Prezident Zeman v OSN; kdyby nerozděloval národ, byla by to stoprocentní faleš totáče….

Prezident Zeman v OSN; kdyby nerozděloval národ, byla by to stoprocentní faleš totáče….

Prezident Miloš Zeman je opět v USA. Armádní speciál přistál v sobotu na mezinárodním newyorském letišti Johna Kennedyho. Stroj měl během letu technické mezipřistání na Islandu.  Asi své nejjedinečnější narozeniny tak oslaví v OSN.

Je to přes třicet měsíců, co je Miloš Zeman dnes již 71letou hlavou státu a jeho popularita navzdory házením klacků pod nohy z tzv. pražské kavárny stoupá, nyní až k 60 procentům. A pořád slyšíme tu samou frází o tom, že rozděluje národ. A co jiného má dělat prezident zvolený poprvé přímou volbou? Kdyby za ním všichni stáli jako jeden muž, zase by mu bylo vyčítáno, že je to totalita jako v minulém režimu.

zeman na strese rockefellerova centra

Na střeše Rockefellerova centra ve výšce 260 metrů…

Opozice je relativně demokratický systém, proto musí být výměna názorů a je nepředstavitelné, že by všichni souhlasili se vším a se všemi. Naopak by měl platit princip filosofie Voltaira; s vašim názorem sice nesouhlasím, ale dám život za to, abyste ho mohl veřejně říkat. Ovšem, jistě uznáte, že by bylo paradoxní, kdyby záškvary z „pražské kavárny“ měli vůbec ponětí, co je to demokracie.  Prý si oblíbil mocné diktatury – Rusko, Čínu, kde byl na oslavách 70 let od konce 2. sv. války, byl ale též ve Vatikánu, kde byl úspěšný, stejně jako v Číně. Pozval papeže Františka, který přislíbil návštěvu Česka,

Stejně tak učinil čínský prezident Si Ťin-pching, s nímž se setkal již dvakrát. Poprvé přivezl z Číny obchodní smlouvy českých firem za 200 miliard USD, nyní přijde zhruba deset miliard korun z Číny do České republiky v rámci první investiční vlny. Za všemi investicemi stojí čínská společnost CEFC; předseda představenstva této firmy Jie Ťien-ming se už před časem stal jeho honorárním poradcem. Dva a půl roku od inaugurace prezidenta Miloše Zemana, aneb Klaněli se mu nejen čínští obchodníci, ale i američtí Židé…

prezident milos zeman

Zdroj: Blesk…

Navzdory nactiutrhačství a bojkotu většiny českých mediálních nešťastníků prezident Miloš Zeman úspěšně absolvoval svoji nedávnou dvoudenní návštěvu Spojených států i bez setkání s Obamou a dalšími jeho jestřáby. Ti si pozdě uvědomili, že v USA se vše točí kolem židovské menšiny; od financí až po její vědecké úspěchy. Zeman proto vystoupil před tisícovkami účastníků jako hlavní řečník na Americko-izraelském výboru pro veřejné záležitosti (AIPAC) ve Washingtonu.

schapiro a zeman

Velvyslanec USA v ČR Schapiro prezidentu Zemanovi návštěvu Spojených států růžemi rozhodně nevystlal…

Židé s povděkem kvitovali, že je pozdravil též hebrejsky „šalom“ a pronesl: ”Podstatné je, že svět už nikdy nesmí jít slepě na porážku, jako se to stalo v minulosti. Vaše diskriminace je naše diskriminace, vaše oběti, jsou naše oběti… Už nikdy,” uzavřel svůj proslov český prezident. Následoval opakovaný potlesk a vysloužil si další, k tomu standing ovation“ – potlesk vestoje. Proč? Jasná zpráva – Žid se blbcům zdaleka vyhne…

Nyní se prezident Miloš Zeman při své druhé prezidentské návštěvě USA viděl v New Yorku s krajany, s nimiž plul kolem Manhattanu, a poté měl schůzku se zástupci českých firem působících v regionu. Setkání se uskutečnilo těsně před pracovní návštěvou Valného shromáždění OSN, kde prezident o půlnoci z úterý na středu vystoupil s výzvou ke společnému boji proti radikálnímu hnutí Islámský stát. Ještě předtím však zhlédl představení žáků české školy v České národní budově. Děti v národních krojích mu k jeho narozeninám zazpívaly českou hymnu. V závěru dne se oslavenec sešel se zástupci dobročinné krajanské organizace Bohemian Citizens’ Benevolent Society of Astoria.

