Protirakovinná zelenina, která může rychle a jednoduše zničit toxiny ve vašem těle.

Protirakovinná zelenina, která může rychle a jednoduše zničit toxiny ve vašem těle.

Nová klinická studie ukazuje, že brokolicové klíčky mohou pomoci neutralizovat toxické látky v těle, které vstřebáváme díky znečištěnému ovzduší.

Lidé trpí kvůli znečištěného ovzduším každý den, mnozí si neuvědomují, že tato expozice může být příčinou jejich zdravotních problémů. Znečištěné ovzduší způsobuje kardio-respirační úmrtí, astma, onemocnění plic, chronické dýchací potíže a další onemocnění. Také to přispívá k méně závažným problémům, ale stejně nepříjemným, jako jsou alergie, nachlazení a chřipky.

brokolicove klicky 2

A co víc – Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC) v nedávné době zařadila znečištěné ovzduší do seznamu faktorů, karcinogenních pro člověka, tudíž dává smysl konzumovat potraviny, který by mohly zmírnit škody způsobené karcinogenními chemikáliemi obsažené v našem prostředí.

Výzkumníci z John Hopkins University, společně s několika dalšími institucemi ve Spojených státech a Číně, testovali sílu brokolicových klíčků, k ochraně lidí před znečišťujícími látkami z ovzduší.

V 12- týdenní randomizované studii s 291 čínskými dospělými dobrovolníky v provincii Ťiang-su v Číně – která má velmi vysoké úrovně znečištění ovzduší – zjistili, že brokolicové klíčky byly velmi účinné.

Ve studii, byla polovina účastníku požádána, aby konzumovali přibližně půl šálku extraktu z brokolicových klíčků denně.

Výsledky byly publikované v odborném časopise Cancer Prevention Research. Ve studii zjistili, že v průběhu 12-týdenního období, se u účastníků, kteří pili nápoj z extraktu brokolicových klíčků, zvýšila jejich rychlost vylučování benzenu o 61 %.

Takže, proč přesně je důležité vylučovat benzen? Benzen je znám jako karcinogenní sloučenina. Pochází z výfukových zplodin osobních a nákladních automobilů, ze spalování ropy a uhlí a odpařováním průmyslových chemikálií, třeba u čerpacích stanic. Benzen také inhalujete, pokud jste kuřák.

Ve skutečnosti, účastníci, kteří pili šťávu z brokolicových klíčků mohli účinně zvrátit některé škody způsobené karcinogenními výpary z výfuků, již během jednoho měsíce.

Kromě toho, se u účastníků studie, kteří pili nápoj s brokolicových klíčků, zvýšila rychlost vylučování akroleinu o 23 %. Kouření a pasivní kouření, jsou také zdrojem akroleinu, ale stejně tak jsou průmyslové odpady, spalování benzínu a nafty. Akrolein je pro člověka toxický, inhalační expozice může vést k podráždění a přetížení horních cest dýchacích.

Brukvovitá zelenina, jako je kapusta, květák, brokolice a růžičková kapusta obsahují rostlinnou sloučeninu zvanou glucoraphanin.

Když se glucoraphanin žvýká, nebo polyká, vytváří sloučeninu ochrannou proti rakovině s názvem sulforaphane. Tato látka aktivuje enzymy, které sbírají znečišťující látky a vyloučí je v naši moči.

Výzkumníci byli v této konkrétní studii překvapeni rychlým tempem, při kterém byl sulforaphane schopen odstranit toxiny z těla. Také poznamenali, že účinnost brokolice setrvávala ještě déle. Udržela si její úroveň účinnosti po dobu dalších 12 týdnů.


I když budete muset pít spoustu nápojů z brokolicových klíčků, abyste se zbavili toxinů ze znečištěného životního prostředí, tento výzkum ukazuje, že tak můžete hodně toxinů zmírnit. A v kombinaci s jinými látkami k detoxikaci, by mohly být brokolicové klíčky velmi efektivní způsob, jak snížit výskyt rakoviny a dalších problémů způsobených látkami znečišťujícími životní prostředí.

Vědci doposud netestovali, zda ostatní nečistoty, jako jsou pesticidy, PCB, Herbicidy, DDT atd. mohou být také z těla odstraněny za pomocí brokolicových klíčků, ale proč je do svého jídelníčku nepřidat tak či onak? Zejména proto, že bylo prokázáno, že brokolice odstraňuje určité kmenové buňky, které živí rakovinu. Brokolicové klíčky jsou často 50-100 krát účinnější, než plně vyrostlá brokolice.

 zdroj : http://naturalsociety.com, http://www.greenmedinfo.com, http://www.ncbi.nlm.nih.gov, http://www.bt.cdc.gov/agent/benzene/basics/facts.asp, http://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov, http://naturalsociety.com, http://www.cancer.med.umich.edu

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*