Primátor Kyjeva a „věrný“ Ukrajinec s německým občanstvím žije v USA i Německu a vede Udar

Primátor Kyjeva a „věrný“ Ukrajinec s německým občanstvím žije v USA i Německu a vede Udar

V těchto dnech uplynul rok od zahájení krveprolití na Majdanu a něco přes rok od vzniku nepokojů na východě Ukrajiny. Země je v bankrotu a bídě. Rok mají za sebou i obyvatelé Krymu, kteří naopak blahořečí Putinovi, že poloostrov vrátil po stovkách let zase k Rusku, jež investovalo desítky miliard a Krym dnes žije; sankce nesankce. Libují si i ukrajinští vojáci, co dezertovali k ruské armádě.

Potíž byla v tom, že Porošenko nechal blokovat připojení pitné vody. Armáda však bryskně položila desítky kilometrů potrubí a voda teče nejen do Severokrymského kanálu, ale i do domácností. Zásobení vodou bylo vyřešeno, stejně jako důchody a násobně vyšší životní úroveň. A charakteristika současných vůdčích politiků sousední Ukrajiny? Prezident Peter Porošenko má občanství Švýcarska. Exgubernátor Dněpropetrovské oblasti Beňa Kolomojskyj má občanství Švýcarska a Izraele. Zástupce gubernátora Boris Filatov má občanství Izraele. Náčelník SBU (Bezpečnostná služba Ukrajiny) Valentin Nalivajčenko má občanství USA. Primátor Kyjeva Vitalij Kličko má občanství Německa.

Podle německého serveru Telepolis byl Vitalij Kličko, šéf strany Udar (Ukrajinská demokratická aliance za reformy), během svého nedávného vystoupení na fóru Osnabrücké mírové diskuse obviněn z kolaborace s nacisty, ze státního převratu a z toho, že má na svědomí krev tisíců obyvatel východní Ukrajiny. Účastníci rovněž nepřijali přesvědčování o uplatňování politiky „demokratických aspirací Euromajdanu“… Celkem se fóra zúčastnilo asi 1100 lidí.

ukrajina

Igor Kolomojskyj, hlavní šéf ukrajinské mafie, vlastní metalurgický průmysl, vlastní banku a v roce 2011 převzal i sektor plynu. Oligarcha dává odměnu 10 000 dolarů za každého „Moskala“ chyceného v baště jeho moci v Dněpropetrovsku. Vypsal rovněž veřejně „soutěž“ o sto milionů dolarů za odstranění Vladimíra Putina… Kolomojskyj si založil vlastní Lidové milice

Přesto Kličko nazval ozbrojený konflikt na Ukrajině „válkou civilizací“, nevím, jak to myslel, ale toto se obvykle říká o bojích mezi teroristy Islámského státu a armádami Západu. Moskva dle Klička prý „bude dělat všechno, aby se zabránila demokratickému vývoji, který představuje hrozbu ruské diktatuře“. Podle německého novináře Lauterbacha však Majdan jen rychle přijal nacionalistický a protiruský směr; pravicové extremistické skupiny dělí společnost na Ukrajince a na urážlivé „Moskaly“, tedy proruské obyvatelstvo ve východní a jižní části Ukrajiny; potvrdil, že viděl v Kyjevě plakáty, na nichž bylo: „ruština je jazyk okupantů“. Kličko to odmítl, na což mu novinář opáčil, že mu zašle jejich fotky.

oleh tymosenkova klicko

Zleva: šéf strany Svoboda Oleh Ťahnybok, Julija Tymošenková a Vitalij Kličko. | foto: AP/Reuters/Profimedia/koláž iDNES.cz

