Proč chce být náš prezident Miloš Zeman Putinovi za šaška?

Proč chce být náš prezident Miloš Zeman Putinovi za šaška?

Náš prezident Miloš Zeman vyvíjí iniciativu, kdy se chce stát prostředníkem mezi EU a Ruskem v otázce Ukrajiny. Všichni víme do jaké situace dospěla rozvrácená Ukrajina s vměšováním velmocí do jejich vnítřních záležitostí.

Jenže zatímco Putin sliboval Ukrajině velkorysou půjčku a sníženou cenu plynu v případě, že neuzavře asociační dohodu s EU, tak EU za žádnou cenu nechtěla dopustit ruský vliv na Ukrajině a svým otevřeným vměšováním pomohli svrhnout legálně zvoleného prezidenta, se kterým ještě pár hodin předtím dohodli předčasné volby a navíc tím porušili i mezinárodní právo.

Jenže se to EU i USA vrátilo jako bumerang zpět.

I přes masivní protiruskou a protiputinovskou propagandu došlo nejdříve k odtržení Krymu a v následném referendu jeho připojení k Rusku. Nyní se bouří i další regiony na východě Ukrajiny a nechtějí uznat pučistickou vládu v Kyjevě.

Zato Putin zvedl kvůli chování EU a USA pučistické vládě v Kyjevě Ukrajině výrazně cenu plynu, na což tato „vláda“ reaguje zvýšením ceny plynu o 40% občanům Ukrajiny.
A další pohromy se blíží. Zbrojní průmysl, který živí východní Ukrajinu bude bez ruských zakázek též odsouzený k bankrotu, jelikož Putin se nechal slyšet, že nabídl pracovní místa v Rusku všem odborníkům a pracujícím ve zbrojařském průmyslu na východě Ukrajiny. De facto tímto bude Ukrajina odsouzena k naprostému bankrotu. A co bude následovat dále, již začíná EU, která toto spískala doopravdy děsit. Na občanské válce v Ukrajině totiž mohou vydělat USA, ale EU, do které se budou hrnout uprchlíci asi sotva.

Nyní je EU v bludném kruhu a neví jak dále. A do toho se vložil náš prezident Miloš Zeman, který se chce ujmout role jakéhosi prostředníka mezi Ruskem, Ukrajinou a EU.

Role mediátora mezi Ruskem a Ukrajinou závisí na zájmu obou zemí, řekl Zeman. Oznámil také, že by mohl ještě letos na podzim zamířit na návštěvu Ruska.“Dohodli jsme se, že zvolíme formu, které nebudeme říkat výzva, ale doporučení. Jednomyslné doporučení Ruské federaci, aby jako mírové gesto a v zájmu deeskalace rusko-ukrajinského konfliktu stáhla svá vojska z hranic s Ukrajinou,“ citoval prezident Zeman ze závěru jednání konference.Ukrajině pak zúčastněné země doporučují decentralizaci země. „Z české iniciativy jsme přijali prohlášení, v němž oběma stranám tohoto konfliktu nabízíme dobré služby, zprostředkovatelské služby v zájmu deeskalace konfliktu,“ prohlásil Zeman. Jinak podle něj hrozí, že konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou přeroste do obsáhlých ozbrojených bojů s mnoha oběťmi.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zeman-chce-aby-cesko-bylo-mediatorem-mezi-ruskem-a-ukrajinou-plq-/domaci.aspx?c=A140425_140104_domaci_kop

Hezky řečeno. Pokud

Tedy za předpokladu, pokud by se náš prezident Miloš Zeman v této záležitosti choval ke všem účastníkům (tedy EU, Ukrajině i Rusku) nestranně. Jenže náš prezident Miloš Zeman se v tomto konfliktu bohužel nestranně nechoval.


