Proč vkládám do vyhledávače slovo „lejno“? Vlastně jiné slovo, stejného významu.

Proč vkládám do vyhledávače slovo „lejno“? Vlastně jiné slovo, stejného významu.

Internet, to je věc, že? Když něco nevíme, tak se to prostřednictvím internetu jistě dovíme. V současnosti však běžně používané vyhledávače už nejsou jen hledači slov, či sou­sloví, ale staly se i „našeptávači“. 

Reklamními nadháněči, popichovadly, podněcovači, ke koupi nutiči. Bohužel patřím mezi skupinu lidí reklamně snadno ovlivnitelnou. Málokterá „výhodná koupě“ mne ponechá chladným. Tedy alespoň doposud to tak bylo. Ale už nemohu dál!

Nedávno jsem si chtěl přes internet jen orientačně zjistit, kolik by stála nová dvanác­ti­strunná kytara. I zeptal jsem se pana Googla … a v následujícím v okamžiku jsem obdržel přehršel, přesněji řečeno mnoho přehršlí, cenových nabídek k jejich koupi. Informace jsem vstřebal a ve své makovici pro případnou koupi v budoucnosti uschoval.

Ale pak to nastalo. Ať jsem se na internetu podíval v podstatě na jakékoli stránky, vždy se blízko původně požadovaného textu objevily nabídky na dvanáctistrunné kytary. A to už jsem neodolal. Bohužel celkem třikrát.

Podobně se mi vedlo i s mými dalšími dotazy. Ano, já vím, že jsem „měkejš“, ale když na mne ty opakované útočné reklamy tak strašně působí. A tak už mám doma kromě kytar čtyři tyčové mixéry, dvě hřebíkovačky, šest kávovarů, pět odstředivých kotoučů na mytí podlah, dvě sady petangových koulí a 1.200 zlevněných rolí toaletního papíru. Asi je sku­tečně budu skutečně potřebovat, protože už se z té situace snad ……, no, vždyť víte!

Naštěstí jsem došel k zásadnímu poznatku a poté i k rozhodnutí. Protože ať jsem do vyhledávače zadal, co jsem zadal, odporný pan Google mne přednostně zásoboval masivní nabídkou toho, o co jsem projevil zájem a o to méně jsem zahlédl reklam na jiné věci.

Vnímaví čtenáři již tuší blížící se pointu. Ano, přesně tak. Do vyhledávače totiž nyní vepíši to jedno slovo, které jsem, jako známý slušňák, pro jistotu nedal ani do titulku. Už ne­chci koupit ani to, … vždyť víte. Tedy už nic.

Václav Husák

P.s. Dopadlo to bohužel zase špatně. Už jich mám doma zase pět. Na krabičkách bylo kromě jiného napsáno: „Gumové, žertovné.“

search-engine-advertising

 

Václav Husák

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Proč vkládám do vyhledávače slovo „lejno“? Vlastně jiné slovo, stejného významu.

  • Doporučuju přejít z Windowsu na Linux. A používat alternativní vyhledávače stejně jako prohlížeče.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*