Protesty v Portugalsku proti škrtům, politice a nezaměstnanosti

Protesty v Portugalsku proti škrtům, politice a nezaměstnanosti

Tisíce lidí vyšlo do ulic v Lisabonu, v hlavním městě Portugalska na protest proti vládním úsporným opatřením a navrhovaným změnám Zákoníku práce v zemi.

Demonstranti se ve čtvrtek shromáždili před parlamentem v Lisabonu, aby ukázali svou nespokojenost s politickými úspornými opatřeními uplatňovanými středo-pravicovou vládou.

Ilustrační obrázek Foto : (Reuters / Hugo Correia)
Ilustrační obrázek Foto : (Reuters / Hugo Correia)

Demonstrovali proti škrtům mezd, důchodů a sociálních dávek, které již v zemi postihly milióny rodin a přispěly ke zhoršení životních podmínek v zemi.

Demonstrace se konala pod názvem, Všeobecná konfederace portugalských pracujících (General Confederation of Portuguese Workers (CGTP)).

Členové Unie také protestovali proti navrhovaným změnám zákoníku práce země, v záležitostech, jako je kolektivní vyjednávání, s tvrzením, že poškodí práva zaměstnanců.

„ Známe řešení, chceme volby,“ křičeli demonstranti. Mnozí také mávali transparenty s nápisy „Pryč s vládou“ a požadovali rezignaci premiéra Pedra Passose Coelho.

Země byla poškozena finanční krizí, kdy se portugalská ekonomika propadla do recese, což zemi přimělo vyjednávat s Mezinárodním měnovým fondem(MMF) a Evropskou unií o záchranném úvěru v roce 2011.

Na oplátku musela portugalská vláda zavést řadu úsporných opatření, včetně dalších škrtů veřejných výdajů a zvýšit daně, jak bylo požadováno dle podmínek MMF.

Ve středu hlavní odbor lékařů absolvovali dvoudenní stávku, kvůli dopadů úsporných opatření vlády na zdravotní péči v zemi.


7. března, tisíce portugalských policistů uspořádali v Lisabonu protest proti vládním škrtům a platům. Demonstranti požadovali okamžité kroky vlády směřující ke zlepšení pracovních podmínek pro zaměstnance v tomto odvětví, včetně skoncování s úspornými opatřeními, jakož i snižováním mezd.

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*