„Nacisté na Majdanu je příběh propagandy,“ řekl Kličko Lauterbachovi. „V každé zemi jsou pravicoví extremisté. Ruská propaganda dělá z komára velblouda.“ Fašisté nemají žádný význam, nebo moc na Ukrajině, poznamenal. Lauterbach namítl, že nacisté jsou již hluboko v bezpečnostních strukturách Ukrajiny. Ze strany diváků Vitalij Kličko uslyšel, že Vadim Trojan, pravicový radikál, který pochází pravicové milice Azov, je nový šéf policejních sil v oblasti Kyjeva.  Na Kličkovo prohlášení, že „nyní v parlamentu nejsou nacionalistické strany“ mu byl odpovědí smích publika. Vyvraždili na sto tisíc Poláků, včetně žen, dětí a nemluvňat…

Boxerbyl obviněn ze „spolupráce s nacisty, organizování převratu a odpovědnosti za tisíce zabitých na východě Ukrajiny“. Podle jedné z účastnic diskuse by Kličko neměl sedět na pódiu, ale před soudem. Moderátor diskuse atmosféru uklidňoval slovy, že „to není tribunál“. Podle autora materiálu, se Kličko k těmto obviněním nevyjádřil. Na výčitku, že při získávání financování Kličkovovy politické strany Udar využil peníze německé  Konrad-Adenauer-Stiftung, prohlásil, že si „svoji stranu financuje sám“ a fond platí jen semináře pro členy strany.

Podle serveru AC24.cz, v ukrajinské vládě se objevili cizinci: do čela ministerstva financí se postavila občanka USA Natalia Jaresková, ministrem hospodářského rozvoje byl jmenován Litevec Ajvaras Abromavičus a ministerstvo zdravotnictví povede gruzínský občan Alexander Kvitašvili. Je zřejmé, že samotní Ukrajinci vládu nezvládají a rozhodli se svalit povinnosti a odpovědnost na bedra „pozvaných hvězd“. Určitě je potřebuje Porošenko a jeho finančně-korporativní uskupení: peníze nejsou, země stojí před bankrotem, zlaté a valutové rezervy jsou dávno rozkradeny, a nyní si Porošenko, Jaceňuk a Gontarjova (nynější šéfka Národní banky) rozebírají zbytky. Zůstalo něco málo přes 8 miliard USD. V této souvislosti je pro Petra Porošenka velmi důležité získat nové dodatečné miliardy.

Na post ministra hospodářství jmenovali „investora“: je známo, že Ukrajina je zkorumpovaná země, která hraje roli „prádelny“. Perou se zde peníze z šedé i černé ekonomiky, k čemuž, jak je známo, dochází přes tzv. investiční fondy. Potom tyto peníze jdou na stavbu obchodních center. Právě tímto se i vždy zabývala jak Jaresková, tak i Litevec Abromavičus. Nový ukrajinský ministr zdravotnictví Alexander Kvitašvili, který je na Západě a v Gruzii znám jako dědičný řídící pracovník lékařských zařízení a organizací. Jeho vzdělání přitom není lékařské. Jedná se o historika a profesionálního státního zaměstnance. A ukrajinský ministr spravedlnosti Pavel Petrenko se rozhodl udělat z cizinců své náměstky. Nikdo se nebude divit tomu, když se nebude jednat o právníky, ale například, o obránce práv zvířat.

V Kyjevě se množí majdanské demonstrace, nedávno proti krácení dávek. Na Krešatském náměstí se setkalo několik set lidí. K protestujícím přišel primátor Kyjeva Vitalij Kličko, chtěl vystoupit na tribunu, ale odtlačily jej rozzuřené ženy. Jaceňuk byl raději jako podlá krysa ukryt ves své kanceláři, aby si pro něj nepřišli. Demonstranti manifestovali, aby Kličko odstoupil z funkce primátora Kyjeva. Dále demonstrovali za snížení cen elektřiny, tepla, poplatků u lékaře, jako i za snížení cen léků. Dále požadovali zvýšení platů a důchodů, tak jak jim to na Majdanu boxer s „mozkem naklepaným jako vepřový řízek“ sliboval, tak jako věčně hajlující Jaceňuk. Lidé drželi plakáty  s heslem „Vitali – shledanou!“ v ruském i anglickém jazyce. Někdo z davu křičel na primátora „Kličko, zajdi si do lékárny!“ Akci nazvali „pochod bílých ručníků“ jako analogii k házení bílého ručníku v boxerském ringu.

