastrašování a výhrůžky vůči členům zdravotního personálu, kteří potvrdili informace o vakcíně.

Asociace katolických lékařů a samotní biskupové zdůraznili, že nebudou váhat vyzvat všechny Keňany, aby zabránili očkování proti tetanu s vakcínou obsahující hormon beta-HCG, který je podle biskupů jen skrytým programem určeným pro kontrolu populace.

zdroje : http://www.globalresearch.ca, https://www.lifesitenews.com, http://healthimpactnews.com, http://www.huffingtonpost.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články