„Prostě nevíme, kde jsou“: 14.000 nelegálních přistěhovalců zmizelo, podle švédské policie

„Prostě nevíme, kde jsou“: 14.000 nelegálních přistěhovalců zmizelo, podle švédské policie

Asi 14.000 nelegálních přistěhovalců, kteří čekali na deportaci, prostě zmizelo z radaru, řekla švédská policie místním médiím a dodala, že „nevědí, kde se tito žadatelé o azyl nachází.“

Na konci října, švédská policie požádala k prosazení deportace asi 21.748 lidí. 14.140 z nich, kteří byli registrováni jako „hledaní“, zmizeli, řekla švédská policie deníku Aftonbladet.

„My prostě nevíme, kde jsou,“ uvedl Patrik Engström, vedoucí národní pohraniční policie.

Zbytek jednotlivců- asi 7608 lidí- zůstávají v uprchlických centrech, jsou ve vazbě, nebo žijí na samostatné ubytovně, kde čekají na deportaci.

Ilustrační obrázek Foto: Reuters
Ilustrační obrázek Foto: Reuters

Švédská policie v současné době nasazuje většinu svých prostředků k identifikaci dokladů, poté, co Švédsko zavedlo dočasné hraniční kontroly s cílem zastavit příliv uprchlíků a k prověření těch, kteří se snaží vstoupit do země ilegálně.

Švédsko v listopadu zpřísnilo pravidla pro azyl ve snaze kontrolovat obrovský příliv uprchlíků pocházejících z problémových regionů Afriky a Středního východu. Jednou z hlavních změn bylo, že Stockholm nyní vydává jen dočasné povolení k pobytu. Kromě toho, věk dětí hledajících azyl bude lékařsky ověřen, a právo na sloučení rodiny bude přísně posouzeno, podle nových opatření.

Švédské úřady tvrdí, že od ledna přijaly více než 120.000 lidí. Do konce tohoto roku se očekává, že do země přicestuje až 190.000 žadatelů o azyl, což je více než dvojnásobek počtu, než v roce 2014, kdy skandinávská země přijala asi 81.000 uprchlíků.

Švédsko je čtvrtou zemí, která v létě obnovila hraniční kontroly kvůli migrační krizi. V září, Německo, Rakousko a Slovinsko také dočasně omezily politiku volného pohybu v rámci EU.

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “„Prostě nevíme, kde jsou“: 14.000 nelegálních přistěhovalců zmizelo, podle švédské policie

  • Ono ale v protektorátu jenom tak nic nezmizí.Vše je vůdci této obrovské invaze tzv.migrantů do Evropy naplánováno.Všichni z nic vědí moc dobře,že je už odsud nikdo nikam nepošle.Vůdci režimu USA a Izraele tuto invazi řezníků řídí a vědí na co je použijí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*