Proč Gates a Pentagon vypouštějí na Floridě GMO komáry?!

Proč Gates a Pentagon vypouštějí na Floridě GMO komáry?!

Navzdory silným protestům obyvatel schválily americká Agentura pro ochranu životního prostředí a floridské agentury kontroverzní vypuštění milionů geneticky modifikovaných či „genově upravených“ komárů zabijáků do oblasti Florida Keyes. Kontroverzní kandidát na post poradce prezidenta pro vědu nominován Bidenem se zároveň podílí na vývoji technologie CRISPR, která se používá ke genetické modifikaci všeho od komárů přes „vakcíny“ proti viru od společností Pfizer a Moderna až po genově upravené lososy. Jak se teď Bill Gates, Pentagon a eugenická lobby spojují, je mírně řečeno alarmující.

Dne 30. dubna Florida Keys Mosquito Control District a biotechnologická společnost Oxitec oznámily, že začnou vypouštět něco, co nakonec bude nějakých 750 milionů geneticky upravených nebo genově upravených komárů Aedes Aegypti využívajících technologii genové editace CRSPR. Aedes Aegypti tvoří jen asi 4% populace komárů v oblasti Keys. Proti uvolnění se ostře staví obyvatelé a ekologické skupiny, kteří v loňském volebním hlasování požadovali referendum, které však Výbor pro kontrolu komárů kupodivu odmítl. Oxitec a Rada tvrdí, že uvolnění má zahubit přítomnost komára Aedes Aegypti, který údajně přenáší horečku dengue, ziku a další nemoci.

Projekt, který v tiskových prohlášeních vyznívá pozitivně, je v mnoha ohledech alarmující. Za prvé, odmítnutí umožnit občanovi hlasovat o kontroverzním uvolnění geneticky modifikovaných organismů. Za druhé neexistuje žádná analýza nákladů a přínosů rizik při vypuštění milionů komárů, jejichž genetické znaky často nepředvídatelným způsobem mutují. Stojí za to riziko, že z projektu zmutuje stále robustnější odrůda komárů? To nikdo neví. Tradiční techniky hubení komárů až dosud fungovaly dobře.Generální ředitel Oxitecu Grey Frandsen má temnou minulost s americkým ministerstvem zahraničí na Balkáně, jako poradce amerického námořnictva a jako spolupracovník Mezinárodní krizové skupiny George Sorose, která hrála klíčovou roli při zničení Jugoslávie v 90. letech. Bez předchozích zkušeností s biotechnologiemi se Frandsen v roce 2017 stává generálním ředitelem společnosti Oxitec. Firmu Oxitec, britskou společnost, nyní vlastní Third Security, americká firma rizikového kapitálu v Radfordu ve Virginii vedená Randalem J. Kirkem, který vlastní i producenta geneticky upravených lososů, společnost AquaBounty.

Selhání v Brazílii

Při dalším pokusu Oxitecu o téhož komára Aedes Aegypti v brazilské Bahii, který byl testován s cílem zjistit, zda se geneticky upravení komáři po počátečním snížení cílové populace komárů rozmnoží s místními komáry, kteří přenášejí viry zika, malárie nebo jiné nemoci přenášené komáry, se podle studie publikované v časopise Nature Reports po několika měsících „populace, která byla silně potlačena, vrátila na úroveň téměř před vypuštěním“. Pokrok experimentu monitoroval tým vědců z Yaleovy univerzity a několika vědeckých ústavů v Brazílii. Zjistili, že po počátečním období, kdy cílová populace komárů výrazně poklesla, se populace komárů přibližně po 18 měsících vrátila na úroveň před vypuštěním. Nejen to, list poznamenal, že někteří z komárů mají pravděpodobně „hybridní elán“, v němž kříženec přírody s genově upravenou populací vytvořil „robustnější populaci než populaci před vypuštěním“, která může být odolnější vůči insekticidům, zkrátka odolné „superkomáry“. Brazilská studie Oxitec dospěla k závěru, že „není jasné, jak to může ovlivnit přenos nemocí nebo ovlivnit další snahy o kontrolu těchto nebezpečných vektorů“.

Stručně řečeno, genetické mutace byly nepředvídatelné. Další vědecká studie z roku 2020 odhalila, že „sterilní“ hmyz se vrací zpět k plodnosti, což má za následek, že rezistentní populace GMO přetrvávají v životním prostředí. Studie, kterou zveřejnili vědci v Číně, Německu a USDA ve Spojených státech, ukazuje, že u laboratorních much mohou vznikat spontánní mutace, které vedou ke genetické odolnosti vůči zamýšlenému znaku. Jinými slovy, „supermouchy“ nebo komáři.