Prezident dooslavil své jednasedmdesáté narozeniny v ruské restauraci Mari Vanna nacházející se na  ulici1 East 20th Street, mezi Park Avenue a Broadway. Restaurace se vzácným hostem pochlubila na svých facebookových stránkách. „Happy Birthday Milos Zeman, President of Czech Republic!!!“ Na videu je vidět přání a sfouknutí svíček, jež doprovází potlesk stolovníků do rytmu a zvuk harmoniky a rolniček.

osn

Zde se schází Rada bezpečnosti OSN…

Zeman se sešel i s chorvatskou prezidentskou Kolindou Grabarovou Kitarovičovou a předsedou thajské vlády Prajutchem Čan-Očou a s nejmenovanými syrskými diplomaty, v této souvislosti se spekuluje o možném jednání se syrským ministrem zahraničí Valídem Mualimem. Večer se pak prezident Zeman zúčastnil recepce pořádané americkým prezidentem Obamou.

dvojcata

Plujeme kolem Manhattanu, ale Dvojčata dnes pan prezident už neuvidí, svět o ně připravila islamistická anticivilizace…

Setkání s krajany mělo přívětivý nádech pro 400 milionů korun Česka na obnovu Národního domu na Manhattanu, který chtěli zbourat. Následně položil prezident Zeman květiny ke Ground Zero; je symbolické, že o boji proti terorismu mluvil právě v New Yorku. Proto se setkal i se zástupci městských hasičů, kterým přivezl jako dárek sošku svatého Floriána, patrona profesí souvisejících s ohněm. Spolu se soškou předal Zeman hasičům také fotografie památníku, který hasiči z první pražské části na Kampě odhalili na památku svých 343 kolegů, kteří zahynuli při záchranných operacích v troskách zřícených dvojčat Světového obchodního centra.

„Kromě toho pan prezident s sebou v české a anglické verzi přináší tradiční modlitbu, která je věnována právě hasičům,“ řekl vedoucí hradního protokolu Jindřich Forejt. V rámci návštěvy pietního místa se vedle hasičů Zeman setkal také s rodinou Lukáše Rambouska. Ten je spolu s Alenou Sešínovou jednou ze dvou českých obětí teroristického útoku. Oba zahynuli v troskách severní věže Světového obchodního centra. V plénu Valného shromáždění po generálním tajemníkovi OSN vystoupil mezi jinými prezident Spojených států Barack Obama, hlava ruského státu Vladimir Putin či francouzský prezident François Hollande a íránská hlava státu Hasan Rúhání.

Novináři srovnali projevy Vladimira Putina a Baracka Obamy na Valném shromáždění OSN Třebaže Obama hovořil déle, než Putin, účinek jeho projevu označila západní média za nejednoznačný, a nepříjemné reakce byly příliš nápadné.

surprise russia is a world power again

„Putin seslal na Obamu hromy a blesky na světové scéně,“ uvedl americký novinář Stephen Collinson ze CNN. Podle něj ruský prezident komplikuje cestu ke globální dominanci Spojených států a snaží se Washingtonu vyrvat z rukou kontrolu nad akcemi mezinárodní koalice v Sýrii. Obecně platí, že Obamův projev spíše ospravedlňoval akce Pentagonu, a na závěr Putin jednoduše zatlačil amerického prezidenta s jeho vystoupením v OSN do pozadí, míní Collinson.

new-york-e28093-kopie

Český prezident při svém půlnočním projevu v OSN navrhl vznik společné protiteroristické jednotky pod záštitou Rady bezpečnosti OSN. Pro vytvoření takovéto jednotky  Zeman vyzvat ke spolupráci Spojené státy, Evropskou unii, Rusko a Čínu, což pro něho není „španělská vesnice“. Ne nadarmo byl během své všemi houfně poplivané návštěvy v Moskvě a Pekingu, kde zaštítil nejen miliardové obchody, ale rovněž souhlas s protiteroristickými aktivitami obou zemí; mluvil o tom s ruským i čínským prezidentem, oba vyjádřili této myšlence podporu. S ruským prezidentem Vladimirem Putinem či čínskou hlavou státu Si Ťin-pchingem navíc bydlí ve stejném hotelu Waldorf Astoria.

