Příbeh o zabití bin Ládina je velká lež, tvrdí oceněný novinář Seymour Hersh

Příbeh o zabití bin Ládina je velká lež, tvrdí oceněný novinář Seymour Hersh

novin

Novinář, který vyhrál Pulitzerovu cenu říká, že oficiální popis útoku, při kterém zabili Usámu bin Ládina v roce 2011 je „jedna velká lež“. Tvrdí, že v příběhu obamovy administrativy není ani jedno slovo pravdivé.

V interview, které zveřejnil Guardian a Daily Mail, Hersh tvrdě kritizuje americká média, která selhala v konfrontaci Bílého domu s řadou otázek, od špehování NSA, přes útoku dronů až k agresi vůči Sýrii.

Uvedl, že na útoku Navy Seal, který údajně vedl ke smrti vůdce teroristické Al-Kajdy, není ani slovo pravdivé.

 

Podle Hershe – který poprvé získal celosvětové uznání v roce 1969 za odhalení masakru v My Lai a jeho krytí v průběhu války ve Vietnamu, za což obrdžel v roce 1970 Pulitzerovu cenu za mezinárodní zpravodajství – je problémem, že americká média umožňují obamově administrativě uniknout lhaním.

„Je to ubohé. Jsou tak servilní, že se bojí zaměřit na toho chlápka“

Bílý dům odmítl zveřejnit fotky těla mtrvého bin Ládina, což vyvolalo podezření, že utajují informace.

I když Bílý dům uvedl, že mrtvola byla okamžitě „pohřbena do moře“ do 24 hodin po jeho smrti v souladu s islámskou tradicí, rychle se ukázalo, že to není běžná praxe.

Podle jeho názoru by řešením bylo vypnout zpravodajské sítě jako NBC a ABC a vyhodit 90 procent mainstreamových editorů a nahradit je „skutečnými“ novináři, kteří se nebojí říct mocným pravdu.

„Republika je v potížích, lžeme o všem, lež se stala hlavním zbožím.“

zdroj : svetkolemnas.info/

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*