Ukrajinská vláda se od 1. ledna 2015 rozhodla pro novou daňovou legislativu, jejíž významnou složkou budou senioři a další zranitelné skupiny obyvatel. Píše o tom ukrajinský portál Hromadske.tv. Vláda snížila dolní práh pro výběr daní z důchodů z 10 000 hřiven (v roce 2013 to bylo 1250 USD) na 3654 hřiven (v roce 2015 je to 228 USD). Od letošního roku musí tedy každý, kdo dostane důchod nad 3654 hřiven každý měsíc zaplatit 15 % daň z důchodu. Porošenko zažil též velikonoční výprask, když musel de facto odsouhlasit existenci Nororuska; sice zdůraznil, že je ale stále proti federalizaci Ukrajiny, jak si přeje Rusko. Je ovšem pro decentralizaci moci ve prospěch regionů. V rukách ústřední vlády by podle něj mělo zůstat hlavně rozhodování v bezpečnostních, obranných a zahraničních otázkách. http://teplickykuryr.info/news.php?extend.7406.3

Každá revoluci požírá své „děti“, ví o tom své i Kličko. Ve své boxerské kariéře zaznamenal 47 vítězství a dvě prohry. K nim přibyly i tři následující K.O… Hvízdání a bouří nevole si vysloužil už na slavném Majdanu. Lidé před několika týdny ho zde vypískali, když oznamoval v noci, že za zprostředkování německého, francouzského a polského ministra zahraničí podepsali s Janukovyčem dohodu. Sliboval ukončení stávajících a vyšetření minulých násilností, návrat k ústavě z roku 2004 s omezenými pravomocemi prezidenta, vládu národní jednoty do 10 dní, ústavní reformu do konce září a do prosince prezidentské volby. Odpůrci režimu v ulicích ale dohodu odmítli. Přesně dle scénáře pomstychtivého Chodorkovského, co v rámci msty Putinovi vyzýval Majdan k uchopení zbraní.

Poté „mírotvůrce“ Vitalij Kličko, dorazil do Doněcka jako na svůj “předem vyhraný zápas v boxu”. Cílem jeho mítinku bylo “vysvětlit místním obyvatelům potřebu zůstat jednotní vůči provokacím separatistů”. Ani nezačal a raději vycouval. Druhé jeho K.O. v kariéře. Stačil však obvinit ruská média z “vymývání mozků” lidí i na Ukrajině. Při svém dalším odchodu bez pocty slyšel skandování: “Rusko”, “Doněck, ruské město” a “Putin, prezidentem”… Výprask po Majdanu i v Doněcku, kde to vyzkouší dál…?

Napřed byl zastřelen opozičním komandem člen Pravého spektra Muzyčko, pak se Vitalij Kličko vzdal prezidentské kandidatury a za sebe navrhl oligarchu Porošenka, co je známý převlékač kabátů; kdysi ministr za Juščenka, poté i za vlády Tymošenkové a Janukovyče. Ukrajinský politik Vitalij Kličko kritizoval zástupce německých firem za jejich zamítavý postoj k protiruským sankcím. „Připadá mi neuvěřitelné, že někteří manažeři v Německu považují peníze cennější než lidský život,“ řekl pro Bild am Sonntag; naopak volá po zpřísnění sankcí za Krym a Východní Ukrajinu.

