Proč má 1. ledna narozeniny přes 400 000 migrantů v Německu?

Proč má 1. ledna narozeniny přes 400 000 migrantů v Německu?

Podle údajů v centrálním registru cizinců, které získala strana Alternativa pro Německo (AFD), má více než 400 000 přistěhovalců v Německu datum narození dne 1. ledna, přičemž většina této skupiny pochází ze Sýrie, Turecka a Afghánistánu.

Podle údajů Federálního úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) vstoupila do Německa v roce 2015 čtvrtina ze 416 420 migrantů narozených 1. ledna, dalších 116 000 později a zbývající předtím. Předseda strany AFD René Springer, který informace původně požadoval, je mezitím zpřístupnil veřejnosti.1. leden byl také označen jako narozeniny 13 ze 47 nedávno přijatých nezletilých z řeckých táborů pro migranty, kterým bylo dovoleno vstoupit do Německa během koronavirové krize.

Proč je 1. leden takový populární datum narození pro migranty?

Jednoduše řečeno, je to datum, které Německo uvádí v úředních dokumentech pro ty migranty, kteří žádají o azyl s průkazem totožnosti a kteří neumí nebo odmítají říct, kdy je datum jejich narození.

U mnohých z těchto migrantů byl na tom jejich status nezletilého do značné míry závislý, protože německým orgánům řekli, že neznají datum narození. Mnozí z nich se přihlásili bez identifikačních nebo vládních dokumentů, takže mohli svobodně tvrdit, že jsou nezletilí.

Strana AFD má obavy z rozšíření imigrantů, o kterých se neví jejich skutečný datum narození.

„Jedna věc je jistá: u více než 400 000 migrantů nelze poskytnout žádné spolehlivé informace o skutečném věku. Pro Němce je datum narození klíčovým datem. Určuje věk řidičského průkazu, odchod do důchodu, vojenskou způsobilost, přídavek na dítě, a pracovní kapacitu,“uvedl v prohlášení předseda AFD.

AFD tvrdí, že nezletilý migrant stojí německé daňové poplatníky každý měsíc tisíce eur, což neplatí pro dospělé nad 18 let, protože dospělí mají nárok na mnohem méně výhod.

Strana také poukázala na to, že vyhoštění v případě nezletilého migranta je také mnohem méně pravděpodobné, což migrantům poskytuje další stimuly, aby lhali o svém věku. AFD proto požaduje, aby úřady určily věk nezletilých migrantů za pomocí testů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*