Prezident Donald Trump bojuje proti obchodování s lidmi historickými způsoby

Prezident Donald Trump bojuje proti obchodování s lidmi historickými způsoby

Bílý dům prezidenta Donalda Trumpa prosazuje prezidentovo silné úsilí o porážku obchodu s lidmi ve Spojených státech amerických.

Nedávné operace amerických maršálů zachránily vykořisťované děti. Nyní je středem pozornosti široký úspěch Trumpovy administrativy v boji proti metle novodobého lidského otroctví. Generální prokurátor William Barr dokonce uznal případ, kdy jeho ministerstvo spravedlnosti stíhalo překupníky, kteří zneužívali děti v systému péče o děti. Prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který vytváří nový proces přezkumu, aby pomohl rodičům, kterým odebrala děti služba Child Protective Services (CPS), a to v souvislosti s rozšířenými zprávami o obchodování s dětmi za účelem sexu ze strany CPS.

„Obnovujeme naše odhodlání zdvojnásobit naše úsilí o zajištění spravedlnosti pro všechny, kdo přispívají ke krutosti obchodování s lidmi, a budeme houževnatě usilovat o příslib svobody pro všechny oběti tohoto strašného zločinu,“ uvedl prezident Donald Trump v tiskovém prohlášení, které vydal Bílý dům.



Tisková zpráva Bílého domu:

V boji proti obchodování s lidmi: Prezident Donald J. Trump upřednostnil boj za mlčící a ukončuje pohromu obchodování s lidmi napříč národem.  

 • V lednu 2020 prezident Trump uznal 20. výročí zákona na ochranu obětí obchodování s lidmi a podepsal výkonný rozkaz k boji proti obchodování s lidmi a zneužívání dětí online ve Spojených státech.
 • Tímto nařízením prezident Trump vytvořil vůbec první pozici Bílého domu zaměřenou výhradně na boj proti obchodování s lidmi.
 • Od nástupu do úřadu podepsal prezident devět právních předpisů obou stran pro boj proti obchodování s lidmi, a to jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni.
 • Prezident Trump dnes zveřejnil svůj Národní akční plán pro boj proti obchodování s lidmi, který má řídit úsilí federální vlády o ukončení obchodování s lidmi ve Spojených státech.

 

ZDROJE FEDERÁLNÍ VLÁDY: Správa se zavázala vymýtit obchod s lidmi tím, že využije všechny zdroje spolkové vlády.

 • Prezident schválil největší dotační balík ministerstva spravedlnosti v historii pro boj proti obchodování s lidmi, včetně vůbec prvních grantů na bezpečné bydlení pro pozůstalé.
 • Prezident Trump zdvojnásobil objem finančních prostředků ministerstva spravedlnosti na boj proti obchodování s lidmi, které existovalo za předchozí vlády, a upřednostnil finanční prostředky na posílení trestního stíhání a úsilí v první linii ve státech.
 • Ve fiskálním roce 2019 zahájily federální orgány činné v trestním řízení více než 1600 nových vyšetřování obchodníků s lidmi a jednotky pro boj proti obchodování s lidmi financované ministerstvem spravedlnosti na státní a místní úrovni ohlásily otevření více než 2500 nových případů.
 • Trumpova vláda podepsala bilaterální dohody se Salvadorem, Hondurasem a Guatemalou, aby pomohla omezit vykořisťování pracovních sil.

 

SOUČASNÝ PLÁN OPATŘENÍ: Správa se zaměřuje na provádění celovládního přístupu k boji proti obchodování s lidmi.

 • Ministerstvo vnitřní bezpečnosti (DHS) nedávno vytvořilo Centrum pro boj proti obchodování s lidmi (CCHT), které zřídilo centralizované pracoviště pro odborníky na tuto záležitost, aby koordinovalo a rozšiřovalo své úsilí v boji proti obchodování s lidmi a nucené práci.
 • Agentury se zaměřují na prevenci obchodování s lidmi prostřednictvím zvýšené informovanosti a vzdělávání, omezování poptávky a snižování dovozu produktů, které jsou výsledkem nucené práce.
 • Ministerstvo zdravotnictví a lidských služeb, DHS a Ministerstvo spravedlnosti pracovaly na vyškolení více než 95 000 odborníků, aby zvýšili svou schopnost vhodně reagovat na případy podezření z obchodování s lidmi.
 • Mezi tyto odborníky patří občanská společnost, donucovací orgány a vládní úředníci.
 • Prostřednictvím prezidentovy pracovní skupiny pro pohřešované a zavražděné americké indiány a domorodce z Aljašky pracuje jeho administrativa v koordinaci s kmenovými komunitami, aby lépe pochopila dopad obchodování s lidmi v indiánské zemi.“




Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*