Připojili by se Ukrajinci znovu k Rusku a přijali Putina za svého prezidenta?

Připojili by se Ukrajinci znovu k Rusku a přijali Putina za svého prezidenta?

Představte si, že Západ na Ukrajině povolí svobodné referendum o budoucnosti Ukrajiny. Tedy i s tím, zda by se Ukrajinci znovu chtěli připojit k Rusku v čele s prezidentem Putinem.

Současné vedení ukrajinského státu opírající se o Banderovce a radikály nacistického smýšlení zaujímá vůči současnému Rusku a Putinovi vyloženě nepřátelský postoj. V tomto mají plnou podporu Západu s Washingtonem v čele.

Proč se zmiňuji o současném ukrajinském režimu jako pronacistickém?

Vycházím z toho, že okamžitě po násilném, nelegitimním převratu v Kyjevě se pučisté nechali slyšet, že zavedou jediný úřední ukrajinský jazyk a to i na východě Ukrajiny, kde žije převážně ruské obyvatelstvo a jakékoliv proruské projevy budou potlačovat.

Tímto se kyjevští pučisté projevili jako raristé, protože rasimus je základem nacistické ideologie http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Obsahle-svedectvi-z-Ukrajiny-Zabijaci-s-hakovymi-krizi-valka-oligarchu-chystany-Majdan-v-Moskve-349965

AFP PHOTO / FILIPPO MONTEFORTE
AFP PHOTO / FILIPPO MONTEFORTE

Jak to s Ukrajinou dopadlo, víme.

Washington, který násilný, nelegitimní převrat v Kyjevě spoluorganizoval, pučisty s Turčinovem a Jaceňukem v čele okamžitě uznal a podpořil v jejich rozpoutání války proti obyvatelům východní Ukrajiny, kteří naopak tyto pučisty odmítli uznat za svoje nové vládce.

Washintgon předpokládal, že Ukrajinská armáda bez problému svoje spoluobčany ruského původu na východě Ukrajiny porazí a ty nepohodlné povraždí. Proto tuto válku nenazvali válkou, ale protiteroristickou operací, čímž vrchol svého pokrytectví dovršili.

Jenže co se nestalo.

Občané východní Ukrajiny pochopili, že jim hrozí smrt a zotročení. Svoje území, svoje ženy a děti bránili se zbraní v ruce a pravidelné ukrajinské armádě udělili zdrcující porážky. Nic nebyla platná pomoc amerických poradců, nebo čečenských islámských radikálů http://cz.sputniknews.com/czech.ruvr.ru/2014_12_05/Ukrajina-priznala-pritomnost-cizich-zoldaku-0202/

Navíc obyčejní Ukrajinci neměli žádnou motivaci zabíjet svoje ruské spoluobčany, dezertovali, odmítali bojovat a přidávali se k domobrancům východní Ukrajiny.

Dá se říct, že pučisté podporovaní Západem utrpěli naprostý debakl.

Nesmíme totiž zapomenout na Krym, kde než se pučisté na cokoliv zmohli, místní samospráva vyhlásila referendum, kde se drtivá většina krymských občanů vyjádřila pro připojení k Rusku.

Je úsměvné, jak Západ demagogicky vykřikoval o nelegitimitě referenda a odmítl respektovat svobodnou vůli krymského lidu. Ostatně v naší ČT bylo poslanci Šarapatkovi redaktorem zabráněno, aby se naši občané cokoliv o referendu na Krymu dozvěděli.

Na Krymu je po celou dobu klid a mír, kdežto Ukrajina rozvrácená a nebýt masivní podpory Západu, tedy hlavně MMF a ECB, už by se dávno hospodářsky zhroutila. Ukrajinská hřivna je prakticky neobchodovatelná, z Ukrajiny odešli investoři a kvůli nesmyslným sankcím proti Rusku se Ukrajina dále hospodářsky propadá.