Jednoznačně se přidal na stranu protiputinovských a protiruských jestřábů. A to takovým způsobem, že již dlouhou dobu je jeho postoj uvedený na první stránce ruských zpravodajských internetových stránek v článku „Český prezident je připraven vyzvat NATO, aby poslalo vojska na Ukrajinu
Zdroj: http://czech.ruvr.ru/news/2014_04_07/Cesky-prezident-je-pripraven-vyzvat-NATO-aby-poslalo-vojska-na-Ukrajinu-5387/
Cituji: „Český prezident má za to, že NATO musí reagovat mimořádně tvrdě v případě, že Rusko se pokusí o invazi na východ Ukrajiny.“

S těmito slovy se náš prezident Miloš Zeman zavděčil představitelům EU, USA či západem jmenované loutkové Jaceňukově vládě v Kyjevě.

Ovšem ruského prezidenta Putina, když už nic, tak tímto vyjádřením a postojem musel minimálně naštvat. Cožpak si prezident Zeman neuvědomil, že v případě Ukrajiny za delší konec provázku tahá ruský prezident Putin a v podstatě mu stačí vyčkávat, až se Ukrajina sama rozloží? Vždyť, kdo zaplatí očekávaný bankrot Ukrajiny a ustojí nepokoje, které budou logicky následovat?

Putin nyní vůbec nemusí východ Ukrajiny vojensky obsadit, vždyť ten se před očima všech zúčastěných doslova rozkládá sám, stačí jen nově vyhlášená Luhanská oblast a velká města na východě Ukrajiny v rukou proruských obyvatel. I Jaceňukovi s Turčinovem, těmto Kyjevským Quislingům již došlo, že pokud dají rozkaz ke skutečnému vojenskému zásahu, že to vyvolá jen občanskou válku, nemluvě o tom, že policie na východě Ukrajiny jim odmítá poslušnost a velitelé ozbrojených sil též. Stačí údaj z Krymu, kdy údajně z 18.000 Ukrajinských vojáků jich 16.000 přešlo na ruskou stranu.

Tato fakta náš prezident Miloš Zeman ignoruje, místo toho zaujme Zaorálkovský válečnický protiruský postoj a ještě se nabízí do role prostředníka mezi EU, Ukrajinou a Putinem?

Což našemu panu prezidentovi nedošlo, že při těchto jeho osobních postojích s ním ruský prezident Putin jednat nebude, vzhledem k síle naší armády a mezinárodní „autoritě“ válečníků Zaorálka, Roučka či Fulleho jej bude mít spíše za směšného štěkajícího ratlíka?
Miloše Zemana jsem volil za našeho prezidenta s naprostou rozvahou, protože jsem byl přesvědčený, že ze všech kandidátů byl ten nejlepší. Jsem o tom ostatně přesvědčený stále.
Proto nyní nechápu, proč chce hrát takhle směšnou a ponižující roli v případě Ukrajiny.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Proč chce být náš prezident Miloš Zeman Putinovi za šaška?

  • Nebyt zdrzenlivosti Ruska a tedy Putina, uz byla v Evrope 3. svet. valka. Nejmene 2krat. Nechapu kreteny, co Putina zde urazeji. Po CIA puci na Ukrajine a masakru etnickych Rusu neonacisty z Ukrajiny. USA ocekavaly, ze Rusko provede intervenci k ochrane Rusu na Ukrajine (je jich tam 60 %) a oni ukazou na Rusko jako na agresora. Dabelsky vymyslena past na Rusy nesklapla. Po druhe v Syrii, kdy letadla NATO, rizena USA bombardovala nekolik hodin v Syrii syrskou armadu, spojence Ruska, bojujici proti teroristum!!!!! Od te doby Rusove chrani syrskou armadu stejne jako sve jednotky, smejdi z USA uz nemaji sanci tam pachat svoje zlociny!!!! Nikdo zde nereklamoval, ze zahynulo 80 syrskych vojaku, zadne sankce na USA se neuvalily, OSN ani nepipla, Rada bezpecnosti take ne. Bodet by jo, jsou financovane USA a musi skakat jak chlebodarce piska!!! Takto je OSN na nic, vede jenom k deformacim, lzim a politice dvojiho metru. Podporuje agrese a nevysetruje je. Nevyzaduje kompenzace za zniceni Iraku a miliony mrtvych na zaklade lzi Blaira a Bushe.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*