Proč Bidenova administrativa tlačí Ukrajinu k útoku na Rusko?

Proč Bidenova administrativa tlačí Ukrajinu k útoku na Rusko?

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij podepsal 24. března prohlášení o válce s Ruskem. V dokumentu nazvaném Prezidentský dekret č. 117/2021 ukrajinský vůdce podporovaný USA prohlásil, že je oficiální politikou Ukrajiny dobýt Krym zpět od Ruska.

Prohlášení, že Ukrajina si od Ruska vezme zpět Krym, následovalo a možná i podnítilo pobuřující a pošetilé prohlášení prezidenta Bidena, že „Krym je Ukrajina“.

Americký ministr zahraničí Antony Blinken, který byl hlavním strůjcem Američany podporovaného převratu proti Ukrajině v roce 2014, sliboval plnou podporu USA pro „územní celistvost“ Ukrajiny. Mnozí Američané se diví, proč se ani z poloviny nezajímají o územní celistvost Spojených států!Aby nebyl překonán, na začátku tohoto měsíce americký ministr obrany Lloyd Austin – který dříve působil v radě výrobce raket Raytheon – zavolal svému protějšku na Ukrajině a slíbil „neochvějnou podporu USA svrchovanosti Ukrajiny“. Vzhledem k tomu, že USA považují Krym za ukrajinské území, je to pro Kyjev jasná zelená k vojenskému zásahu.

Washington také posílá zbraně. V minulých týdnech dorazilo asi 300 tun nových zbraní a další jsou na cestě.

Jak se dalo očekávat, Moskva reagovala na Zelenského dekret a na stále bojovnější rétoriku v Kyjevě a Washingtonu tím, že přesunula jednotky a další vojenské prostředky blíže ke své hranici s Ukrajinou. Pochybuje někdo o tom, že kdyby USA byly ve stejné situaci – například kdyby Čína v Mexiku instalovala nepřátelskou a agresivní vládu – mohl by Pentagon přesunout vojáky podobným způsobem?

Podle mediální větve amerického vojensko-průmyslového mediálního komplexu Kongresu však nejsou pohyby ruských vojsk reakcí na jasné hrozby od souseda, ale jsou jen další „ruskou agresí“.

Pomatení američtí „experti“ stojící za převratem proti zvolenému ukrajinskému prezidentovi v roce 2014 jsou opět u moci a jsou odhodláni tuto práci dokončit – i kdyby to mělo znamenat třetí světovou válku! Výslovná podpora vojenských ambicí Ukrajiny v regionu ze strany USA je pro Kyjev bianko šekem.

Ale bylo by moudré, kdyby se Kyjev vyhnul tomuto šeku. V roce 1956 vtlačila americká vláda do Maďarska nekonečnou propagandu slibující vojenskou podporu povstání proti sovětským okupantům. Když Maďaři uvěřili lžím Washingtonu, povstali, ocitli se úplně sami a čelili sovětské odvetě.

Navzdory kruté americké propagandě byl Eisenhower alespoň natolik moudrý, aby si uvědomil, že z jaderné války o Budapešť by nikdo nic neměl.

Proč vůbec záleží na tom, jestli je Krym součástí Ukrajiny nebo Ruska? Proč jím do toho něco je, když rusky mluvící obyvatelstvo východní Ukrajiny dává přednost spojení s Ruskem?

Proč jsou ostatně neprokázaná obvinění z ruského vměšování do amerických voleb porušením „mezinárodního řádu založeného na pravidlech“, ale skutečný americký puč proti zvolené ukrajinské vládě jím není?

Jsme svědky toho, jak zahraniční politiku dělá Raytheon a další američtí vojenští dodavatelé, prostřednictvím škrtů ve vládě, jako je Austin a další. Bezradní „experti“ na zahraniční politiku USA věří vlastní propagandě o Rusku a jsou na pokraji toho, aby kvůli ní dovedli USA do války.

Zdá se, že Američané jsou náměsíční přes toto nebezpečné minové pole. Doufejme, že se brzo probudí, než vyletí do povětří.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Proč Bidenova administrativa tlačí Ukrajinu k útoku na Rusko?

  • Kdyby Ukrajina hospodařila a prosperovala a kdyby EU obchodovala s Ruskem, byl by to konec USA.
    Proto ujišťují ty šílence na UK, že jim ve válce s Ruskem pomohou (podobně jako v případě Gruzie).
    Až nechají Ukrajinu napadnout Rusko a Rusko jí zničí, docílí zmrazení obchodů Ruska s Evropou. To je motivace USA.
    USA se šťourají v medvědím doupěti klackem (Ukrajinou) a věří, že jim neukousne ruku.
    V každém případě je Ukrajina obětována za účelem odstřihnutí nebezpečné konkurence. Je mi těch lidí líto, ale kdyby místo válčení pracovali, mohli zaplavit Evropu zbožím a vytlačit USA.

  • Proč Bidet tlačí na UK? Zrovna takjako tlačila VB a Francie Hitlera, aby táhnul na Rusa.Kéž by jednoho dne byla ruská vlajka na tom černo-Bílém domě, konečně by byl klid.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*