Proč Petr Mach hlasoval PROTI rozpočtu EU na 2016

Proč Petr Mach hlasoval PROTI rozpočtu EU na 2016

 

Unijní rozpočet na rok 2016 je zatím největší v historii EU (Evropský parlament ho schválil ve středu 25.11.). Počítá se závazky ve výši 155 miliard eur a 144 miliardy eur v platbách.

 

Europoslanec Petr Mach (Svobodní) tomu říká nejplýtvavější rozpočet za celou historii EU. Jeho frakce EFDD navrhovala  minimální úspory zejména v oblasti sebepropagace EU (celkem podala 46 návrhů) – v celkové výši miliardy eur. Ani tyhle úspory ale bohužel neprošly. Proto  hlasoval proti rozpočtu.

 

Petr Mach Foto: Marek Sybal, Archiv Petra Macha
Petr Mach Foto: Marek Sybal, Archiv Petra Macha

Co konkrétně poslanci EFDD navrhují:

zcela zrušit rozpočtovou kapitolu na propagandu výhod eura;

zrušit dotování evropských politických stran a jejich nadací ;

zrušit dotace na Dům evropské historie;

omezit výdaje na europarlamentní televizi, renovaci unijních budov, platy a náhrady zaměstnanců a poslanců, nebo na diplomatický sbor Evropské unie; ad.

 

Všechny návrhy najdete tady.

 

Úspory v rozpočtu EU navrhovali euroskeptici už loni

Už loni podali ve výboru na 150 pozměňovacích návrhů, které snižovaly různé kapitoly rozpočtu Evropské unie téměř o miliardu eur. Bohužel byli přehlasováni a výbor všechny pozměňovací návrhy zamítl.

 

Kateřina Kašparová
tisková mluvčí europoslance P. Macha

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Proč Petr Mach hlasoval PROTI rozpočtu EU na 2016

  • Pokud bychom nebyli členy EU, nedostávali bychom dotace, ale měli bychom svobodu v rozhodování o naší zemi. Také bychom nepodporovali neznámé finanční toky EU a nefinancovali příživníky. Myslím si, že koalice se státy, které přemýšlejí podobně (Slovensko, Polsko, Maďarsko…) by byla velmi užitečná.

  • Nebýt nesmyslného přerozdělování peněz v EU, nebyla by uprchlická krize. Ze svého by to nikdo nefinancoval a kdyby nebyly dotace na „pomoc uprchlíkům“ nešli by sem. Je to velký kšeft a tomu se dá zabránit jen omezením přerozdělování peněz prostřednictvím dotací na nesmyslné projekty. Pokud to nepůjde, musí se EU rozpadnout. Decentralizovanou moc nebudou moci tak snadno ovládat z USA.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*