Prezident Miloš Zeman ve svém vystoupení v OSN mj. upozornil především na tzv. unilaterální akce, tedy akce prováděné bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN. To, co navrhl Miloš Zeman, je jednomyslná, pokud možno nevetovaná stálými členy, rezoluce Rady bezpečnosti o vytvoření mezinárodních protiteroristických sil, kde chce poukázat na precedens podobné jednomyslné rezoluce o boji proti somálským pirátům, kde se mimochodem koordinované mezinárodní síly včetně sil ruských této akce úspěšně zúčastňují. Nejvíce všechny spojuje společný nepřítel. V podstatě všichni stálí členové Rady bezpečnosti OSN mají téhož společného nepřítele, ať je to Amerika, Rusko, Čína nebo západní Evropa.

pred budovou osn

Budova OSN v New Yorku…

Řekl, že potřebujeme malé vojenské jednotky vybavené bezpilotními letouny i vrtulníky, které budou spolupracovat s tajnými službami a zlikvidují vůdce teroristických organizací. „Musíme hledat nové formy boje proti terorismu,“ prohlásil český prezident. „Nyní téměř všechny evropské země čelí velké migrační krizi, která je důsledkem teroristických akcí na Blízkém východě a v Africe…“Je zřejmé, že Islámský stát vznikl s podporou Saúdské Arábie;  jde o tutéž Saúdskou Arábii, která je největším spojencem USA v tom regionu. To tedy jsou paradoxy, zdůraznil prezident Zeman před odletem do USA pro PL. Třeba u Pákistánu lze zjistit, že podporuje Talibán a takových případů bychom jistě našli hodně.

osn

Velvyslanectví USA při OSN pod hlavní symbolicky zauzlovaného amerického koltu…

Zmínil též, že jak představitelé Emirátů, tak třeba Maroka říkají, že největší nebezpečí je Muslimské bratrstvo a to je vlastně jakási střechová organizace Islámského státu, Al-Kájdy, Talibánu, Boko Haram, An-Nusry a řady dalších teroristických islámských organizací.Muslimské bratrstvo se snaží ovládnout nejen celý muslimský svět, ale dokonce celý svět.

time square

Zvláštním paradoxem je Turecko, které coby členská země NATO bojuje proti Kurdům, kteří bojují proti Islámskému státu. Když prezident Zeman nedávno říkal novému generálnímu tajemníkovi NATO panu Stoltenbergovi, jak se vyrovná s tím, že členská země NATO bojuje proti bojovníkům proti Islámskému státu. Šéf NATO se prý vyhnul odpovědi a jenom pokrčil rameny…  Po asi čtvrthodinovém projevu ve všeobecné rozpravě 70. zasedání Valného shromáždění OSN se prezident Miloš Zeman setkal s generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem. (Obama: Vše, co je správné pro USA, je správné i pro všechny ostatní demokratické země) http://cz.sputniknews.com/svet/20150928/1244447.html#ixzz3n3pDxQ4Z

socha svobody

Tak se stalo, že českými mediálními nicky posměšně komentovaná první i druhá návštěva prezidenta Miloše Zemana do USA a OSN jako „cesta křupana z Vidlákova“, dopadla nad výsost dobře, přičemž se musel i Obama v Bílém domě škrábat ve vlasech. Oválná pracovna tak alespoň nezažila další Clintonovský anální akt a Zeman nemusel upozorňovat svůj protějšek na americké porušování lidských práv, mučením vězňů ve dvaceti tajných káznicích po celém světě počínaje a stovkami nevinných lidí, odsouzených na doživotí či k trestu smrti…

zeman olser 2

Tož, pane prezidente, všechno jen to nejlepší…

Inu, krajané v New Yorku dali jasně na vědomí, že představu demokracie jim plně naplňuje první přímá volba hlavy státu v jejich dávné domovině, a proto prezidenta Miloše Zeman přivítali velmi spontánně; resumé – američtí Židé i Čecho-američané opět zdraví svého vzácného hosta spontánním standing ovation“ – potleskem vestoje…

PS: Ruská delegace opustila sál Valného shromáždění OSN během projevu prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka na summitu o globální programu v oblasti rozvoje. Diplomaté opustili sál na znak protestu proti otevřeně politizovanému a agresivnímu projevu, který vůbec neodpovídal ohlášenému tématu sumitu…

Snímky z New Yorku Břetislav Olšer 

 

Blog autora http://olser.blog.idnes.cz

Další komentáře, glosy a ukázky z mých knih na webech olser.cz, bretislav-olser.enface.cz a na mém facebooku

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*