Princ Charles vyzývá k „vojenské kampani“ s cílem prosadit „základní ekonomický přechod“ a bojovat proti změně klimatu

Princ Charles vyzývá k „vojenské kampani“ s cílem prosadit „základní ekonomický přechod“ a bojovat proti změně klimatu

Dědic britského trůnu během svého projevu na klimatické konferenci COP26 varoval publikum, že světové vlády nemají jinou možnost než se zapojit do „vojenské kampaně“ na jinak odsouzené planetě.

Země světa se musí při řešení rýsující se klimatické krize postavit „na válečný základ“, řekl princ Charles ve svém úvodním projevu na klimatické konferenci v Glasgow v pondělí. Varoval shromážděné těžkooděnce, že klimatické změny představují „ještě větší existenční hrozbu“ než pandemie Covid-19.

Uvedl, že řešení klimatických změn „nebude stát miliardy dolarů, ale biliony,“ a připustil, že některé země, „z nichž mnohé tíží rostoucí míra zadlužení, si jednoduše nemohou dovolit zezelenat“.Princ pak navrhl řešení, které milují zeleně smýšlející miliardáři po celém světě: „stanovit hodnotu uhlíku, a tím učinit řešení pro zachycování uhlíku ekonomičtějšími“.

Uhlíkové kredity – které fakticky umožňují společnostem koupit si práva na vypuštění určitého množství oxidu uhličitého – jsou už léta středem pozornosti tvůrců klimatických změn, kteří uvolňují „hodnotu“ přírodních statků, aniž by donutili hlavní producenty emisí skutečně ukončit své ekologicky nepřátelské aktivity.

Princ vyslovil prosbu, aby se „země spojily a vytvořily prostředí, které každému průmyslovému sektoru umožní podniknout požadovanou akci“, aniž by upřesnil, co přesně taková akce může být – pouze s tím rozdílem, že pokud doufá v úspěch, musí zahrnovat „kampaň ve vojenském stylu“.

Zde potřebujeme rozsáhlou vojenskou kampaň, která by spojila síly globálního soukromého sektoru. S biliony k dispozici, daleko za hranicí globálního HDP a s největším respektem i za hranicemi vlád světových lídrů nabízí jedinou reálnou vyhlídku na dosažení zásadní ekonomické transformace.“

Připomněl účastníkům, že „oči a naděje světa jsou na vás upřeny“, protože „čas doslova vypršel“, čímž zřejmě narážel na naléhání organizátorů akce, že to bude jedna z posledních šancí, jak přimět světové vlády, aby se zavázaly ke snižování emisí uhlíku, které udrží oteplování planety na 1,5 stupně Celsia nad úrovní „předindustriálního“.

To byl cíl dohodnutý v Paříži v roce 2015 a pro ekology s hlubokými kapsami, jako je princ, zůstává absolutní nutností, aby „položil základy udržitelné budoucnosti“.

Konference byla natolik vysokou prioritou, že vůdci jako princ Charles a americký prezident Joe Biden při této příležitosti odletěli se svými ne zcela udržitelnými soukromými tryskáči do Skotska, které hostil britský premiér Boris Johnson.

Rozhodnutí uspořádat takové shromáždění osobně během globální pandemie možná přispělo k několika výčitkám na seznamu pozvánek konference, neboť čínský Si Ťin-pching a ruský prezident Vladimir Putin na akci necestovali.

Princ v neděli konferenci označil za „salón poslední šance“ na záchranu planety poté, co minulý týden prohlásil, že světoví lídři stojí před „nebezpečně úzkým“ oknem pro boj proti klimatickým změnám.

Předpovídání ekologické katastrofy se stalo jakýmsi koníčkem pro krále, který byl také raným propagátorem „Velkého Resetu“ Světového ekonomického fóra a jeho dnes už všudypřítomného sloganu „Build Back Better“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Princ Charles vyzývá k „vojenské kampani“ s cílem prosadit „základní ekonomický přechod“ a bojovat proti změně klimatu

  • Pokud Velká Británie a USA nevyvinou ekologické bomby, rakety a letadla, bude každé vymáhání zeleného nesmyslu vojenskou silou velmi neekologické. K čemu je zakazovat auta se spalovacím motorem, když každou chvíli shazují bomby na nevinné civilisty a zapalují ropná pole či města? Bombardování je ekologická katastrofa. Ne cestování autem.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*