Prezident Zeman neslušnější než Chamberlein s Daladierem?

Prezident Zeman neslušnější než Chamberlein s Daladierem?

Takto se nechal slyšet západními mainstreamovými médii zbožňovaný disident Viktor Feinberg v Událostech a komentářích v diskusi na ČT24 . Dštil na našeho prezidenta oheň a síru podobně jako ostatní diskutéři pozvaní vedením ČT24.

Když tak sleduji ČT24 a její tažení proti všem, kdo odmítají propagandu Washingtonu, že za všechno zlo na světě může Rusko a Putin, tak nevím, zda se smát či naštvat.

Vedení ČT24 se snaží Washingtonu zavděčit více, než v minulosti nejaktivnější Brežněvovi patolízalové, kteří psali do tehdejšího Rudého práva. Neodpustí si jedinou příležitost, aby našeho prezidenta napadli a patřičně dehonestovali. Do televizních pořadů si ČT zve pouze odpůrce prezidenta Zemana a pokud již nějakého jeho příznivce pozve, tak  už se příslušný moderátor postará, aby se diváci mnoho kladného o našemu prezidentovi nedozvěděli.

Prezident Zeman totiž nezapadá do obrazu, jaký si Washington představuje. Má svůj vlastní názor na zahraniční politiku a neposlouchá Washington v jeho křižáckém tažení proti Putinovi a Rusku.

Prezident Miloš Zeman při udílení nejvyšších státních vyznamenání 28. října 2013 Foto : Jan Handrejch, Právo
Prezident Miloš Zeman při udílení nejvyšších státních vyznamenání 28. října 2013 Foto : Jan Handrejch, Právo

Prezident Zeman podpořil myšlenku federalizace Ukrajiny, kritizoval jednání kyjevské vlády, tvrdě se ohradil proti západním sankcím vůči Rusku. V Moskvě si pamatují, jak během války v Jižní Osetii Miloš Zeman nepodpořil Gruzii, jak vystupoval proti umístění v zemi americké protiraketové obrany, jak byl jedním z evropských vrcholných politiků, kteří navštívili olympiádu v Soči.
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/2014_10_03/Je-Milos-Zeman-proputinsky-politik-8000/

A tak mu to naše média dávají pocítit.

Vedení ČT vadí, že při návštěvě Číny prezident Zeman podpořil její celistvost včetně Tibetu, ale jaksi pomíjejí, že Tibet jako součást Číny dávno před ním podpořili západní politikové.

Britský premiér David Cameron prohlásil, že Tibet uznává jako součást Číny. Připomněl to poslanec ČSSD a starosta Náchoda Jan Birke a připomíná prohlášení dalších zemí. Francie v roce 2008 rovněž vyjádřila podporu jednotné Číně v zájmu zlepšení a zesílení strategického partnerství. Ve stejném roce německá kancléřka Angela Merkelová prohlásila, že Německo nepodporuje osamostatnění Tibetu a bude podporovat politiku jednotné země. Totožná prohlášení lze dohledat i od Rakouska z roku 2013, Belgie z 16. května 2012 nebo od dalších evropských států. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bursik-lze-Zly-utok-na-exministra-kvuli-Cine-a-Tibetu-317820

Když jsem sledoval televizní debatu s „politology“ Alexandrem Tomským a Danielem Kroupou, jak se překonávali ve výpadech a osočování prezidenta Zemana, tak jsem si jen říkal, k čemu vůbec ČT24 máme. Proč se rovnou nepřejmenuje na „Protizemanovská televize.“

Daniel Kroupa, který se do Zemana obul kvůli již zmiňované Číně se snažil alespoň o umírněnou rétoriku, ale Alexandr Tomský svoji nenávist vůči prezidentu Zemanovi psychicky nezvládal. Jeho slova o tom, že jsou vyznamenáváni naprostí nýmandi (Renč, Sedláček), ale Jana Němce, kterého vyznamenal Václav Havel přitom nezmínil.

Pokud by se totiž zásluhy o naši kinematografii ze strany Filipa Renče a Roberta Sedláčka na straně jedné porovnaly ze zásluhami Jana Němce na straně druhé, tak pochybuji, že se právě Jan Němec o naši kinematografii zasloužil více. ČT stojí jako jeden muž za Janem Němcem s jeho vrácením Medaile za zásluhy, kterou převzal od václava Havla v roce 2002 a plive po Miloši Zemanovi, že jim udělil stejný řád z kamarádství.

Prezident podle něj vyznamenává jen ty, kteří se zasloužili o jeho osobní kariéru. U Václava Havla něco takového ČT nenaznačila ani náhodou.

Když se vrátím k debatě disidenta Viktora Feinberga a syna Natalie Gorbaněvské Jaroslava Gorbaněvského, byl to též zážitek: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/214411000371029 . Jaroslav Gorbaněvský se choval celkem zdrženlivě, zato Viktor Feinberg se ve svojí nenávisti vůči prezidentu Zemanovi doslova překonával. Vmetl mu do tváře, že ministra zahraničí Sergeje Lavrova označil za svého přítele a Putinovi přišil veškerou vinu za válku na Ukrajině (to, že válku rozpoutal západem posvěcený Kyjevský režim zcela pominul).


Když začal s tím, že se prezident Zeman chová ještě neslušněji než Chamberlain s Daladierem v roce 1938, kteří předhodili Hitlerovi tehdejší Československo, byla to zřejmě silná káva i na televizního moderátora, když se zeptal, zda je postoj našeho prezidenta tak vážný, že si zaslouží tyto paralely.

Viktor Feinberg se snažil argumentovat ve smyslu, že Velká Británie a Francie neměly potřebnou vojenskou techniku proti Německu a Rusko se nyní snaží přezbrojit svoje síly. Co tímto chtěl Viktor Feinberg říct nevím, ale faktem je, že osamocené Československo v roce 1938 uvažovalo o vojenské obraně a pokud Rusko nyní vojensky přezbrojuje, tak snad V. Feinberg uvažuje o vojenském napadení Ruska?

Jiný smysl mi jeho slova nedávají.

ČT je veřejnoprávní televize, která by měla informovat objektivně a vyváženě.

Proč se toto neděje ani náhodou?

Kdo si přivlastnil naši ČT, že chrlí pouze pokleslou protiruskou, protiputinovskou, protizemanovskou propagandu a nepřipustí jiný názor?

 
 
Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*