Ukrajinské vedení má stále nižší volební preference a dá se říct, že úplně ztratilo podporu většiny ukrajinského lidu.

Problém je, že pokud nastanou další volby, tak se tato situace nezmění, protože vlastníci médií nepustí do ukrajinských sdělovacích prostředků zástupce politických stran, kteří jim nejsou po chuti. Takto to v totalitních zemích chodí. Cenzura, zákaz činnosti a pronásledování politických oponentů, kteří by mohli moc současných pučistů ohrozit.

Ale představme si utopickou myšlenku, že by Západ Ukrajině svobodné referendum skutečně povolil a Ukrajinci se mohli svobodně rozhodnout, zda se opětovně připojí k Rusku a budou mít za svého prezidenta Vladimíra Putina.

Z minulosti víme, že Ukrajina je natolik rozdělená, že se střídali u moci proruský a prozápadní prezident. Dá se říct, že i před Majdanem na tom Ukrajinci byli tak půl na půl.

Po událostech na Majdanu, kdy Ukrajinci jako národ byli podvedeni, místo zlodějů jako Janukovyč jim nyní vládnou vrahové jako Porošenko, přesně vystihla Viktorja Šilová-ukrajinská opoziční politička a protiválečná aktivistka zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/215411000371007 .

Kromě toho, že ve vládě Ukrajiny zloděje vystřídali skuteční vrahové si obyčejní Ukrajinci velmi pohoršili. Tisíce z nich padly v nesmyslné občanské válce, do které je pučisté i současná ukrajinská vláda nahnala, životní úroveň se drtivě propadla, byla zavedena cenzura a pronásledování jakékoliv skutečné opozice.

O tom, kolik již bylo zabito, či spáchalo „sebevraždy Opozičních politiků a prorusky smýšlejících občanů se vedou spekulace http://www.novarepublika.cz/2015/04/o-vrazdach-odpurcu-nacistickeho-rezimu.html

Západní media typu AP, AFP, Reuters, CNN, BBC či Hlas Ameriky jsou tvrdě cenzurovaná a nepřipustí jiný názor než jejich vlastníci od redaktorů požadují. Tedy názory pouze protiruské a protiputinovské http://cz.sputniknews.com/czech.ruvr.ru/2014_12_20/Evropska-media-skryvaji-pravou-tvar-tragedie-na-Donbasu-2098/

To, že v naší ČT dostala slovo skutečná opoziční polička Šilová pokládám za „úlet“ cenzury v naší ČT a jsem zvědavý, zda si to tam někdo „odskáče.“

Ale představte si, že by v ukrajinských médiích opravdu dostal prostor ruský prezident Putin a bylo vyhlášeno referendum o opětovném připojení k Rusku.

Osobně jsem přesvědčený, že by to nyní nebyla žádná „plichta“, ale prezident Putin by tam přesvědčivě zvítězil. Netvrdím, že s 85% jako v Rusku, ale takových 60-70% bych mu klidně přisoudil.

Obyčejní Ukrajinci totiž nejsou jen protiruští šílenci a uvědomili si, že do tohoto stavu je dostali pučisté, kteří se násilím dostali k moci a poté při volbách naservírovaných západem tyto pučisty ještě potvrdili v jejich moci.

Určitě si většina obyčejných Ukrajinců uvědomila, že místo zlodějů zvolila vrahy.

A Ukrajina to nejsou pouze Banderovci, příznivci praporu Azov a další protiruští radikálové, takže se dá počítat, že ve skutečně svobodných volbách a referendu by utrpěli drtivou porážku.

Škoda, že se nad tímto dá pouze pousmát.

Washington svobodné referendum na Ukrajině nikdy nepřipustí, dobře si vzpomínám na slova Hillary Clinton, že je nutné všemi prostředky zabránit opětovnému sjednocení SSSR.

Vždyť původním cílem Washingtonu přece bylo zavléct Rusko do války Ukrajinou.

 

Jaroslav Petřík

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*