Tenkrát ještě pravděpodobný budoucí ministr zahraničí Lubomír Zaorálek okamžitě zavětřil, jak se prosadit a chtěl po nástupu do funkce šéfa české diplomacie pozvat do Prahy Vitalije Klička, případně jiného z lídrů ukrajinské opozice. Nepovažuje ale za chybu, že prezident Miloš Zeman pozval během své říjnové návštěvy Ukrajiny do Prahy prezidenta Viktora Janukovyče. Sice šokem, ale očekávaným, byl rozhovor Tymošenkové s bývalým místopředsedou ukrajinské bezpečnostní rady Nestorem Šufryčem. Neguje Kličkova slova o tom, že na Ukrajině neexistují fašizující síly vládních činitelů. Ve dvouminutové nahrávce Tymošenková mimo jiné nefašisticky říká:

tymosenkova

“Jsem připravena chopit se zbraně a střelit toho šmejda (prezidenta Putina) do hlavy. Je třeba se chopit zbraní a jít vystřílet ty zatracený Rusáky. Kéž bych tam mohla být, dostali by místo Krymu h..vno. Doufám, že jakmile budu moci, tak zapojím všechny své styky a vyburcuji celý svět, aby z Ruska nezbylo než spáleniště.“ Na otázku Šufryče, co dělat s osmi milióny Rusů na Ukrajině, když jsou to všechno vyvrhelové, Tymošenková odpověděla: „Měli bychom po nich ksakru pálit atomovými zbraněmi.“ http://video.idnes.cz/?idVideo=V140325_092028_tv-zpravy_krr

Ovšem i Kličko má své jisté vady; bez žádných vědomostí nebo zkušeností ve vedení země se Kličko nepochybně stane figurkou v rukách lidí, kteří jej vystrkají až na špičku státní moci a zakutají se pak sami do stínu jeho “trůnu.” Kdože bude tím mazaným vykukem? Ptá se ruský politolog Alexander Savchenko a ví odpověď; přece američtí konzultanti, kteří se stranou UDAR spolupracují. Jde o poučný pohled na společnost, co stojí mezi Kličkem, americkým Kongresem a vládními agenturami, jež samozřejmě radí jeho personálu při organizaci s námahou vyprovokované politické kampaně. Po vytvoření UDAR se PBN – Pannon Business Network Associatio – dala dohromady s týmem Vitalije Klička, pomohla mu navázat kontakty s Bílým domem, Kongresem, ministerstvem zahraničí a americkou Národní bezpečnostní radou.

A to nejlepší teprve přišlo; pro lídra strany a jeho asistenty zařídila PBN několik prominentních návštěv Washingtonu. Byla to ta společnost, která Klička představila senátoru Johnu McCainovi a dalším činitelům ministerstva zahraničí a Národní bezpečnostní rady. Při navazování těchto stěžejních kontaktů s americkým establishmentem se nejvíc snažila šéfka ukrajinské kanceláře PBN Fiona Hill, která patří do nejreakčnějšího křídla amerických neokonzervativců. Je též známá svou podporou akcí sekty fanatických islamistů – wahabistů v Čečensku, vymýšlela obhajování teroristického útoku v Beslanu a při slyšení amerického kongresu odporovala označení islamistické skupiny Hizb ut-Tahrir za teroristickou skupinu. Během úřadování George W. Bushe byla Fiona Hill v Národní bezpečnostní radě národním zpravodajským činitelem pro Rusko a Eurasii. Udržuje si úzké vazby na ukrajinskou diasporu a považuje se za velkého přítele Ukrajiny; ovšem jen pouze té nacionalistické části – hlavně Benderovců. Hledali se, až se našli; účel světí prostředky…

