Proč volím Miloše Zemana?

Proč volím Miloše Zemana?

Představte si člověka, který přijde do nemocnice a řekne: „Je mi jedno kdo mně bude operovat, hlavně aby to byl slušný člověk“.

Jistě s takovým člověkem souhlasit nebudete. Každý ví, že aby operace proběhla úspěšně, nestačí, aby byl chirurg slušný, ale především musí odborně zvládat svojí práci. Jinak by i přes sebelepší úmysly pacienta poškodil.

Přesto řada lidí když dojde na otázku prezidentské funkce, se vůbec nezamýšlí jaké má ten či onen kandidát prezidentské volby osobní a odborné předpoklady ve velmi tvrdém a náročném prostředí vysoké politiky vést naší zemi. Stačí jím jen to, že má kultivovaný vzhled a vymezuje se vůči Miloši Zemanovi.

Vy, kteří čtete dlouhodobě mé články, tak jistě víte, že jsem člověk spirituálně orientovaný, dlouholetý vegetarián a abstinent. Z toho si jistě odvodíte, že stávající prezident, který v jednom svém bonmotu prohlásil „Smrt abstinentům a vegetariánům“, jistě nebude má krevní skupina. Přesto, i když jsem si vědom řady jeho chyb a nedostatků, dal jsem mu hlas v prvním kole a dám mu hlas i v kole druhém.

Důvod je prostý. Domnívám se, že bude hájit zájmy České republiky lépe než jeho protikandidát. Pan Drahoš je jistě slušný, kultivovaný a vzdělaný člověk. Před pár měsíci jsem si s velkým zájmem poslechl jeho vědeckou přednášku o rychle se rozvíjející nové vědecké disciplíně: fraktální geometrii a teorii chaosu, jejíž poslech všem doporučuji. Bohužel však musím konstatovat, že jako prezidentský kandidát mně nepřesvědčil. Možná se mýlím, ale měl jsem dojem, že až příliš velký důraz klade na to, aby svými proslovy nevybočil z toho, co se obvykle nazývá hlavní proud, či mainstream, cítil jsem absenci vlastního pevného názoru. Na rozdíl od pana Zemana, s kterým v řadě věcí nesouhlasím, ale který se nebojí jasně říci svůj názor, i když tím proti sobě popudí velmi mnoho velice vlivných lidí a médií.

Čeká nás 14 dní kampaně před druhým kolem volby. V jakém duchu se ponese, nejlépe vyjádřil známý katolický kněz Tomáš Halík, když včera řekl, že nyní půjde o rozhodující zápas mezi barbarstvím reprezentovaným Zemanem a gentelmenstvím reprezentovaným Drahošem. Jistě budeme ze všech stran bombardování různými příběhy o tom, jaký je ten Zeman vlastně zrůda. Bude nám každý den říkáno, že jej volí jen lidé hloupí, méně vzdělaní, zakomplexovaní a jinak postižení.

Jak to nakonec dopadne, uvidíme za dva týdny. Výsledek přijmu s klidem. Věřím v budoucnost naší země, která je z duchovního hlediska nejbohatší v Evropě. Ať se stane cokoliv, nic se nezmění na faktu, že nepatříme ani k evropskému Východu, jak nám se snažili namluvit soudruzi před několika desítkami let. Ani k Západu jak se nám snaží namluvit někteří dnešní moderní „demokraté“. Patříme přesně do jejího středu, symbolicky proto, abychom se časem stali příkladem zemím Východu i Západu, jak tomu věřil již největší panovník české historie Karel IV, který budoval Prahu jako nový Jeruzalém, budoucí světové duchovní centrum v novém věku, který se sice velmi pomalu a neznatelně, ale přesto se již rodí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*