Prohlášení farmáře : GMO způsobují deformace u novorozených selat

Prohlášení farmáře : GMO způsobují deformace u novorozených selat

Firma Monsanto je dobře známá díky jejich geneticky modifikovaným potravinám (GMO). Po celém světě se objevují případy vedlejších účinků díky užívání GMO produktů a zde na svobodnenoviny.eu jsme se již tímto tématem mnohokrát zabývali.

Nedávný případ v Dánsku stojí zajisté také za pozornost, kdy si jeden místní chovatel prasat Ib Padersen stěžoval, že se mu díky glyfosfátu, který je obsažen v GMO produktech pro chovná zvířata, rodí prasata, která mají značné deformace páteře, viditelný nadměrný nárůst hmotnosti, různé anomálie a dokonce se rodí jako siamská dvojčata. Viní tím především glykofosát-herbicit, který byl nalezen ve sklizni geneticky modifikovaných obilnin. Když se toto děje u zvířat, tak jaké budou mít geneticky modifikované potraviny vliv na lidi? Nedávno zde vyšel článek „Vakcína proti choleře plná GMO bude testována na nemluvňatech po celém světě,“ nechci si ani představit důsledky této „akce.“

Monsantův Roundup obsahuje jako hlavní složku glykofosfát, který je chemikálie určená k likvidaci trávy a běžně se jím postřikuje geneticky modifikovaná výsadba. Glykofosát byl mnohokrát nalezen v ohromujícím množství v lidské moči a v lidském jídle a velkém množství vodních zdrojů.

gmosele

Pedersen produkuje ročně 13.000 prasat a tím se řadí mezi největší producenty vepřového masa v Evropě. Jakmile se dozvěděl tuto alarmující zprávu, že se mnoho jeho selat rodí s četnou deformací, tak úplně eliminoval  GMO zdroje a přešel na negeneticky upravenou stravu. Výsledky této změny byly pozoruhodné.

„Když jsem užíval GMO krmení, tak jsem zaznamenal u zvířat symptomy nadýmání, žaludeční vředy, velmi časté průjmy atd. Jakmile jsem přešel na běžnou stravu, tak tyto problémy zmizely během několika dní,“ prohlásil Pedersen.

Kromě toho, že byly prasata zdravější, tak změna ušetřila Pedersenovy peníze a čas. „Méně potratů, více narozených selat v každém vrhu , delší životnost pěstovaných zvířat, “ dodal Pedersen. Nemusel také užívat tolik léků a jako výsledek byla větší produktivita.

Když byla deformovaná selata testována, tak bylo v jejich tkáni nalezeno značné množství obsahu glykofosfátu.

U lidí jsou s glykofosfátem spojovány hormonální rozložení, sterilita a rakovina, ale dlouhodobější negativní dopady zatím jednoduše nejsou známy. Ve většině případů jsme jako tyto nevinná prasata v rukou vědeckých experimentů.

foto : naturalsociety.com

 

 

 

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*