Jakoby to bylo včera; vraceli jsme se s mým kyjevským přítelem Petrem ze setkání s obráncem Dynama Jaroslavem Racem a jeho roztomilou rodinou. Další rozhovor. Hustý černobylský déšť nás ale zahnal do sucha boxerské haly v Kyjevě, abychom podle Petra moc “nezářili” štěstím, podívali jsme se na trénink boxerů; byli tam i nějací bráchové Kličkové. Do té doby jsem box příliš nemusel, když, tak jen kvůli Hemingwayovi. Ale ti dva…? Fascinovala mě jejich dokonalost, věřil jsem, že urostlí a siloví borci, kteří zvládají box tak famózně, mají velké šance ve sportu i v intelektuální sféře. Prostě nepouštěli údery svých soupeřů na to nejcitlivější místo, na svou hlavu, takže nemohly způsobit otřesy mozku, parkinsonovu chorobu či u jiných demenci.  Asi jsem se zatraceně spletl…

Dnes žasnu, jak jsem se asi mýlil. Zvláště u staršího z bratrů. Nebylo to v mozku a relativní neporazitelnosti. Bylo to v duši; v duší rváče. Vitalij Volodymyrovyč Klyčko, narodil se v Kyrgyzské SSR. Bratři pak jako děti  pár let (1980-1985) v Čechách v Mimoni, kde chodili také do místní školy určené dětem sovětských vojáků, jejich otec byl pilotem sovětské okupační armády v Československu. Jako věrný člen Komunistické strany Sovětského svazu a jako příslušník KGB putoval dle příkazu strany od posádky k posádce, kam bylo zapotřebí. Proto se jeden syn narodil v Bělorusku, druhý v Kyrgyzstánu.

Osud zavedl Vitalije a Vladimira až na Hradčany a Letnou, ale naštěstí ne v české metropoli; Hradčany jsou totiž vojenské letiště a Letná zase sídliště postavené pro sovětské letce v severočeské Mimoni. Nejdřív je obývali Češi, po osmašedesátém Sověti. Pro jejich děti tady vnitro v roce 1972 postavilo školu, gymnázium. Zapomněli? Po vzoru boxerů Kličků se dnes již celý Kyjev proměnil v jeden velký ring, plný rowdies, co používají hlavně rány pod pás, rány na zátylek a vše, co je nefair, a o čem právě psychopat Vitalij Kličko, toužící po křeslu prezidenta Ukrajiny, moc dobře ví. Ani jednoho z nich tenkrát nenapadlo, že by Vitalij z ortodoxní komunistické rodiny kandidoval na pravicového prezidenta Ukrajiny, která navíc bude členem nevyvedeného klonu RVHP, zvaného Evropské unie…

Po úspěšném prozápadním převratu v Kyjevě vyzval Kličko starší ukrajinský parlament k mobilizaci armády. Nejlíp ho však vykreslí dva jeho výroky; napřed s megafonem vyzýval občany Kyjeva, aby všeho nechali, nasedli do taxíků či svých aut, metra nebo trolejbusů a spěchali na Majdan, rozhodnout revoluci. Poté ještě vzkázal Janukovyčovi, že stejně skončí jako Kaddáfí a Ceaucescu; oba byli brutálně popraveni… “Obracím se na každého z vás a prosím, abyste zůstali na Majdanu, nevycházeli za hranice Majdanu. My nevylučujeme, že dojde k policejnímu útoku na Majdan,” prohlásil Kličko ze scény na náměstí Nezávislost. Možná mu to nedošlo, že sám provokuje k násilí. Holt, co také chtít od člověka, co celý život jen mlátí do lidských nebo cvičných pytlů…? Duše rváče, v níž se férovost mění v odplatu.

Skupina zvaná Anonymous Ukraine tvrdí, že se „nabourala“ do emailového účtu Vitalije Klička a odhalila, že je placený litevskou vládou. Hned s mi vybavil exprezident Vytautas Landsbergis, s nímž jsem v roce 1991 dělal v Litvě v parlamentu rozhovor. Ve čtyřech zveřejněných emailech se Kličko baví s poradcem litevského prezidenta o destabilizaci, financích a plánech do budoucna… Jeden z e-mailů…

klicko na maidanu

Drahý pane Jonavisiusi,

píšu vám poděkování za vaši pomoc. Setkání s paní Grauziniene bylo velice produktivní. Vyměnili jsme si názory o současných událostech a mluvili o našich plánech do budoucna. Paní Grauziniene pronesla důležité návrhy ohledně mé budoucnosti. Potřebuji si je promyslet, vaše podmínky ale hodlám přijmout.

