„Příliš pravicová“: Studenka v Británii vyhozena ze třídy za podporu Tommyho Robinsona

„Příliš pravicová“: Studenka v Británii vyhozena ze třídy za podporu Tommyho Robinsona

17letá studentka tvrdí, že její vysoká škola, která sama sebe vychvaluje jako pro „individuální svobodu“, jí diskriminovala kvůli jejím politickým názorům. Dívka údajně řekla, že obdivuje pravicového aktivistu Tommyho Robinsona, díky čemuž byla vyhozena ze třídy a dostala „poslední varování“.Alissa Cook-Gray (17) se rozhodla po tomto incidentu vysokoškolského kurzu zanechat.

Zapojila se do politické debaty mezi studenty první den, kdy se účastnila kurzu umění a zaměstnanosti na univerzitě Total People v anglickém městě Crewe. Lidé ve třídě diskutovali o politických osobnostech, které obdivovali, když přišlo na jméno vůdce labouristické strany Jeremyho Corbyna.

„Dostala jsem poslední varování za to, že jsem příliš pravicová. Byl to můj první den a všichni jsme se dali do rozhovoru, když přišlo na jméno Jeremyho Corbina, požádala jsem lidi, abych se toho neúčastnila, protože místnost byla naplněna levičáky.“

Podle Alissy, když byla tázána na její oblíbenou osobu, vyjádřila svou podporu pro pravicového aktivistu Tommyho Robinsona. Učitel jí pak řekl: „Vypadni, nechceme lidi s tvými názory.“

Alissa věří, že vysoká škola jí diskriminuje kvůli jejím politickým názorům. Zažila kvůli tomu všemu obrovský šok a uvedla, že byla tak „vyděšená“, že se rozhodla, že se už nevrátí.

Vysoká škola Total People podporuje „britské hodnoty demokracie, právního státu, úcty, tolerance a osobní svobody,“ řekl mluvčí organizace deníku Daily Mirror a dodal, že „respektují názory všech a pracují na společných cílech.“

Tommy Robinson, jehož skutečné jméno je Stephen Yaxley-Lennon, se dostal do národní pozornosti ve Spojeném království v roce 2009, kdy založil Anglickou obrannou ligu (EDL), pravicovou aktivistickou skupinu, která byla kritizována za její hlasitý proti-islámský postoj.

Robinson skupinu opustil v říjnu 2013 a tvrdil, že pouliční pochody a demonstrace pod vedením EDL „již nejsou produktivní“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*