Navíc to není tak, že by výskyt horečky dengue nebo ziky na ostrovech Florida Keys byl vážným problémem. Podle oficiální zprávy CDC nebyl v roce 2020 v celých USA zaznamenán jediný výskyt viru zika u původního obyvatelstva a pouze 4 u zahraničních cestovatelů. Pokud jde o daleko mírnější a vzácně smrtelnou horečku dengue s příznaky podobnými chřipce, v roce 2020 bylo na Florida Keyes zaznamenáno přibližně 26 případů. To byla první epidemie po téměř deseti letech. Podezřelé je, že to byla malá epidemie horečky dengue v roce 2010, kterou Oxitec použil k obhajobě vypuštění svého genově upraveného komára na Floridě. Nové ohnisko v roce 2020 bylo podezřele příhodné i pro snahu společnosti Oxitec vypustit na Floridě geneticky upravené komáry, která byla schválena v roce 2020.

Oxitec, Gates a DARPA

Co dále vyvolává podezření ohledně celého genově upraveného vypuštění komárů na Floridě, je skutečnost, že projekt Oxitec podporují dvě velmi kontroverzní agentury – Nadace Billa a Melindy Gatesových a Agentura pro výzkum pokročilých obranných projektů Pentagonu – neboli DARPA. Gates – nejen významný finanční podporovatel genově upravených „vakcín“ COVID-19 od firem Pfizer a Moderna a největší soukromý dárce WHO – financuje výzkum genových úprav už více než deset let. Gates si je dobře vědom zlovolného potenciálu genové editační technologie. Může být použit jako výrobce biologických zbraní. V roce 2016 Gates prohlásil, že „příští epidemie by mohla vzniknout na počítačové obrazovce teroristy, který chce pomocí genetického inženýrství vytvořit syntetickou verzi viru neštovic“. V červenci 2017 John Sotos ze společnosti Intel Health & Life Sciences prohlásil, že výzkum genových úprav by mohl „otevřít potenciál pro biologické zbraně nepředstavitelného destruktivního potenciálu“.

Gatesova nadace věnovala v roce 2016 1,6 milionu dolarů PR firmě Emerging Ag, aby zablokovala rozsáhlou snahu o dosažení moratoria OSN na technologii genového pohonu na Úmluvu OSN o biologické rozmanitosti (CBD), dokud se nepodaří zajistit její bezpečnost. Podle emailů, které získala ETC Group, přijala Emerging Ag více než 65 odborníků, včetně vysokého úředníka Nadace Gatesových, úředníka DARPA a vědců, kteří získali finanční prostředky z DARPA. Byli úspěšní.

Entomologická válka?

DARPA již několik let pracuje na genetických úpravách komárů. Prostřednictvím svého programu „Hmyzí spojenci“ pracuje DARPA s využitím technologií genových úprav a genového pohonu CRISPR na manipulaci s komárem Aedes Aegypti. Ministerstvo obrany USA vynaložilo nejméně 100 milionů dolarů na kontroverzní technologii známou jako „genové pohony“, což z americké armády dělá špičkového sponzora a vývojáře této genově modifikující technologie. „Genové pohony jsou mocná a nebezpečná nová technologie a potenciální biologické zbraně by mohly mít katastrofální dopady na mír, bezpečnost potravin a životní prostředí, zejména pokud by byly zneužity,“ řekl Jim Thomas, spoluředitel skupiny ETC, která se zabývá ochranou životního prostředí. „Skutečnost, že vývoj genového pohonu dnes financuje a strukturuje především americká armáda, vyvolává alarmující otázky ohledně celého tohoto oboru.“

Entomologická válka je druh biologické války, která využívá hmyz k přenosu nemocí. Pentagon s využitím výzkumu DARPA údajně prováděl takové entomologické testy tajně v Gruzínské republice a v Rusku. Je vývoj DARPA, společně s Gatesovým základem a Oxitecem, genově upravených komárů tajným programem v entomologické válce?

Pentagon má v současné době špičkové biologické laboratoře v 25 zemích světa financované Agenturou pro snižování hrozeb obrany (DTRA) v rámci vojenského programu za 2,1 miliardy dolarů – Cooperative Biological Engagement Program (CBEP). Jsou v bývalých zemích Sovětského svazu, jako je Gruzie a Ukrajina, Blízký východ, jihovýchodní Asie a Afrika. V rámci jejich projektů byly sbírány druhy písečných mušek flebotominů pod nadpisem „Dohled nad akutní horečnatou nemocí“, v němž byly testovány všechny (samičí) písečné mouchy, aby se určila míra jejich infekčnosti. Třetí projekt, který rovněž zahrnoval sbírku písečných mušek, zkoumal vlastnosti jejich slinných žláz. Tohle je zbrojní výzkum.

Kontroverzní osoba, kterou si Bidenova administrativa vybrala, aby se stala prvním vědeckým poradcem na úrovni kabinetu, Eric Lander, přišel z MIT-Harvard Broad Institute. Lander je specialista na technologie genového pohonu a genové editace a hrál hlavní roli v chybném projektu USA Human Genome. Tohle není druh vědy, kterou bychom měli podporovat. Je spíše součástí toho, co je zjevně větší eugenická agenda, a klíčovou roli opět hraje Bill Gates.

 

F. William Engdahl je poradce a lektor v oblasti strategických rizik, má titul z politologie na Princetonské univerzitě a je nejprodávanějším autorem v oblasti ropy a geopolitiky.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*