Zvláštní poděkování patří všem litevským přátelům za finanční pomoc. Dnes můj asistent navštívil vaši ambasádu, kde se setkal s konzulem. Mluvili o financích a plánech pro budoucí spolupráci. Můj asistent také Valentině poskytl detaily o mém bankovním účtu v Německu.

Těším se na náš budoucí úspěšný pracovní vztah.

S pozdravem,

Vitalij

Majdan začal za účasti EU a USA přímo na barikádách. Náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová hovoříla o americké představě budoucí ukrajinské vlády a o řešení, jak toho dosáhnout, čímž by USA “vyjebaly s EU”. Na druhém odposlechnutém rozhovoru si zase vysocí unijní diplomaté stěžují na to, že Američané “chodí a vykládají” o slabosti EU ukrajinský problém vyřešit. Washington ani Brusel nehodlaly skandál komentovat, Nulandová nicméně označila zveřejnění citlivé konverzace za “působivý produkt špionáže” a za svá slova se omluvila.

Ostře naopak reagovala německá kancléřka Angela Merkelová, která publikovaný obsah rozhovoru označila za “totálně nepřijatelný”. Co se týče Anonymous, tak tato skupina je často využívaná zpravodajskými agenturami Západních států, takže pokud jsou opravdu tyto emaily autentické, tak se zde díváme na únik podobný nahrávkám rozhovoru .Co se týče Anonymous, tak tato skupina je často využívaná zpravodajskými agenturami Západních států, takže pokud jsou opravdu tyto emaily autentické.

nulandova s Geoffreyem Pyattem

Victorie Nulandové s americkým velvyslancem na Ukrajině Geoffreyem Pyattem…

Jak USA plánovalo sestavení nové majdansko-ukrajinské vlády: Odposlech Nylandové…

Dalším provokatérem, který mi dal svým jednáním za pravdu, se stal německý ministr zahraničí Guido Westerwelle, jenž se osobně zúčastnil demonstrace v Kyjevě. Je to počínání hodné diplomata? Nebo jde o další podněcování nestability na Ukrajině, kde jdou všichni za svými boxerskými idoly, jakými jsou bratři Kličkové, žijící si nad poměry už v Německu a Ukrajinu využívají jen pro své kariéristické záměry, jak si zajistit bohatý život i po skončení svého boxování? Že by i kontakty na bývalou Stazi? Já KGB, ty Stasi…

Kličkům se skoro nedivím; mají šanci jako boxeři na vysněnou kariéru, ale Guido Westerwelle, co se mohl na barikádách potkat členy třetí největší opoziční strany Ukrajiny – Banderovce. Prý ale jednání s nimi odmítl. Jen laciné gesto. Ukrajinská vláda tak má dnes v koalici nejen Banderovce, ale hlavně cizince – z USA, Gruzie, Litvy… a starostou Kyjeva je věrný Ukrajinec s německým občanstvím, co žije v USA i Německu a vede politickou stranu Udar – Ukrajinskou demokratickou alianci za reformy, které se však nekonají…

Inu, velké širé ukrajinské lány obilnice Evropy už prodali Číňanům, pět oblastí Ukrajiny by mělo být předáno britsko-nizozemské globální petrolejářská společnosti Shell a kalifornskému Chevronu na dobu půl století; největší břidličné doly Britům, Američanům a Nizozemcům… výprodej „snědeného krámu“ pokračuje…

 
Blog autora http://olser.blog.idnes.cz
Další komentáře, glosy a ukázky z mých knih na webech olser.cz, bretislav-olser.enface.cz a na mém facebooku

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*